up
ara

Borçka Karagöl

Borçka Karagöl
Tuğçe

Tuğçe

@tuuce

Borçka Karagöl, Türkiye'nin en güzel göllerinden biridir ve aynı zamanda Artvin'in en ünlü kamp alanıdır. Burası aslında bir heyelan gölüdür. 1900'lerin başında yaşanan bir heyelanda Klaskur Deresi kapanmış ve bu göl ortaya çıkmıştır. 2000'lerin başında ise tabiat parkı haline getirilmiştir. Bu nedenle parka giriş ve çadır kurmak ayrı ayrı ücretlendirilmektedir.
Kamp yapmak isteyenlerin erken saatlerde kamp alanına ulaşmalarını tavsiye ederim. Çünkü ormanın sık ağaçlardan oluşması sebebiyle çadır kurulabilecek alanlar göl kenarı ile sınırlı ve güzel noktalar erkenden kapılıyor. Gündüzleri piknikçiler akın ettiği için biraz gürültülü ve kalabalık oluyor ancak günün sonunda sadece kampçıların kaldığı daha sakin daha romantik bir ortam oluyor.
Arabalarla kamp alanının yakınlarına gidilemiyor. Bu yüzden uzun bir yürüyüşte taşıyabileceğiniz kadar malzeme ile gitmenizi öneririm.
Karagöl yazın ayrı kışın ayrı güzeldir. Yaz aylarında kamp yapmaya, kış aylarında ise günübirlik bir turla gezmeye gidebilirsiniz. Günübirlik turda pişmanlık duymamanız için yanınıza almanız gereken 2 şey: olabildiğince rahat outdoor bir ayakkabı ya da bot ve iyi bir fotoğraf makinesi. İyi eğlenceler.
Borçka Karagöl
mekana puan vermedi
0 yorum
Ömer Yasin Becerikli

Ömer Yasin Becerikli

@omeryasinbecerikli

 paylaşım fotoğrafı
Artvin, Borçka, Karagöl
Borçka Karagöl
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 yorum
Duygu (@duygu433)
Kartpostal gibi gerçekten muhteşem...
09.05.19 beğen cevap
AcupOfCoffee (@sherlock)
İnsan elinin değmediği her yer muhteşem.
09.05.19 beğen 1 cevap
Mehmet Alhas

Mehmet Alhas

@mehmetalhas - İstanbul

 paylaşım fotoğrafı
Ben buradayım sen nerdesin?
Karagöl.
Borçka Karagöl
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 yorum
Gülcan (@gulcann)
Ben de şahane bir yerdeyim. Etraf kireç gibi bembeyaz böyle türlü türlü objeler, nesneler, koltuklar, çatal, kaşıklar neredeyim bilin bakalım ?Evdeyim. ? Çok şahane mükemmel bir ortam var evde. Komşu elektirik süpürgesi de çalıştırmış vuuuu vuuuu sesi de geliyor arkaya fon müzik oldu yanii. Öyle mükemmel.
10.05.18 beğen 6 cevap
Dünyalı (@dunyaliperizan)
10.05.18 beğen 2 cevap
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0