up
ara

Nur Özler

" Hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey bana cazip görünmüyor. Günden güne miskinleştiğimi hissediyorum ve bundan memnunum. Belki bir müddet sonra can sıkıntısı bile hissedemeyecek kadar büyük bir gevşekliğe düşeceğim. İnsan bir şey yapmalı, öyle bir şey ki... Yoksa hiçbir şey yapmamalı. Düşünüyorum: Elimizden ne yapmak gelir? Hiç! " - Sabahattin Ali-
Doğum Tarihi : 27 Aralık Pazartesi
Katılım Tarihi : 30 Nisan Çarşamba 2014 20:23 - 1941 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Kocaeli / İzmit / Türkiye (Turkey)
" Hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey bana cazip görünmüyor. Günden güne miskinleştiğimi hissediyorum ve bundan memnunum. Belki bir müddet sonra can sıkıntısı bile hissedemeyecek kadar büyük bir gevşekliğe düşeceğim. İnsan bir şey yapmalı, öyle bir şey ki... Yoksa hiçbir şey yapmamalı. Düşünüyorum: Elimizden ne yapmak gelir? Hiç! "
- Sabahattin Ali-
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Polisiye roman diye raflarda yerini alan bu kitabın, polisiye yönü çok zayıf. Aşk öyküsü kitapta oldukça öne geçmiş. Katilin gözünden o geceyi, onu cinayete götüren sebepleri, cinayeti okumayı isterdim.

Tahmin edilebilir bir sonu vardı ve tahmin ettiğim gibi de oldu.
ataç ikon Nehrin Sonu
kitaba 6 verdi
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

En sevdiğim Livaneli kitabı olabilir kendileri. Gerçekten özel bir tat bıraktı bende.
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Kitabı eline alınca insan vurucu bir hikaye beklediğini düşünüyor ama karşılaşılan hikaye ortalama. Biraz hayal kırıklığına uğruyor insan ama yine de okuyun derim. Farklı gözlerden, farklı dünyalara bakmak iyidir :)
ataç ikon İstanbul Kırmızısı
kitaba 6 verdi
1 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
Her kitap ne aradığına göre derinleşir yada sığlaşır Tanıtım için Teşekkürler
02.05.18 beğen 1 cevap
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

"İnsanoğlu hala nefsani arzularının kölesidir. Arzularına ve hırslarına gem vuramadılar. Üç kuruşluk çıkarları uğruna doğanın dengesini bozup yaşanmaz bir hale getirdik dünyayı..."

Sayfa 153
ataç ikon Zamanla Randevu
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

12.Kural; Aşk bir seferdir. Bu sefere çıkan her yolcu, istese de istemese de tepeden tırnağa değişir. Bu yollara dalıp da değişmeyen yoktur.
ataç ikon Aşk
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

 paylaşım fotoğrafı
#diyorumki #okumak
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

 paylaşım fotoğrafı
Ait olma hissi eşyalarla mı yoksa insanlarla mı ilgilidir?
2 yorum
Onur Efe (@uzattiellerinibirnefesyalnizliga)
Huzur bulduğun yere aitsindir. Eşyaların huzur vericeğini zannetmiyorum
16.02.19 beğen cevap
Elif (@elifgibiolmak)
İnsanlarla ilgilidir. Aynı eşya mutlu olduğun insanların gittiğinde cansız bir obje olur. Ama o insanlarlayken anlam kazanır canlanır olduğu yerin özelliğini ve sizlere ait olduğunu gösterir.
16.02.19 beğen cevap
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Coğrafya, kaderdir.
Farklı coğrafyalarda aynı çaresizlik hissedilebilir. Çünkü insan dediğiniz, özünde aynıdır. Ölümden etkilendiğinde farklı tepkiler verebilir ama içinde duyduğu o acı hep aynıdır. Ya da mutlu olduğunda.
Dinleri, dilleri, zamanları farklı olan kadınların yüreğimizde bıraktığı acı aynıydı. Sevginin iyileştirmeye çalıştığı yaralar, insanoğlunun kötülükleri okurda farklı bakış açıları yaratıyor. (Kitap bu yüzden kesinlikle okunmalı. )
Dünyayı sevgi ve önyargılardan kurtulmak kurtaracak bence. Bu kitaptan bana kalan en değerli bilgi bu. Bir de insanı insan olduğu için sevmek.
ataç ikon Serenad
kitaba 9 verdi
7 yorum
Orhan Şahin 🇹🇷 (@orhansahin)
- “ Coğrafya kaderdir !” Sözünü söyleyeni bilene bir aferin borcum olsun ?
06.06.18 beğen cevap
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Sakin bir kafayla okunması gereken bir kitap. Çünkü altını çizmek isteyeceğiniz çok cümle var. Bu cümleleri düşünmek isteyeceğiniz günleriniz olmalı. Yavaş yavaş okumalısınız kitabı. Ancak tadı böyle çıkar.
ataç ikon Daha
kitaba 9 verdi
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

"Size gerçeği söylemek istiyorum. Ben bakışlarına dayanamadım. Çünkü bizler, çevremizi soğuk insanların sardığı yaşamımızda böyle mutlu edici, sevecen anları çok az yaşıyoruz. Şimdi ise duyguların böylesine aşırılığı kişiyi canlandırıyor, onu yepyeni bir mutluluğun doruğuna çıkarıyordu. "
ataç ikon Bir Kadının Yaşamından 24 Saat ve Bir Yü...
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

" Yoksulluğun ve yoksunluğun önlenebileceği bir dünya istediğim için hiç korkmadım. Ama bunları çoğaltmak isteyenler ya da görmezden gelenler benden hep korktular. Onların yerinde olmak istemezdim. Düşünsenize korkulu rüyanızın sınıfsız bir toplum isteyenler olduğunu..."
ataç ikon Kağıttan Mutluluklar
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

2. Kural; Hak Yol' unda ilerlemek yürek işidir, akıl işi değil. Kılavuzun daima yüreğin olsun, omzun üstündeki kafan değil. Nefsini bilenlerden ol silenlerden değil!
ataç ikon Aşk
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum