up
ara

Moderatör

Arkadaşlar lütfen eksik kitap.dizi veya filmleri Eksik Ekle menüsünden ekleyin. Diğer öneri ve isteklerinizi Destek'ten ulaştırabilirsiniz.
Doğum Tarihi : 26 Nisan Cumartesi
Katılım Tarihi : 12 Mart Salı 2013 18:29 - 2297 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : İstanbul / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
Meslek :
  • Yazılım Mühendisi
Diller :
  • İngilizce
Arkadaşlar lütfen eksik kitap.dizi veya filmleri Eksik Ekle menüsünden ekleyin. Diğer öneri ve isteklerinizi Destek'ten ulaştırabilirsiniz.
Destek/Köstek, algoritma ve POP
Arkadaşlar selamlar, saygılar,
Birkaç ay önce denediğimiz ve istediğimiz sonucu alamadığımız algoritmamızı yeni parametreler ekleyerek POP bölümü ile tekrar yayına alıyoruz. Bazı değişiklikler yapmak durumunda kaldık.

1- Paylaşımlar için kalp ikonlu beğen butonu kalktı. Yerine destek/köstek okları geldi. Yaptığımız ankette bir arkadaşımızın önerisi olan destek ve köstek ismini çok beğendik, kim olduğunu bilmesek de arkadaşımıza teşekkür ederiz.

2- POP bölümü paylaşımın aldığı toplam destek/köstek oy sayısına bağlı olarak sıralanır.

3- DESTEK yukarı oku ile beğendiğiniz paylaşımı yukarı taşıyabilirsiniz. Destek oyları paylaşım sahibine bildirim gönderir.

4-KÖSTEK aşağı oku ile beğenmediğiniz veya üst sırada olmaması gerektiğini düşündüğünüz paylaşımları alt sıralara itebilirsiniz. Köstek bildirim göndermez fakat paylaşıma verilen oylarda görüntülenir.

5- Algoritmamız temel olarak verilen oyları toplar ve zaman değişkenini de hesaba katarak paylaşıma bir puan belirler. Her verilen oy ile bu puan tekrar hesaplanır. POP bölümünde paylaşımlar bu puana göre sıralanır. Algoritma gereği paylaşım eskidikçe (zaman geçtikçe) puanı da düşecektir. Algoritmamızı bir süre sonra şeffaflık politikamız gereğince açıklayacağız.

6- Android ve IOS app'ler bu hafta içi sırasıyla güncellenecektir.

7- CANLI bölümü hala son yorum yapılan paylaşımın üstte görüneceği şekildedir. Bir değişiklik yapılmamıştır. POP bölümünün başarısı doğrultusunda CANLI bölümü ileride kaldırılabilir.

Umarız yapılan değişiklikler yerinde bulunur ve keyifle kullanılır. Gerek algoritmanın, gerekse bu sistemin yapısal mekanızmasının kurulması konusunda ekibimiz sıkı çalışmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz.

* POP bölümündeki sıralama 12-24 saat içerisinde oturacaktır diye düşünüyoruz.
64 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
hayırlı olsun bakalım bence bu tutar.
10.06.19 beğen cevap
OnLy......WoLf (@huzurum)
İsmail abi bak bunlar hep senden ötürü xccvfszf
10.06.19 beğen cevap
LEYLÂ (@melankoli)
Kaliteli bir platform..
Daha geliştirmek için çalışmanız, ilgisiz bırakmamanız da güzel..
Teşekkür ederiz..
10.06.19 beğen 1 cevap
Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması paylaşım fotoğrafı
Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması
Arkadaşlar biliyorsunuz Neokur açıldığından beri yorum alan paylaşım üste taşınıyor. Bu sistem hızlı ve basit bir akış sağlamasına rağmen çeşitli suistimallere de açık olduğundan dolayı, sıralamanın hazırladığımız basit bir algoritma yardımı ile yoruma bağlı değil "beğeni sayısı" baz alınarak hesaplanmasını daha doğru bulduk.

Gece 23 sularında devreye girecek olan algoritma; çok beğeni alan paylaşımları, paylaşım tarihlerini de göz önüne alarak sıralamaya başlayacak. Şu an sadece "Canlı" bölümünde geçerli olacak olan bu sistem başarılı olursa odaların içerisine de uygulanabilir. Formülün gizli parametreleri yoktur, tüm paylaşımlara adil şekilde uygulanacaktır.

