up
ara

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi
Portakal Dedektifi

Portakal Dedektifi

@yagmuralbayir - Ankara

Müzenin tadını tam anlamıyla çıkarabilmek için..
Müzeye gitmeden önce belirtmek isterim ki telefonlarınızın şarjı tam olsun ve bir QR kod okuyucuyu indirmeyi unutmayın çünkü her bir oyuncak vitrinin üzerindeki kodları okuttuğunuzda Sunay Akın'ın bizzat kendi sesinden o vitrinde anlatılmak isteneneleri dinliyorsunuz ve bunlar vitrin üzerindeki açıklamalardan çok daha uzun , açıklayıcı ve keyif verici mesela Kızılderili odasına girdiğinizde İsterseniz Red Kit'in oyuncağına bakıp 'aa Red Kit ' deyip geçebilirsiniz ya da Red Kit2in bitiş şarkısı olan 'Lonesome Cowboy' un hikayesini dinlerken aslında odada da sürekli bu şarkının çaldığını farkedip aradaki bağlantıyı kurabilirsiniz.
Naçizane son önerim vitrinlerin diplerine kadar iyice bakın ve hemen hemen her vitrindeki küçük ayrıntılar dikkat etmeye çalışın . :) Hissi senetler toplamayı unutmayın.
İstanbul Oyuncak Müzesi
mekana 10 verdi
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa - Casablanca

Burası çok ama çok şeker bir mekan :)
İnanılmaz güzel oyuncaklar var , özellikle alman oyuncakları gerçekten harikaydı , o oyuncakların daha bir çoğu bu dönemde bile yoktur. Hepsi ahşaptan ve en minik ayrıntısına kadar düşünerek yapmışlar.
Kendinizi masallar diyarında gibi hissediyorsunuz :)
İstanbul Oyuncak Müzesi
mekana 10 verdi
3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Şair Sunay Akın tarafından kurulmuştur İstanbul Oyuncak Müzesi 2005 yılında : 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı gün. Duyduğuma göre hem çocuklar,hem babaları ve hem de büyük babalar ile büyük anneler Oyuncak Müzesinin koridorlarını,Bende de vardı şundan,,,diye çınlatmaktadır. Üç kuşağı bir arada keyiflendiren bir Müzemiz olması mutluluk vericidir.
14.06.19 beğen 3 cevap
Lethe

Lethe

@thelethe - İstanbul

Sunay Akın Oyuncak Müzesi
Eski oyuncaklardan günümüze kadar olan oyuncaklar mevcut benim heykel fobim olduğu için bazı oyuncaklardan çok korksam da çok keyif aldığım bir yerdi özellikle tren konseptinin vurgulandığı oda çok hoştu. Pele’ nin imzaladığı bir top var, uçan kuşlar, mektuplar ve dünyanın bir çok ülkesine ait oyuncaklar. 1930larda Almanya’nın oyuncaklarını görünce “vay be” demekten kendimi alamadım. Alt katında şirin bir kafe mevcut küçük prens var bahçedede :) fotoğrafta eklemek isterdim fakat başaramadım. Gidip görülesi ve dinlenilesi bir yer :)
İstanbul Oyuncak Müzesi
mekana 10 verdi
0 yorum
Sence kaç puan almalı?
10
5 oy
0