up
ara

Nisf

God only knows
Nisf

Nisf

@nisf

Yetişin komşulaaaaaaaarr!
Bugün akşam saatleri için istanbul'da etkinlik tavsiyelerinizi alabilir miyim? :) Tiyatro gezi sergi vs. hepsi kabulümüzdür.
6 beğeni · 8 yorum beğen ikon
Nisf (@nisf)
Hiç mi yok! :/
17.02.19 beğen cevap
Affinity (@biocide)
Yangın vaaar yangın var ben yanıyorum yetişin a dostlar tutuşuyorum :') Maalesef İstanbul'cuğum ile aramda uzun bir mesafe olduğu için bilmiyorum ama canlı da bilen çıkar bence ayrıca bu çağrışımı içimde tutamazdim :'))
17.02.19 beğen 1 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

"Öncelik hayatın öncelik YAYANIN"
Bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir hesabı 40 yılda bir doğru bir şey yaptılar bize de takdir edip desteklemek düşer. Öncelikli problemler arasında bu var mıydı daha doğrusu yeri miydi orasını bilemem. Ama trafikte yaya geçidi bile olsa karşıdan karşıya geçene kadar ecel terleri döküyorum ki çocukluğumda az travma yaşamamışımdır bundan dolayı. Türkiye'de yayaya saygı 0'ın altında. Sürücüler de tahammülsüz. Özellikle kadınlara, yaşlılara ve engellilere karşı bu tahammülsüzlük ve bunun için bir şeyler yapılması gerekliydi bence. He kurala uyan olur mu onu da bilemem. Şimdi para cezası da koymuşlar ooooh bundan sonra plakayı alır almaz bildirmezsem! Oh olsundu çok iyi olmuştu! Yol vermeyenlere, yayaları görüp de hızlananlara, arabaları üzerimize üzerimize sürenlere az bile.
26 beğeni · 15 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Bugün yaptım oldu 😁😁 hem de noktalar polis kontrollüydü 😁😁
06.02.19 beğen 2 cevap
Ebru (@kubraebru)
Bunu yaşadığım an berbat bir durumdaydım ama üstünden yıl geçtikçe trajikomik bir olaya dönüşüyor. Ablama yaya geçidinde kamyonuyla çarpıp camlar kırıldığı için bizden arabanın tamir parasını istemişti şoför, ablam o sırada yoğun bakıma alınmıştı. Çok ilginç insanlar var :D
06.02.19 beğen 3 cevap
Bearded Angler (@beardedangler)
Gecen yıl buradan bır arkadaşım zıyaretıme gelmişti ablam.zil zurna sarhış yürürken karşıdan karşıya geciyorduk, araclar durunca, yahu bu ney? Bunlar bızım sarhoş olduğumuzu anladılar ve onun ıcın durdular demişti, ayılana kadar anlattıö, sonra üşenmedim ertesi gunde sarhoş olana değin, yahu yaya yolunda, yol yayanın hakkı, ondan dolayı bu işaretler var! Dedimsede ikna edememiştim. Şimdi bu halk, bu hakkı düşünen ıktıdar yaptı dıye yorumlayıp, kendisine, kendi hakkını, normal olan değil, lütuf olarak görmesi cok ironi olmuş.o yaya gecitini insanların yararına değilde, evrensel zorlama ile yapan_yapılan toplumun o noktalarda polis görüp sevınmesi gercekten cok acı...!!! 🤨🤨🤨🤨 İşin bır diğer vahim yanı, insanlara doğruyu öğretmek için seçilen bu yöntemın, bu ülkede herşeyin zorlamayla dayatmayla olduğu gercegıni bır kez daha gun yüzüne cıkartıyor. Bu şekılde değilde, yayın organlarında her reklam aralarında, ya da farklı bılgılendırme(öğretip) yoluyla yapılması gerekırken, ınsanlarda kalıcı etkı olması gerekırdi. Hanı sen bir ara demiştin ya! Bir şeyler yapalım dıye... Bende demiştim ya hanı, ben eleğimi astım diye... İşte öyle bir şey...
06.02.19 beğen 1 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Hadi biraz da kötülükten konuşalım
Hepimizin içinde bir parça da olsa iyilik ve kötülük var bunu bilmeyen yoktur. Hiç okuduğunuz kitaplardan veya izlediğiniz dizi/filmlerden kötü karakterlerin galip gelmesini istediğiniz oldu mu? Olduysa hangi karakterin kazanmasını yahut isteğini gerçekleştirmesini dilediniz? Bunu neden dilediniz? Son olarak bu durum sizi kötü mü hissettirdi yoksa rahatlamış mı hissettiniz?
14 beğeni · 35 yorum beğen ikon
Film adam (@serserimsi)
Ben Batman filminde Jokerin kazanmasını istemiştim.
30.01.19 beğen 2 cevap
Affinity (@biocide)
Genel olarak kötülerin kazanmasını istemişimdir pabucumun dünyasının realitesi böyle işliyor çünkü :') Küçükken de sylvester'ın tweety'i, tom'un jerry'i yemesini istemişimdir hele o yaşlı teyze ne kötü davranıyordu canım kediye başında bülbüller ötesice :') Tilki Tntleri patlasın o vip vip de artık ölsün dağın ortasından ne geçiyorsun sen ucuz kuş falan falan falan gibi :')
30.01.19 beğen 6 cevap
iskoç (@iskoc)
Her zaman
30.01.19 beğen 1 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Neokur Yurdum Ozanları Köşesi
Nisf 180 yaşında 177 yıldır şiir yazıyo. Mars doğumlu.