Formülümüzü basit tutmayı hedefledik ve parametre olarak sadece beğeni sayılarını hesaba kattık. Süreç içerisinde ihtiyaç olursa formülde değişiklikler yapılacaktı.

Bu sistem sonuçlarını 24 saat içerisinde göstermeye başlayacaktır ve 1 hafta deneme süreci oalrak izlemeyi planlıyoruz. Formül değişirse sizlere bildirilecektir.
EK 1: 23:10 itibari ile beğeni sistemine geçmiş bulunuyoruz. 14.01.19
35 yorum
EL_NINO (@elnino)
🚀
14.01.19 beğen cevap
erguvani (@erguvankapisi)
✌🎉
14.01.19 beğen cevap
Fethi Uzun (@fethiuzun)
Hayırlı olsun :)
14.01.19 beğen cevap
Android Uygulaması Güncellendi
Arkadaşlar POP ve destek/köstek değişiklikleri Andoid uygulamamızda güncellenmiştir. Google Play'den indirebilirsiniz.

Lütfen yıldız vermeyi unutmayın. Ne yazık ki uygulamamıza beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz. İndirmeleriniz ve yıldızlarınız bize uygulamları ve siteyi geliştirmek için motive olacaktır.

https://play.google.com/s...eokur&hl=tr

Teşekkür ederiz.

*Ios uygulaması da 2-3 gün içerisinde güncellenecektir.
10 yorum
Gaye Şahin (@gayesahin)
Güncelledim. Yıldız da tamamdır
12.06.19 beğen cevap
Gülcan (@gulcann)
Uygulamayı indirip 5 yıldız vermeyenlerin paylaşımına sistem kendi kendine -10 puan verecek. Onu da öyle ayarladık. Bu da bir güncelleme :D
12.06.19 beğen 1 cevap
Nebukadnezar™️ (@nebukadnezar)
Az önce bakayım belki güncelleme gelmiştir diye baktım, gelmiş, güncelledim. Şimdi tesadüfen bu paylaşımı görüyorum.
12.06.19 beğen cevap
Neokur canlı algoritması hakkında
Arkadaşlar biliyorsunuz 1 hafta önce canlı bölümüne düşen paylaşımların sırasını etkileyecek ve beğeni sayılarına bağlı bir algoritmayı devreye soktuk. 1 hafta deneyip gözlemleyeceğimizi söylemiştik ve gözlemlerimiz sonucu üste çıkan paylaşımların fazlaca tepede kaldığını gördük.
Bu durumda algoritmamıza sıralamayı negatif etkilecek bir beğenmeme yani aşağı çekme parametresi gerektiğine karar verdik.
Yani sitemize beğen butonunun yanına bir buton daha gelecek.

Bu sistemin hazırlanması birkaç gün alacağından arenayı eski haline yani yorum alanın tepeye çıktığı hale döndürüyoruz. Birkaç gün sonra algoritmaya bir şans daha vermek amacı ile, yeni değişikliklerle birlikte tekrar deneyeceğiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılar sevgiler...
74 yorum
Gülcan (@gulcann)
🙌
18.01.19 beğen cevap
Eseflal (@eseflal)
🌼🌼🌼
18.01.19 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
😊😊😊
18.01.19 beğen cevap
2018 Hatırası paylaşım fotoğrafı
2018 Hatırası
2018 sevdalıları ve mağdurları için 2 versiyon şeklinde hazırladığımız listeler aşağıdaki linklerde. Görelim bakalım kim ne haldeymiş, neler yapmış.
Doldurup instagram'da da paylaşmayı unutmayın.
Paylaşımınıza bizi de etiketleyebilirsiniz. https://www.instagram.com/neokur_official/

Boş halleri :
https://www.neokur.com/ph...neokur_2018.jpg
https://www.neokur.com/ph...2018_bedevi.jpg
32 yorum
Gülcan (@gulcann)
Show must go on 🙌
18.12.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Yerlerde süründüm, pranga kemirdim ya da saçımı başımı yoldum şıkları olsaydı keşke bunlar beni tam olarak yansıtmıyor:)
18.12.18 beğen 8 cevap
Hakan (@hakani)
İnstaya da koydunuz mu
18.12.18 beğen 1 cevap