up
ara

Nurdann

Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak: uzaklardan gelip geçerken kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar-o kadar- Orman, bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada.
Doğum Tarihi : 1 Aralık Salı 1987
Katılım Tarihi : 9 Haziran Pazar 2019 12:51 - 17 gün
Cinsiyet : Kadın
Medeni Durum : Evli
Şehir : Kocaeli / İzmit / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
Meslek :
  • Öğretmen
Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak: uzaklardan gelip geçerken kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar-o kadar-
Orman, bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada.
Ne zordur ki herkes tam gibi görünürken sana, koca dünyada kendine bir yer bulamamak, eksik kalmak, tamamlanamamak. Boşluklarımızı dolduracağız diye debelenirken yaptığımız şeylerin daha derin boşluklara yol açması… Yaşamımızda karşımıza çıkan uymak zorunda kaldığımız uymayınca dışlandığımız yabancılaştırıldığımız her kuralın bizi biraz daha eksiltmesi… Daha güzel yaşayacağız diye başkalarının hayatını yaşamamız, onların hayalini gerçekleştirirken kendi isteklerimizi unutmamız. Fazla sevginin, fazla fedakarlığın, küçük beklentilerimizin dahi bedelini ağır ödediğimiz bu dünyada yaşamak ne zor yaşatmanın kolaylığına rağmen.
2 yorum
FEBİHÂ (@kadimcumleivecize)
Dünyanın en büyük derdi, insanlığımızın. Bütün kitapların ekseni dönüp dolaşır bu mihenge varır, ama hala bir sonuç yok, olmuyor. Yaşama sanatlarının bütün kitaplarını devirsek te herşey insanın kendinde bitiyor. Anlamak ve yaşamak,yani Mevlana Hazretleri der ya ; makul bir insan tanımı yaparken. Bir kulağından gireni öbür kulağından çıkarmayan kalbine gömen insan derdi. Sanıyorum bütün sorunlar burada. Tespitiniz çok güzel ve değerli.
21.06.19 beğen cevap
aciyla geçtigim yoldan geçiyorsun
izlerime rastliyorsun, biraktiklarima,
orada o yolda çekmistim ruhumu patlatan fitili
benden savrulan parçalar kurusa da,
izleri var hala yolun kenarinda.

izini sür yolun, acinin ormani büyütür insani
vakit genistir, ufuk sandigindan daha yakin
aciyla geçtigim yoldan geçiyorsun,
ustasi olacaksin içine gerdigin tellerin
hangi siziyla titrer içinde, hangi sesle
büyük bir ask, hangi sesle ölür, bileceksin.

ne zamandi bilmiyorum.
yasadiklarindan sana
kalan tortu, seni oldugun yere çakan, oldugun
yerde firtina koparan korku. kendi sarmalinda
döndün, döndün, sanma ki daha dönmeyeceksin
kalsan da bir yer için, aslinda hep gidiyorsun.

simdi, acinin ormanindan geçiyorsun
her sey bir daha kanasa da
ne geçtigin yola ne sana dokunabilirim ben
geç melegim, senin de sarkilarin olsun
içindeki telleri titreten.

Birhan Keskin
Birhan Keskin
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Dali'ye farklı bir bakış
Sanatına hayranlık duyduğum Salvador Dali'nin hayatında çok özel bir yere sahip olan arkadaşı şair Garcia Lorca arasındaki ilişkinin anlatıldığı film. Ne kadar gerçekleri yansıttığı tartışılır tabi. Eleştirebileceğim tek nokta Gala'nın çok arka plana atılması. Tabi kı konu Dali-Gala aşkı değil ancak onun Dali'nin hayatındaki yerini hepimiz biliyoruz. Bunun dışında ressamın politik görüşlerinin de yansıtıldığı film son sahnesiyle beni benden almıştır.
Little Ashes
filme 8 verdi
0 yorum
Bir dönem delicesine fanı olduğum Kore dizilerinin en eğlencelisi diyebilirim. Nefretle başlayan ilişkileri izlemeyi oldum olası çok sevmişimdir.Karakter seçimi, konunun işlenişi hepsi ayrı ayrı çok güzeldi.
Aggressive Romance
diziye puan vermedi
0 yorum
 paylaşım fotoğrafı
Hediyesi kitap olan insanlar aslında hediyedir bizlere. Kaybetmeyelim📚⚅
3 yorum
HALİT (@haliterdogan06)
Jose amcamın “Körlük”adlı kitabını da tavsiye ederim
22.06.19 beğen cevap
Serenad ile başlayınca...
Belki de Liveneli okumaya Serenad eseriyle baslamaktı hatam. Malum yazar bu eserin üzerine hiç geçemedi en azından benim için. Büyük bir beklentiyle okuduğum kitap sonuyla da beni şaşırtmadı. Basit ve güzel bir konu, başarılı ve akıcı bir dil ancak hayal kırıklığı oluşturan bir son olarak kaldı .
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba 8 verdi
0 yorum
Ve filmden çıkarabileceğim sonuç ''kan bağının ne önemi var ki...''
Tamam mıyız?
filme 9 verdi
0 yorum
Muhteşem bir ailede yetişen genç bir erkeğin kendini keşfediş öyküsü.. Hayran kalarak izlediğim anlayışlı baba figürü, duygularını yansıtmakta zorluklar yaşayan genç Olıe rollerinin hakkını o kadar vermişler ki kendinizi orada hissediyorsunuz. Açıkçası kitaptan film olarak değil de dizi olarak uyarlansaydı çok daha doyurucu olabilirdi.
Beni Adınla Çağır
filme 9 verdi
0 yorum