up
ara
‹ Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı İncelemeleri

kemal özokur

kemal özokur

@kemalozokur

Her gün kafeler yerine beylerbeyi Saray’ı gibi yerlerimizi gezsek , kazanırız çok şey kazanırız , bu arada bahçesinde yarım saat bulunun çok güzel geliyor insana .
Beylerbeyi Sarayı
mekana 10 verdi
0 yorum
Selin Tosun

Selin Tosun

@selintos - İstanbul

Beylerbeyi Sarayı, 1865 yılında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. O yıllarda hem Osmanlı padişahlarının yazlık evi hem de yabancı devlet başkanları ve hükümdarları için konuk evi olarak kullanılmıştır. Fransa İmparatoriçesi Eugenie, bu sarayda ağırlanan ilk önemli konuktur. Daha sonra hem Osmanlı döneminde hem de Cumhuriyet döneminde pek çok önemli konuk bu sarayda ağırlanmıştır.

Üsküdar'da bulunan ve denize sıfır olan Beylerbeyi Sarayı, bodrumla birlikte 3 kat, 24 oda ve 6 salondan oluşmaktadır. Haremlik ve selamlık olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Saray'daki dekorasyon ve resimler, Sultan Abdülaziz'in deniz tutkusunu yansıtmaktadır.

Beylerbeyi Sarayı'na ulaşım çok kolaydır. Arabası olmayanlar Beykoz otobüslerine binip Beylerbeyi durağında inerek saraya kolayca ulaşabilirler. Pazartesi ve perşembe günleri haricinde diğer günler 9:00-17:00 arasında ziyaret edilebilir. Sarayın bahçesinde bulunan ve çoğunlukla kahvaltıya gelinen kafede de zaman geçirilebilir.
Beylerbeyi Sarayı
mekana 8 verdi
1 yorum
Adem Tepe (@ademtepe)
Çok güzel bir saray gerçekten...
11.05.18 beğen 1 cevap