Yönetici yönnetici
Nerede bu neokur ahalisi
Bize de açmışsın oda ama
Görmemişsin hiç bizii iiii iiiii
@elnino :D
EK 1
@eseflal nasıl unutulur :O
@hakani sende ışık var ;)
@cortazar maniyle işin olmaz ama :/ 25.01.19
12 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Enes (@cortazar)
Siz yazın ben seslendireyim en iyisi @nisf :D
25.01.19 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
Eseflal der ki, ben anlamam maniden
Editörüz diye anlamak da gerekiyor inceden
Beni unutmadığın için teşekkürler yürekten
Venüs'den Mars'a sesim yetmez, yazıyorsan şiir beşikten.. ':)
25.01.19 beğen 3 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Aha!
Alın size kaliteli paylaşım! Al sana al!!
Yıllardır neokuru kalitesiz paylaşımlar görüyoruz diye sömürdünüz. Yılmadınız yorumlar şikayetler attınız ama artık sıra bizde. Bundan kaliteli paylaşım yapan gelsin beni bulsun hıh. (Hazır anti beğenmeler gelmeden şey edildi.)
Ayrıca bu paylaşımı 10 kişiye gönderip 30 kez izleyenler 3 gün içinde mucizeyle uyanıcaklar inanmayıp göndermeyenlerin 21 gün içinde başlarına kötü bir şey gelicek. Benim kuzenim göndermedi kız sürünüyo şu an!
Dipnot: Eğer bu paylaşımdan sonra olur da çarpılırsam bütün saç tellerimi, diş fırçalarımı, atletlerimi ve yarısı çatlak french pressimi (dışarıdan destek olunca sıkıntı çıkmıyo ben denedim) @mtrv ye vasiyet ediyorum. Artı kullanıcı haklarımı da ona devrediyorum. @mtrv günü sen kurtarıcaksın beybisi sana inanıyorum. Dünya senin ellerinde (diş fırçamın kabının altında dünyayı kurtaracak bilgiler gizli herkesten saklamalısın kimseye güvenme!). Bu mesaj 5 dakika içinde kendi kendini imha etmeyecektir sonra da okuyabilirsiniz. İsterseniz okumayın çok da mühim değil!
16 beğeni · 8 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Ah-da sana kaliteli bir yorum yapayım da ele_güne, konu_komşuya ve eşe_dosta ayıp olmasın Sn.@nisf:))
25.01.19 beğen 1 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Hooop!
Amin diyesim geliyor gülüyorum 😂 Neyse de bu cumanız da böyle mübarek olsun warlocklara dikkat edin.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Nisf

Nisf

@nisf

Hadi tartışalım
Ülkecek nasıl gelişebiliriz? Gelişmeye nereden başlamamız gerekir? Medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar mıdır yoksa insanlığın evrilmesi gerekli olan nokta mıdır? Buna istinaden Avrupa ülkeleri gerçekten medeni midir yani Avrupa'da yaşayan insanlar gibi mi yaşamalıyız?

