up
ara

Ne Oldum

Kendi dünyamda hiç biriniz benim kadar değerli değilsiniz. Gelgelelim ki hayat kendi dünyamla sınırlı değil. Bencillik etmek kötülüktür.
Doğum Tarihi : 14 Mayıs Pazartesi 1990
Katılım Tarihi : 16 Ekim Salı 2018 21:38 - 312 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : İstanbul / Türkiye (Turkey)
Kendi dünyamda hiç biriniz benim kadar değerli değilsiniz. Gelgelelim ki hayat kendi dünyamla sınırlı değil. Bencillik etmek kötülüktür.
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

Aamir Khan klasiği
İzledikten sonra bir an sizi deizme yönelten bir film olduğunu düşünüyorsunuz fakat bence öyle değil. Bu sorulardan kolay bir kaçış yolu olurdu. Size hangi dinin gerçek olduğunu ya da doğru yolun “numaranın” hangisi olduğunu söylemiyor P.K. İnsanların dini inançlarının, farklı beşeri olgularla bezenerek yeni, çeşitli şekillere bürünmüş haliyle dünyayı, bizi nasıl mahvettiğini söylüyor. “Bence iki tanrı var: biri bizi yaratan, diğeri bizim yarattığımız.”
P.K.
filme puan vermedi
0 yorum
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

Akla gelen ilk karakter hiç şüphesiz Burhan Altıntop’tur. Hala da Yemekteyiz bölümlerini izler izler dururum. Son iki sezon karakterleriyle dizi adeta kendini bulmuştur ve zirvedeyken bitmiştir. Özleyeceğiz Sütçüoğlu rezidansını.
Avrupa Yakası
filme 9 verdi
1 yorum
ne önemi var (@doctor)
İzlediğim en iyi türkkomedi dizilerimden biridir(leylamecnun, kardeş payı)
17.12.18 beğen cevap
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

 paylaşım fotoğrafı
Gülen yüzler her zaman enerji verir. Yeter ki kalbiniz kararmamış olsun.
0 yorum
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

Öneri
Keşke beğenmeme düğmesi de olsa. Belli bir orandan sonra paylaşım otomatik olarak kaldırılsa. Kalitesiz, niteliksiz, platformun ilgili olmadığı her türlü içerik kendiliğinden temizlense...
0 yorum
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

Hani bazen canınız sıkılır ve izlemek için bir film tavsiyesi istersiniz. Bir film ismi duyduğunuzda afişine bakar, oyuncusuna bakar, IMDB puanına, yılına kurcalar da kurcalarsınız. İşte bu film hiç kurcalamadan hemen izlemeye koyulmanız gereken bir filmdir. Çokça tebessüm ederek, ağlayarak, duygulanarak, düşünerek kısacası hiç sıkılmadan tam 2 saat 40 dk boyunca izleyebileceğiniz bir film. Munni’nin dünyalar tatlısı bir kız olması, Pawan’nın çok naif karakteri ve filmin bana göre en çok borçlu olduğu Chand Nawab’ın sevgi için çabası, bu filmi bu kadar değerli kılıyor. İddialı olması açısından söylemiyorum fakat filmden etkilenmemek için odun olmalısınız. Film gerçekten çok iyi niyetli bir şekilde var olması gereken sevgi temasını işlemiş. Romantizmi değil, insan sevgisini... Bunu da uzaklardan bir hikaye ile değil iki ülkenin bizzat maruz kaldığı nefreti kullanarak başarmış.

Filmde müslümanların bayağı olumsuz bir görüntüsü var. Gerçi iki ülke arasındaki (Hindistan-Pakistan) düşmanlık konu edinerek insanlığa gereken sevgi vurgulandığı için iyi tanıtılan müslüman karakterler de var. Belki Pakistan’daki İslami inancın olması gerekenden uzak olduğunun yansıtılması da amaçlanmış olabilir ama İslam için yanlış tanıtıcı unsurlar gözden kaçmıyor. Hindistanda’ki bazı inanışlar da eleştiriliyor elbette. Ama film yanlışıyla doğrusuyla anlatmak istediğini muazzam başarılı bir şekilde verdiği için bu detaylar üzerinde durmaktan alıkoyabiliyorsunuz kendinizi. E kardeşim bu kadar iyiyse neden en iyi film değil diye sorabilirsiniz. En iyi film olmayabilir bakacağınız bir çok açıdan. Fakat şundan eminim ki eğer sanat toplum için varsa böyle filmler çok iyi sanat eserleridir.
Not: Erkekler tek başına izlesin.
Bajrangi Bhaijaan
filme 10 verdi
0 yorum
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

İyi ki animeyi bilmem kaç yüz küsürüncü bölümden sonra izlemeye başlamışım. Yoksa her hafta bölüm beklemek bu anime için eziyet olurdu. Fantastik animelerden bu kadar güzeli başka var mı bilmiyorum. Espriler, hüzünlü sahneler hepsi çok iyi.
Naruto
filme 9 verdi
0 yorum
Ne Oldum

Ne Oldum

@neoldum

Sadece o mu?
Bakıyorum herkes teknolojinin kötü yanlarını vurguladığından bahsediyor. Aslında insanların günümüzde ne kadar samimiyetten uzak olduğunu da gösteriyor. Hepimiz yalan dolan içerisinde kaybolmak üzereyiz.
Black Mirror
filme 9 verdi
0 yorum