up
ara

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

Okuma hevesimi dünyanın bütün hazinelerine değişmem Mümkün olsaydı, her karış toprağa, buğday eker gibi kitap ekerdim. Hiç bir gemi, bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez. https://www.instagram.com/bir_ailem_bir_de_kitaplarim/
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Yazarın "Beş Sevim Apartmanı " kitabını ilk okumuştum. Tarzı farklı bir kalem olmakla beraber bu kitabı da ilgiyle okuyacağımı düşünerek satın alıp okumak istedim. Ancak maalesef hiç keyif alarak okuyamadım, atlayarak bitsin artık diye okudum. Soyut betimlemeleriyle bazı kadınların ağzından anlatılmış kısa hikayelerden oluşuyor. Bana hitap etmedi kısacası, karamsar bir kitap. Tıpkı kitabın adı gibi deli kadın hikayeleri. ...
ataç ikon Deli Kadın Hikayeleri
kitaba 3 verdi
3 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

En severek okuduğum yazarlardan sevgili Özge Erkin."Kutsal " kitabı ile gönlümü fethederek "Destan "kitabı ile kalemine bağımlı yaptı diyebilirim. "Usta "hariç tüm kitaplarını büyük bir keyifle okudum. Usta hariç çünkü henüz ona sahip olup okuma fırsatı bulamadım ama ilk fırsatta yine aynı beğeni ile okuyacağıma adım kadar eminim. İçinde kendine göre kusurlu ama dışında cerrahlığı ile harika marifetiyle Aidan, asistanı olarak başlayan hem fiziksel hem de ruhsal olarak kusursuz güzel bir Anna 'mız var bu güzel kitapta. Her ne kadar klişe romantik bir kitap olarak gözüküyor olsa da özünde, tıpkı yazarın diğer kitaplarındaki ana temalarında olduğu gibi iyilik ve yardımseverlik ön plandaydı. Ayrıca karakterler ve olay örgüsü her ne kadar yabancı (ki son derece ustaca kurgulanmış bence ) olsa da araya Türk karakter Selda 'yı ekleyip bizden esintiler görmek çok hoşuma gitti. Ben keyifle okuyup bitirdim. Gönül rahatlığı ile de tavsiye ederim.
ataç ikon Kusursuz
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Mario Mazzanti 'nin tüm kitaplarını okuyan biri olarak bu kitabı maalesef çok sıkıcı geldi. Milano ve İtalya tarihi , 1300 'lü yıllardaki dini keşişlerin toplulukları, günümüzde bir tarih profesörü ile bağlantılı bir şekilde öldürülmesi anlatılmış. Ancak çok fazla sanatsal tarihi ve bizim kültürümüz ile asla bağdaşmayan konusu hiç ilgimi çekmedi yani. Yazarın diğer kitapları son derece akıcı ve merak uyandıran polisiye gerilim konularıyla ilgiyle ve keyifle okumuştum. Yine de sanatsal tarihi kitap severlerin okuyabileceği bir kitap.
ataç ikon Ölümle Randevu
kitaba 5 verdi
2 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Serinin üçüncü kitabında hemşire Monica 'ın sınır tanımayan hemsireler grubuna üye olup çok büyük bir deprem ile sarsılan Jamaika 'ya yardım etmek için gitmesini, orada yaşadıkları sıkıntıları neredeyse birebir orjinali yani olması gerektiği gibi anlatan ( aynı zamanda yazarın kendisi de bir hemşire olduğu için tabi ki ) ve yeni dostları , yeni aşkı vermesi gereken mesleki mücadelesini akıcı bir anlatımla keyifle okudum.
ataç ikon Mutluluk Sınır Tanımaz
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Güzel ve keyifli bir kitap daha bitirmiş olmanın huzurunu yaşıyorum. Sadece Arkadaşız kitabından sonra serinin ikinci kitabı da yine ana tema annelik duygusunu başta olmak üzere, ilk aşkı, gerçek dostlukların ne kadar baki kalabildigini gibi yine en sevdiğim türlerden bir kitaptı. Katlyn abisinin düğününden kız arkadaşı ile evine dönmüş, kız kıza geceyi değerlendiriyorlardı. Kapı çalar ve kapıyı açıklarında puset içinde daha iki haftalık bir bebek ile karşılaşırlar. Yanında sadece bir mektup ve bebeğin yasal vasisi olarak Katlyn olarak belirtilmiştir. Hikaye böyle başlar ve gayet akıcı bir anlatımla da devam ediyor. Sırada serinin üçüncü kitabı var. Okuyunca nacizane yorumlarımı paylaşacağım.