Dipnot: Yorumlarınızı merakla bekliyorum ama lütfen usulünce tartışalım.
10 beğeni · 52 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri kadının özgürleşmesi sürecinin önündeki engellerin kalkması. Kadın sorunu kişisel olarak insanlık, toplumsal olarak uygarlık sorunudur. Kadının özgürleşmediği bir toplum gelişemez. Yasalar çıkartılıyor ama önemli olan bunu uygulanabilir kılmak. Yasa ile güvence altına alınan haklar eğitim ve ekonomik kazanımlarla daha da ileri alınmalıdır. Kadın toplumun bir uzvunu erkek diğer uzvunu oluşturur, birinin işlevini yapmaması felç durumunu meydana getirir ki şu anda felciz. Kadın âtıl olarak kaldığı sürece de bu durum devam edecek. Sağlıklı bireyler yetiştirmek için sağlıklı bakış açısı olan kadınlar olmalı. Eve kapatılan ve dış dünya ile bağlantısı bilinçli şekilde kesilen kadın öğrenemediğini öğretemez.
06.01.19 beğen 11 cevap
Lavinya (@lavinya279)
Ülkecek gelişe bilmemiz için once bireylerin kendilerine çeki düzen vermesi lazım. Anca o şekilde bir yerlerden başlayabiliriz.
06.01.19 beğen 3 cevap
Ruh Hassası (@ruhhassasi)
Onurlu, ahlaklı ve zeki bireyler yetiştirmek üzere başlatılacak olan olağanüstü bir eğitim seferberliği.
Doğruyu ve yanlışı ayırt etme yetisi ve haksızlık yapan herkesten hesap sorma becerisi.
Çünkü;
“Tanrım, onları bağışlama çünkü ne yaptıklarını biliyorlar .”
06.01.19 beğen 4 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Geometri severler buraya paylaşım fotoğrafı
Geometri severler buraya
Kenarları 15 cm olan karenin içine beşgen çizilirse beşgenin kenar uzunluğu kaç cm olur?
4 beğeni · 3 yorum beğen ikon
ne önemi var (@doctor)
12
29.12.18 beğen cevap
EL_NINO (@elnino)
9,27 🙄
29.12.18 beğen cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Dilek köşesi
Bu köşe huzur bulma köşesidir (herkes için öyle olmayabilir rahatsız olduğunuz kelimeleri okurken silin) ve tamamiyle hayal ürünüdür. Sevgiyle ve umutla yazılmış olup güzellikler hayal eden herkese açıktır. Okuyanlara mutluluk vermesi en büyük temennidir ve dilek eklemek isteyenler yorum yapmalıdır. 2019'a tatlı başlangıçlar yapılsın duy bizi evren sana yazıyoruz :).

