up
ara

Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi

Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi
Selin Tosun

Selin Tosun

@selintos - İstanbul

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi
2013'ten beri ziyaretçilere açık olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi Eskişehir'in Odunpazarı semtinde bulunmaktadır. Önemli tarihi kişilerin balmumu heykellerinden oluşan müzeyi bu kadar ünlü yapan şey ise, heykellerin çok gerçekçi ve hatta canlıymış gibi görünmeleridir. Farklı bölümlerden oluşan müzenin bir bölümü Atatürk, Osmanlı padişahları, ve cumhurbaşkanlarına ayrılmış. Diğer bölümlerde ise, sanatçılar, sporcular, tarihi karakterler, siyasi liderler, gibi kişilere yer verilmiş. Siyasi liderlerin heykellerinin bulunduğu bölümde fotoğraf çekmek yasak, diğer bölümlerde özgürsünüz. Türkiye'de başka bir örneği yok diye biliyorum. Eskişehir'e gittiğinizde mutlaka uğrayın.
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi
mekana puan vermedi
0 yorum
Eskişehir balmumu müzesi paylaşım fotoğrafı
Eskişehir balmumu müzesi
Memleketimi seviyorum gerçekten :) Haftasonu misafirim vardı. Biraz dolaşalım derken balmumu müzesini de gezelim dedik. Harika, tek kelime ile harika. Aklınıza gelebilecek hatta gelmeyecek bir çok ünlü ismin heykeli var. Hepsi değil ama bir çoğu gerçeğine tıpatıp benzer. Hatta bir kaçı beni izliyormuş gibi geldi, ürktüm :) Fırsatınız olursa Eskişehir ziyaretinde es geçilmemesi gereken yerlerden..

https://www.resimag.com/

Saygıdeğer başkanımız Yılmaz Büyükerşen in heykelini paylaşmadan da geçemedim..
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi
mekana 9 verdi, inceleme eklemedi.
16 yorum
Gülcan (@gulcann)
Güzel bir şehir Eskişehir. ?
08.07.18 beğen 1 cevap
3aşağı5yukarı (@sulusepken)
Beyazıt Öztürk, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’li haftaya denk gelseydiniz izlenme hissini daha derinden yaşardınız:)) ( Malum şaka videosunu izlemişsinizdir diye düşünerek yazdım, mazur görün)
08.07.18 beğen cevap
Ertuğrul Kurt (@ertugrulkurt)
Ne kadar güzel birşey onur verici gurur verici bir tablo
09.07.18 beğen 1 cevap
Sence kaç puan almalı?
8.4
5 oy
0