up
ara

Ayşe Görkem ERDURSUN

masalkadin1986 , masal diyarında kaybolan bir masal kadın.. Kitap kurdu.. Halkla ilişkiler ve Sosyal Medya uzmanı. Kısacası çok okur, çok gezer.. Bir de yazar.. Hep yazar...
Doğum Tarihi : 12 Eylül Cuma 1986
Katılım Tarihi : 5 Şubat Pazartesi 2018 21:12 - 567 gün
Cinsiyet : Kadın
Medeni Durum : İlişkim var
Üniversite :
masalkadin1986 , masal diyarında kaybolan bir masal kadın.. Kitap kurdu.. Halkla ilişkiler ve Sosyal Medya uzmanı. Kısacası çok okur, çok gezer.. Bir de yazar.. Hep yazar...
Gerçekten bayıldım. Yine elimden bırakamadan okuduğum bir kitap oldu. Daha önceden Kırmızı Pelerinli Kent i okumuş daha doğrusu okumaya çalışmış ama zorlanmıştım. Orada Rio de Jenerio yu keşfederken Kabuk Adam ile Karayipleri, yaşantısını, insanlarını ve duygusunu keşfettim. Beklenmedik zamanda, beklenmedik duygularla başa çıkmaya çalışırken yeniden kendini keşfetmekti biraz da.. Okurken birden ana karakterin adının hiç geçmediğini fark ettim. Acaba yazar kendi hikayesini mi anlatıyor diye düşünüp biraz araştırdım ve konular gerçekten kendi eğimi ve yaşadıkları yerler ile örtüşüyor. Acaba gerçekten kendi hikayesi mi yoksa değiştirmeler de var mı diye de merak ettim bu sefer. Kim bilir belki bir gün bunun cevabını kendisinden alırız.. Ayrıca bu ilk kitabıymış bunu da belirtelim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk kez Aslı Erdoğan okuyacaksanız bu kitaptan başlamanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Kabuk Adam
8.1 (87 oy)
0 yorum
Bu kitap hakkında ne desem acaba. Ana karakterimiz Cath, bir kitap karakterlerine takmış durumda, onların hayal dünyasında kaybolurken, yazmayı çok sevdiği için onların hikayesini devam

ettirmekte.Buna ve Fandomluğa kendini o kadar çok kaptırmış ki gerçek hayatını saydamlaştırmış. Öte yandan Üniversiteye yeni başladığı dönemde içine kapanık olan bir karakterin yeni insanlarla tanışma geriginliğinin yanısıra ikizi Wren' in artık özgürleşmek isteğiyle kardeşini yalnız bırakışları kitapta işlenmiş durumda. Cath bunlarla nasıl başaçıkacak? Her şey düzene girecek mi ve yazdığı hikayenin getirileri neler olacak? Bunlar kitabın temel konuları ama bana göre eksik olan kitapta merak duygusu. Açıkcası gerçekten yazmaya teşvik edişi güzel yani ben de her okuduğumda " hadi otur pc başına ve hikayelerini devam ettir." diyorum. Ama bu kitabı okumama yetecek merakı sağlamıyor. Bu eksik kalıncada bir kitabı gerçekten zor okuyorum. Doğruyu söylmem gerekirse de yarısına yaklaşmışken bırakıp diğer merak ettiğim kitaplara yöneldim. Ha tabii ben bir kitabı yarım bırakmayı sevmem, sonradan illaki devam edip bitireceğim. Ama bunu yaşadığım ender olur bu nednele belirtmek istedim. Tabii kitabın Teenage olduğunu vurgulamama da gerek kalmadı sanırım ama yine de demeden geçmeyelim..
ataç ikon Fangirl
7.7 (18 oy)
0 yorum
S2-B9 MUHTEŞEM! Diziyi bu kadar geç keşfetmiş olduğuma inanamıyorum. Gerçi benim gibi olan da çok çünkü gerçekten 2017 sonu itibariyle çok fazla adından söz etmeye başladı bence. Ben de çok tesadüf eseri google da araştırma yaparken bulmuştum. Dizi o kadar dolu ki, tüm bunların yanı sıra muhteşem oyunculuklar! Hele o gençler yok mu, yani " Dustin, Will, Mike, Jane ( Eleven) ekibinden bahsediyorum. Eleven yani Millie' nin oyunculuğu zaten muhteşem ötesi. O ne zaman ağlasa ben de onunla ağlıyorum. Diziyi zaten hep ağlayarak izledim. 80 ler çocuğu olarak o dönemden bahsetmesi, paralel evren, siyasi göndermeler, Zihinsel güçler ve onlarla ilgili bilgi vermesi, bir yandan aile, arkadaşlık kavramlarına çok güzel ve dozunda, doğru bir şekilde değinmesi..