Dibin notu: Paylaşım kesinlikle copy paste değildir hepsini kendi emeğimle yazdım.Bütün sistemler çökse, para meta olmaktan çıksa ve dünyanın en değersiz metal yığını olarak çöpe atılsa. İnternet ve diğer elektronik cihazlar yakılsa, yüz yüze konuşsak anlatsak kurtulsak. Sınırlar kalksa ülke toprak kavramı kalmasa. Bizi sarmalayan her şeyden tüm bağımlılıklarımızdan kurtulsak. Herkes tüm yaptıklarını ve yapamadıklarını iyi kötü ne var ne yoksa her şeyi tüm evrene itiraf etse. Aklansak ve affetsek bağışlasak birbirimizi. Tutunsak kenetlensek bir olsak. Hep birlikte yaşasak yesek içsek gülsek ağlasak günümüzü gün etsek. Geçim derdimiz olmasa herkes dilediği şekilde yaşamak için çalışsa. Tek derdimiz hayatta kalmak olsa. Farklı kültürleri içselleştirsek herkes her dili konuşsa. İlkel yaşasak basit sade. Çocukların, askerlerin, mağdurların öldürülmediği süründürülmediği bir dünya. Ölüm ve hastalık endişesinden kurtulsak. Diplomatik her şey paramparça olsa. Eğitim adı altında yapılan bütün saçmalıklar silinse ve isteyen dilediğini kendine gerçekten lazım olanı öğrense. Beyinlerimizi ve bedenlerimizi tam anlamıyla kullansak. Yalanlar kalksa kimse yalan söyleyemese. Günün doğduğu yerde yaşayanlar aynı anda gün doğumunu izlese ve battığında gün batımını. Bütün suları ve mis kokuları yeryüzüne boşaltıp dünyayı yıkasak arındırsak kendimizi. Doğru yanlış kavramı kalksa saygı kalsa. Bilgelik, doğallık popüler olsa. Emir, yaptırım ve sahiplik kavramı kalksa erdemli olmak yasa olsa. Devasa bir aile olsak kimse kimseye zarar veremese...
Son olarak resmi tatiller kalksa her gün saçma sapan şenliklerin yapıldığı bayramlar olsa. İlk bayram gününe alternatif; kokulu çiçek yetiştirme bayramı :D benden de ancak bu beklenirdi :P Ne yani tüm dünyayı yıkadık şurda bi zahmet temiz kokalım di mi..
13 beğeni · 9 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
Çok şey istiyorsun sen de Nisf! "(...) para meta olmaktan çıksa ve dünyanın en değersiz metal yığını olarak çöpe atılsa." diyorsun,iyi güzel de PARA kalsın yahu! Ben yapamam PARA olmadan @nisf... 😄
25.12.18 beğen 1 cevap
erguvani (@erguvankapisi)
duy beni evren sana geliyorum :)
25.12.18 beğen 2 cevap
Nisf

Nisf

@nisf

Catfishing
Şimdi ben bu videoyu neden eğitici videolar odasında paylaşıyorum ona açıklık getireyim. Çok basit aslında çünkü izleyince kendimce aydınlandım! Artı tartışılması gerektiğini düşünüyorum ya bu asyalı kadınlar ya gerçek anlamda çok çirkinler ya da günde 30 saat makyaj yapmaya bayılıyorlar. Anlam veremiyorum bir kadın olarak başka kadınların neden bu kadar makyaja saatlerini harcamalarına. Bu olay ciddi derece sahtekarlık bana göre. Ben erkek olsam bu kadınları makyajlı halleriyle tanısam ve asıl hallerini görsem gider dava açarım :D. Neden aydınladığım hususuna gelirsek; Türk erkekleri bizim kadınlarımıza makyaj güzeli diyorlar ya şu videoyu izleyip bir daha düşünsünler! Bizim makyajsız halimiz şunların silikonlu burunlarına beş basar. Ayaklarımızı öpseniz yeridir daha da bir şey demiyorum :D

Dipnot: Catfishing: Başka biriymiş gibi davranmak, fake anlamlarına gelir. Google translateden çevirmeye kalkmayın ben denedim abidik gubidik anlamlara çevirdi.
10 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Buse Mantar (@dipsizucurumlarda)
Kimsenin kimseyi kandırdığı yok bence. Eğer öyle olsaydı yüzlerindeki makyajı çıkarırken video çekmezlerdi . Ama gelirsek asıl meseleye asya da cosplayer çok yaygın. Çoğu da cosplay makyajı. Yani kimse işe giderken ya da sokağa çıkarken durup yüzüne plastik yapıştırmıyordur. Ayrıca öyle olsa bile insanların kendini nasıl mutlu hissedicekse öyle davranması kendilerini ona göre şekillendirmesi gayet normal...
22.12.18 beğen 1 cevap
/ 26