up
ara

Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü
HÜLYA ARAS

HÜLYA ARAS

@hulyaaras - İstanbul

Üniversiteyi kazandığımda nasıl bir yer olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Ancak Eğirdir'e girdiğim anda o muhteşem manzara karşısındaki şaşkınlığımı hala unutamam. Gerçekten görülmesi gezilmesi gereken bir yer. Yazları ayrı güzel her yerde açan rengarenk gülleri gün içinde renk değiştiren gölü ve çok güzel kartpostallık görüntüler oluşturan kış mevsimi tabi vazgeçilmezdir.
Kayık kiralayıp gölü gezmeli mutlaka yeşil adaya uğramalısınız. Daha yukarılara çıkıldığında yöre halkı tarafından inek denizi olarak bilinen tepe çok güzel bir seyir tepesidir. Tüm Eğirdir'i ayaklarınızın altına sermektedir. ayrıca tarihi Eğirdir Evi'ne mutlaka uğranmalıdır.
Eğirdir Gölü
mekana 8 verdi
2 yorum
Selin Yardımcı (@selina)
Gidilecek yerler listemde var :)
07.04.18 beğen 1 cevap
Selin Tosun

Selin Tosun

@selintos - İstanbul

Türkiye'nin en büyük 4. gölüdür. Üzerinde Can Ada ve Yeşil Ada bulunmaktadır. Yeşil Ada daha çok turistik amaçlı kullanılmaktadır. Restoranları ve konaklama imkanları bulunmaktadır. Aya Stefanos Kilisesi de buradadır. Gün içinde renk değiştiren Eğirdir Gölü, mavi ve yeşil arasındaki farklı geçiş tonlarını yansıtmaktadır ve bu yönüyle muhteşem bir doğa harikasıdır. Suyu tertemiz ve buz gibidir. Limandan motorlu bir tekne kiralayarak gezmenizi tavsiye ederim. Manzaraya karşı göl levreği yemeden ayrılmayın.
Eğirdir Gölü
mekana 10 verdi
0 yorum
Sence kaç puan almalı?
8.8
6 oy
0