up
ara

Mutlaka Okunması Gereken Orhan Pamuk Kitapları

1
Benim Adım Kırmızı
8.0
Kitap, Nakkaşlar arasında işlenen bir cinayetin aydınlatılması ile ilgilidir. Eski sanatlarımız ve tarihimizle yoğrulmuş ve yazarın en çok satan kitabı ünvanını kazanmış bir kitaptır.
2
Kırmızı Saçlı Kadın
7.5
16 yaşında genç bir kuyucu çırağının o yaşta aşık olduğu kendisinden çok olgun bir kadınla yaşadığı ilişki, gencin büyüyüp zengin oluşu ve gençliğinde yaşadığı ilişkiden doğan çocuğu ile yıllar sonra karşılaşıp yaşadıkları anlatılıyor.
3
Kafamda Bir Tuhaflık
8.1
Kafamda Bir Tuhaflık, bir yandan hiç görmediği sevgilisine mektuplar yazarken bir yandan İstanbul'da çeşitli işlerde çalışarak yaşamını sürdürmeye çalışan, çevresinde olan değişimlere tanıklık eden sıradan bir vatandaş olan Mevlüt'ün hikayesini anlatmaktadır.
9
Kara Kitap
8.4
Avukat Galip, karısı Rüya tarafından terk edilir. Amcasının oğlu, aynı zamanda karısının üvey kardeşi olan köşeyazarı Celal de kayıptır. Galip, ikisinin birlikte gitmiş olabileceklerini düşünür ve nerede olduklarını bulabilmek için Celal'in yerine geçerek onun gibi yaşamaya, onun gibi düşünmeye başlar. Bir yandan da Celal'in yazdığı köşeyazılarında ipuçları arar.
13
Masumiyet Müzesi
7.8
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un çok satan romanı Masumiyet Müzesi, sevdiği kıza ait olan her şeyi müze haline getirmek için uğraşan bir adamın hikayesini anlatan aşk romanıdır.
Mutlaka Okunması Gereken Orhan Pamuk Kitapları
2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülünü kazanan ve kitapları birçok dile çevrilen Türk yazar Orhan Pamuk'un en iyi kitapları listelenmektedir.