ataç ikon Mutluluğa Bir Kala
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Herkesin sırları vardır ama bazı sırlar hayatınızı sonsuza kadar değiştirebilir. İkinci Dünya Savaşı ortalarında, Eva, kaybolduğu söylenen kocasının ölmüş olabileceğine dair yıkıcı bir haber alır. Geleceği belirsizlik içinde iki yaşındaki oğlu ile hem raylarda çalışarak yaşamına annesi ve kızkardeşi ile devam eder. Ta ki siyahi Amerika 'lı asker Bill ile tanışana dek. Hikaye böyle dram ağırlık başlıyor ve yine aynı şekilde devam ediyor. Ancak sıkmayan, akıcı ve merak uyandıran konu akışı ile 1940 lı yıllardaki sınıf ayırımı, ırkçılık, yoksulluk ve yaşam koşulları hakkında fikir edinmek güzeldi
ataç ikon Sırların Rengi
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Tıpkı görselliği gibi kitabın içeriği de mükemmel bir hikaye anlatıyor. Her ne kadar bizim Türk aile yapısı ile yaşam kültürü bağdaşmasa da, dostluklar, sahiplenilme, komşuluk, yardımlaşma , sınıf ayrımı ve aile kurumunun kutsaldır anlayışı gibi en sevdiğim konuları işleyen çok hoş bir kitaptı. Dori, 16 yaşında gelecek planlarında şimdilik hiç de yer almayan annelikle tanıştı ve sadece yaşlı büyükbabasından başka kimsesi yoktu bu hayatta. Ama bu da yemedi hayatın ona çizdiği yolda daha göreceği ve tadacağı acılar vardı. Bir gece çıkan yangında yaşadıkları ev yanarken büyükbabası bu aksiyona dayanamayarak kalp krizi sonucu hayatını kaybetti ve altı aylık oğlu Luther ile birlikte Dori yapayalnız, evsiz ve beş parasız sokakta kaldı. Hikaye de böyle başladı. Dor'nin ayakta kalma serüveni.. Okuyun derim ben, pişmanlık duymazsınız bence.
ataç ikon Hep Seninle Olacağım
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Köle serisinin üçüncü kitabı da bitmesin diye çok uğraşmama rağmen yine de bitti. Sevgili Işılca, öyle bir kalem ki kitaplarını elinize aldığınızda bitirmeden, sonunu getirmeden bırakamıyorsunuz. Bağımlılık yaptığı doğrudur vesselâm. Kitabın okunuşu bile tıpkı adı gibi modern bir krallığı yöneten prens, prenses ve kralları adeta sinema izliyorum hissi alarak okudum diyebilirim. Konu akışı ve olay örgüsü merakla okunası bir hikaye olması da çabası. Çok güzeldi.
ataç ikon Köle: Aşk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Kitap bir kaç tane kadının ağzından (ki bu kadınların kimisi arkadaş, kimisi aralarında geçen konuşmalarını kahramanı ) anlatılmış kendi hikayelerini roman şeklinde ama anlatı tarzında yazılmış ve aldatmak ve aldatılmak konusu işlenmiş akıcı bir kitap. Kitapta anlatılan hikâyeler, hemen hemen her zaman karşılaştığımız veya duyduğumuz ve ne yazık ki artık sıradanmış gibi gözüken aldatma veya aldatılma olayları. Ama şu da bir gerçek ki kitabın içinde de konusu geçtiği gibi kadın olsun, erkek olsun çekirge üçüncüde mutlaka yakalanır. Bana göre ders çıkarılacak bir kitap. Tavsiye ederim.
ataç ikon Kocamın Sevgilisi
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Lisa Kleypas 'ın Friday Limanı serinin üçüncü kitabı. Okuması gayet keyifli ve içeriğinin birazcık fantastik olay akışıyla süslenmiş olması, gizemli anlarla bence kitapların okunma cazibesini arttırdı. Romantik konulu bir tarzda yazılmış olsa da, düzensiz ve eksik aile ortamında yetişen çocukların ilerde yasayabilecegi sorunları, tekrarları, yoksunlukları veya çocukluğunda yaşadıkları tüm eksikliği ve yaşayamadıkları sevgiyi, aile bütünlüğünü oluşturmak için umutla ve kendini iyi bir amaca hizmet veren birey olarak hayata tutunma çabasını anlatan güzel bir bir seriydi. Nolan kardeşler ve yaşanmışlıkları. Okunmaya değer bence. Hayatın umuda ihtiyacı var, umut varsa başarı ve mutluluk gelecektir elbet.
ataç ikon Suya Yazılan Hayaller
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 53