"Friends Dont Lie" ve " Promise" cümleleri zaten dizinin sloganları oldu ve gerçekten insanı çok etkiliyor ( tabii muhteşem oyunculuklarıyla)

Dilerim en az 7 sezon devam eder ve dilerim hiç bozmazlar. Her bir bölümü film kalitesinde olan bu dizi gerçekten çok bambaşka. Emeği geçenlere saygım da sonsuz.. Ödüller ödüller ve ödüller de almaya devam etsinler :)
Stranger Things
9.1 (124 oy)
0 yorum
Her gün hakkında söyleyecek çok şey olabilir. Kendine bulduğu isimle A , her gün başka bir bedende uyanan bir gezgindir. Her gün başka bedende uyanıken yaşı da giderek büyür uyandığı bedenlerdeki yaş olarak. Tam bu düzene alışmışken hiç olmayacak bir şekilde bir kızdan derinden etkilenir ve aşkı tadar. Aşkı tadtıktan sonra bu içinde bullunduğu gezginlik durumu ona daha fazla acı vermeye başlar. Zaten yersiz, yurtsuz ve ailesiz olan gezgin, sevgiden de mahrum bırakılmayı kaldıramayacak duruma gelir. Bunun bir çözümü olup olamayacağını düşünürken sevdiği kıza da zarar vermemek için elinden geleni yapar.


Hikayenin teması bu, ben okurken çok etkilendim. Her gün başka hayatları tanımak, o gezginin yaşadığı dramayı hissetmek, ve bir de fark ettiğim şey bu kitabı okurken, iletişimin sürekliliğinin ne kadar önemli olduğunu göstermesi bize. Telefon kullanabilmek , mail kullanabilmek, hatırlayabilmek, sevdiklerimizle istediğimizde bir araya gelebilmenin önemi, gerçek sevginin anlamı.. Mesafeleri, iletişimsizliği hiçe sayıp üstesinden gelebilmesi. Bunlar o kadar etkileyici ve düşündürücü ki, gerçekten bu doğaüstü bir konuyu yakalayıp gerçekliğe bu kadar bağlaması ve etkileyebilmesi kitabı özel kılıyor bence. Siz de kitabı okurken bunları düşünerek okumalısınız o zaman kitabın verdiği haz daha bir başka olacaktır. Devamını çok merak ediyorum. 2. kitabı da yeni geldi ülkemize ve sanırım o Rhiannon' un gözünden olaylar tekrar anlatılıyor. Bu da güzel bir fikir olmuş, çünkü kitaplardaki tek taraftan bakış açılığını sevmiyorum pek. O yüzden de kitap çıkar çıkmaz onu da aldım ve okuduğum anda yorum sizlerle olacak.
ataç ikon Her Gün
7.9 (71 oy)
0 yorum
Bu seriyi okumaya başladığımda keyif alır mıyım acaba diye çok tereddütteydim. Instagram hesabımda sadece Karşılaşma kitabını değerlendirmiştim ancak bu blogger ı açana kadar iki kitabı da okumuş oldum. Açıkcası Genç Yetişkin kategorisine girmesine rağmen beni de etkilemeye başardı. Çünkü Tessa ve Scott karakterlerini çok derinlemesine anlatıyor, duyguların her bir noktasını güzel ifade ediyordu. Konular tam anlamıyla Teenage konuları bunu vurgulamam şart. Çünkü o tarz konulardan hoşlanmayanlar bu seriden de hoşlanmayacaktır ancak ben kitaplara karşı o kadar katı kuralcı olmadığımdan yaşımı önemsemeden ilgi çekeni alıyorum. Peki bu kitap nasıl ilgimi çekti ? Öncelikle kitap kapak tasarımı kesinlikle çok iyi, kitabın tanıtımını her yerde görüyor oluşum da beni almaya yönlendirmişti. Okudukça akıcılık , duygu yoğunlukları, ve merak duygusunu sürekli oluşturuyor olması beni kitabı okumaya hatta serinin diğer kitabını almaya yöneltti. Yalnız burada şunu da vurgulamalıyım ki 2. kitapta olayların sürekli gergin olması ve biraz fazla uzatılmış olması bazı şeylerin, beni sıktı. İlk kitapta öyle bir duygu hissetmemiştim ancak ikinci kitap resmen yordu. Tabii bunu herkes hissedecek diye bir şey yok.
0 yorum