up
ara

meriç su özpoyraz

İnsanlar kötüydü kitaplara sığındım.
Doğum Tarihi : 15 Ocak Salı 2002
Katılım Tarihi : 9 Şubat Salı 2016 21:05 - 1316 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Muğla / Türkiye (Turkey)
İnsanlar kötüydü kitaplara sığındım.
meriç su özpoyraz

meriç su özpoyraz

@mericsuozpoyraz

Diğer düşünürlerin aksine okurken en çok zevk aldığım kitaptı. Sınava girecek olmama rağmen ders kitaplarımı kapatıp labirent savaşını okudum.Okurken okulda öğretmenlerime , evde ise anneme kaptırdım . Kitaptaki bazı yeni karakterlerin ön plana çıkması bana göre kitabı daha eğlenceli kıldı. Sayfa sayısınca serinin diğer kitaplarından daha kalın olmasına rağmen en kısa zamanada bitirdiğim kitap oldu sanırım. Kitaba karşı olumsuz eleştiri yapamıyorum. Umarım benim okurken aldığım hazzı sizde alırsınız ve benim kadar bağlanırsınız. Bol Pery'li zamanlar....
0 yorum
meriç su özpoyraz

meriç su özpoyraz

@mericsuozpoyraz

Şimşek hırsızı ile karşılaştırıldığında çok fazla güzel olduğunu düşünüyorum. Percy karakteri olayları aynı samimiyetle anlatıyor fakat olaylar şimşek hırsızına göre çok iyi kurgulanamamış. Buna rağmen okuduğum birçok fantastik romanın önünde. Kitap kendini okutturdu. Okurken gene çok eğlendim. Ama tek okuyuşta bitiremedim. Bölüm aralarında devam etmek istemedim. Bu benim için kitabı sıkıcı yaptı. Serinin diğer kitplarını da okuduğum için okumak istyen herkesin kitabı bırakmamasını öneririm. diğer kitaplara yazık olabilir.
0 yorum
meriç su özpoyraz

meriç su özpoyraz

@mericsuozpoyraz

Bu kitap son zamanlarda okuduğum en güzel,en gizemli, en sürükleyici, en en en en...

Kitap hem kapağıyla olsun,hem içeriğiyle olsun kitaplığımın en sevdiğim köşesinde yer edindi. Bu kitaptan daha önce de çokça bilgisayar oyunlarıyla ilgili kitaplar okudum ancak bu diğerlerinden çok farklı bir kurguyla yazılmış bir kitaptı. İster kapağıyla olsun ister anlatımıyla ve sürükleyiciliğiyle Erebos her şekilde 10 yıldızı fazlasıyla hak ediyor bana göre. İçerisinde sadece oyun değil sıkça arkadaşlık bazı durumlarda aşk içeren bir kitap. Karakterler özenle seçilmiş ve mükemmel bir şekilde kurgulanmış. Ben kitabı okurken her sayfasında "Acaba ne olacak" sorusunu sordum kitaba ve her cevabı aldığımda tokat yedim kitaptan. Benim için kitabı bu çekici kıldı. Ben bilgisayar oyunlarına oldukça düşkünüm ancak bilgisayar oyunlarıyla alakası olmayan ,sevmeyen insanlarda da aynı tadı bırakacağına eminim.

Umarım incelemem faydalı olmuştur. Okuyan herkese teşekkür ederim ve okumadıysanız Erebos'u okuyun :D
ataç ikon Erebos
8.6 (81 oy)
0 yorum
meriç su özpoyraz

meriç su özpoyraz

@mericsuozpoyraz

Serinin 3. ve en efsane kitaplarından bir tanesi diyebilirim.Canavarlar denizinin olumsuz yönlerini fazlasıyla kapattığını düşünüyorum. Seri tekrar ilk kitaptaki benliğine kavuşup mükemmel bir şekilde kendini bağladı. Kitap eleştirmeyi çok seven ben bile bu kitapta eleştirebileceği olumsuz tek bir yer bile bulamadım. Çevirmenin aynı samimiliği aktarması da büyük bir başarı bana göre. Kİtabı tek solukta okudum ve hiç sıkılmadım. Bölümler birbirini kovaladı ve ben hem eğlenip hem öğrendim. Seriye devam etmek isteyen herkes durmayın okuyun bence .
ataç ikon Titan'ın Laneti
9 (115 oy)
0 yorum
meriç su özpoyraz

meriç su özpoyraz

@mericsuozpoyraz

Ben bu kitabı okurken resmen duygu karmaşası yaşadım. Neye uğradığımı şaşırdım desem yeridir. Okurken hem ağladım, hem karakterlere sinirlenip yastığımı dövdüm. Kitap hayatımda unutamayacağım bir yer edindi. Bu kitaba bayılırsınız demem çok saçma olur çünkü kitap insanı deli edebilir ama inanılmaz bir şekilde kendine de bağlayabilir. Hayatınızdaki en önemli kitap haline de gelebilir. Kitapta her şey mükemmel bir şekilde anlatılmış. ben kitabı çok beğendim çünkü karakterlerin hiçbiri mükemmel değil. bazı yazarların mükemmellik takıntısı var ve bu beni deli ediyor ve kitabı okurken hiç zevk almıyorum. Benim için kitap gerçeği yansıtmalı. Bİr karakter gerçeği yansıtmalı ve Rainbow Rowel de bunu mükemmel bir şekilde ele almış.Kitabı beğenmemin asıl sebebi de bu. Olumsuz yorum yapanların çoğu kitabın sonunu eleştiriyor. Çünkü kitabın sonunu siz belirliyorsunuz Benim için çok güzel bi deneyim olmuştu. Gerçeklik istiyorsanız okumalısınız...
ataç ikon Eleanor & Park
8.4 (46 oy)
0 yorum