up
ara

joker

joker

joker

@muammeraydin

23:42
birini sevmek için karşımızdaki insana kılıf giydirmeyi bırakalım artık. giydirdiğimiz o kıyafetler bazılarına bol geliyor, bazılarını sıkıyor, bazılarını ise hiç olmadığı biri yapıyor. aşka, sevgiye olan açlığımız dimağımızda acı tattan başka birşey bırakmıyor.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
joker

joker

@muammeraydin

onbireylülikibinonsekiz
gelecek olan nesil cidden korkutuyor beni. çünkü artık değerlerimizden uzaklaştık diyemeyeceğim , değerlerimizi yok ettik. çocuklarımıza kardeşlerimize veya kendisine faydalı olabileceğimiz herhangi birisi artık bizim umrumuzda değil. ebeveynler iş stresinden, geçim sıkıntısından, hayatın getirmiş olduğu zorluklardan çocuklarıyla ilgilenemiyor, eline bi akıllı telefon tutuşturup tv karşısında zaman öldürüyorlar.halbuki küçük bir çocuğun teknolojiyi bu kadar iyi kullanabilmesi onun zekasından değil, anne babaların ihmalkar davranmasından kaynaklanıyor. soru soran kardeşine şimdi olmaz işim var diye söyleyen ve sevgilisine anlamsız msjlar atan abilerinden ablalarından kaynaklanıyor.silkelenmemiz lazım artık. hayat bu kadar boş ve değersiz değil.
10 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Kübra yürekseven (@kubrayurekseven)
Çok haklısınız , maalesef bütün değerlerimizi kendi ellerimizle yok ettik , oyun oynaması gereken çocuğa telefon tablet verip internet kölesi yaptık , çocukluğunu kaybetti sayemizde..
11.09.18 beğen 1 cevap
joker

joker

@muammeraydin

Tüketiyoruz.Üretmeden en değerlimizi, zamanımızı, en haris duygularla tüketiyoruz.Bazen yanlış kişilerle , bazen yanlış meşgalelerle tüketiyoruz.Farkına vardığımızda ise geç kaldık demek için artık çok geçmiş oluyor.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
joker

joker

@muammeraydin

kronik bir anlaşılamama sorunumuz var veya anlamama.derdini anlatıyorsun kendine en yakın hissettiğin kişiye, seni anlıyorum diyor. hayır kardeşim anlamıyorsun. neler yaşadığımı , neler hissettiğimi , düşüncelerimi, duygularımı , geçmişimi, beklentilerimi ve daha nice kendime özel nüansları bilmiyorsun. o yüzden bırak bu yapmacık tavırları. ve sadece dinle beni birşey deme.
7 beğeni · 9 yorum beğen ikon
flr_yşl (@yslflr)
Gerçekten anlıyor olabilir, fakat sizin sıkıntınız, probleminiz için elinden bir şey gelmiyor olabilir .
11.09.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Bı de bazen anlıyorum denilince ağzına kürekle vurmak istiyorum anlıyor fakat sadece lafta..
11.09.18 beğen 1 cevap
Balık (@balikadam)
Saatlerce konuşup milletin kafasını şişren tiplere ne demeli. Tamam dertlisin de herkesin de kendine göre derdi var
11.09.18 beğen 1 cevap
joker

joker

@muammeraydin

tek düşündüğümüz şey kendimiz
bencil yaratıklarız vesselam. düşündüğümüz tek şey kendi benliğimiz. empati kelimesinin sadece lügatta geçtiğini biliyoruz. teorikte başarılıyız ama iş uygulamaya geçince hep sınıfta kalıyoruz maalesef. koskoca kainatta bi hiçiz ya. hep benim dediğim olsun, kuralları ben koyayım canım mı sıkıldı kaldırayım, otobüse ilk ben bineyim, banka da sırayı ben alayım, dur sen bişey bilmezsin ben düşüneyim yahu ölümde bile ben onsuz ne yaparım diyerek kendini düşünen varlıklarız. sosyal medyaya fotoğraf attım kaç beğeni gelmiş dur bakayım. twit attım beğenildi mi bakayım. bırakalım artık şu egoist hegomanyasını.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
joker

joker

@muammeraydin

Ben ve Sen
ben her anımda seni düşünürken. senin aklında hiç yokmuşum ben. ben her duyduğum sesi sen sanarken, sağır olmuşsun bana karşı sen. ben nereye bakarsam bakayım seni görürken, sen bana bakarken bile görmemişsin beni ne yazık ki sen
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
joker

joker

@muammeraydin

insanlarda artık bir zamanyetmezliği sendromu var. tv başında kendine hiçbir şey katmayan , sadece kapitalist sisteme faydası olan bir yığın dizi, programa zamanı vardır, kahvehanelerde okeye, batağa zamanı vardır, faizli kredi çekecem diye el pençe olup birilerini zengin etmeye zamanları vardır ama gel gör ki okumaya, araştırmaya, kendilerini geliştirmeye dakika bulamazlar.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
joker

joker

@muammeraydin

düşündüklerimizi söylemekten korkuyoruz daha sonra düşünmekten korkmaya başlıyoruz. sevdiğimizi söylemekten korkuyoruz sonra bi bakıyoruz ki sevmekten korkar hale gelmişiz. insan düşünmekten, sevmekten, özür dilemekten, gülümsemekten,alçak gönüllü olmaktan korkmamalı bence.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon