up
ara
Katılım Tarihi : 27 Ağustos Perşembe 2015 13:32 - 1481 gün
Üniversite :
Mesut ÖZKAYA

Mesut ÖZKAYA

@mesutozkaya

Pepsis ve Tarantula yayınlandı!
m.milliyet.com.tr
ÜCRETSİZ - ÜCRETSİZ
İNDİR


Kitap

Pepsis ve Tarantula yayınlandı!
Bir yargıcın kaleminden çıkan, olağanüstü akıcı ve sürükleyici bir kurgu: mistisizm, dünyevi ve uhrevi meseleler, kaygılar, zaaflar, mesleki sorgulamalar, hırs, intikam, şehvet, polisiye, gizem, aksiyon, gerilim… Hepsi Pepsis ve Tarantula’da.


Yayınlanma Tarihi: 09.07.2014 10:08

Yargıtay 8. Ceza Dairesi hakimlerinden Erkan Özkaya’nın yazdığı “Pepsis ve Tarantula” isimli kitap okuyucu ile buluştu. Polisiye tarzındaki kitap özetle bir taşra yargıcının bir Haşhaşin’e, bir suikastçiye dönüşüp dönüşemeyeceğini sorguluyor.

Yüksek Mahkemenin işkence, sahte para, silah ticareti ve bilişim suçlarına bakan dairesinde görevli Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula’yı yazarken mesleki bilgi ve tecrübelerinden yararlandığı açıklıkla görülüyor. Kitabın hazırlık çalışmaları 2 yıl, yazım süreci ise 1 yıl sürmüş. Yazar, bu süreçte TÜBİTAK ve Savunma Sanayi Müsteşarlığından destek almış. Hukukçu kimliği sayesinde olaylara ciddi ve tutarlı boyutlar getirmeyi başaran Erkan Özkaya sağlam bir kurgu ve sürükleyici bir anlatım ile çarpıcı bir roman kaleme almış. Romanda CIA – MIT – MOSSAD ve emniyet ilişkileri ile ABD – Ortadoğu- Türkiye – İsrail ilişkileri gerçeğe uygun şekilde ele alınıyor. Ayrıca kitapta işlenen komplo teorileri son derece gerçekçi ve sürükleyici. Duygusallık ve aile ilişikleri de abartıdan uzak. Sonuç olarak ise ortaya okuyanın elinden bırakamayacağı, akıcı, sürükleyici, nefes kesen bir roman çıkmış.
0 yorum
Mesut ÖZKAYA

Mesut ÖZKAYA

@mesutozkaya

Üsluba hayran kaldım
ataç ikon Eskici ve Oğulları
7.8 (74 oy)
0 yorum
Mesut ÖZKAYA

Mesut ÖZKAYA

@mesutozkaya

Kitap mistik bir korku, gizem,gerilim, aksiyon, kumpas, entrika, zekice bir kurguyla hazırlanmış, sürükleyici, bir cirpida okuyacaginiz, okuyup bitirdikten sonra , keske bitmeseydi diyeceğimiz,her sayfasında merak duygunuzu canlı tutan,surpriz bir sonla bitip sizi şaşırtacak,elinize yapışacak, türden , polisiye tarzında oldukca basarili iddia ediyorum bu kitabı okuyup beğenmedim diyecek kimse olamaz...
0 yorum