up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Acayip Hikayeler 2

Çağla

Çağla

@caglahayat

Geç olsun güç olmasın
O gün doğa yürüyüşüne çıktılar. Çok değil sekiz saat kadar aralıksız yürüdüler, yürüdüler ama girdikleri ormandan çıkmayı başaramadılar... Akşam oluyordu ki artık yürüyecek güçleri kalmayan bu insanlar bir köşede dinlemeye karar verdiler. Bu bir köşe @gece52 için adeta cennetti. Cebinden çıkardığı boyalarını, fırçalarını, tuvalini alıp sol tarafta gürül gürül akan nehri, yanında kayaların altına kurulmuş kedicikleri, sağ tarafta içinde bulundukları ormanı resmetmeye başladı. Bu manzarayı gören @cortazar başlamaz mı şiir okumaya?
"...Nehirler boyu git ve gör nehirlerin nasıl yol aldıklarını
Sen de bir nehirsin ey yolcu
Senin de varmak istediğin bir yer var
Gerçekten varmak istiyorsan oraya, nehirlere iyi bak..."
Bir ağacın altına oturan @pnar ve @hayataagulumse dedikodu yapıyorlardı ama @hayataagulumse 'yi tutan hıçkırık olayları en heyecanlı yerlerinde kesiyordu...
@iremsuu çok yorgundu, etrafındaki insanlara da anlam veremiyordu. "N'apıyor bu insanlar?!" bakışı atıp onlardan çok da uzakta olmayan bir ağacın altına oturup yakındığı sırada uyuyakaldı.
Bu sırada karnı acıkan @eseflal Zehirli Sarmaşık buluşmasındaki böreklerini hatırlayıp "Ah, yapıp da yanımda getirseydim!" dedi ki @esranındünyası yorgunluk ve açlığın getirdiği gerginlikle "Benim köftelerim daha güzel, hem şimdi bu atmosfere daha uygun o köfteler!" diye parladı... Benim köfte, senin börek; senin köfte, benim börek...
O an korkuyla yerinden sıçrayan @iremsuu 'nun çığlığı @hayataagulumse 'nin hıçkırığının çözümü olmuştu. Ter içinde @eseflal 'ın yanına gelen @iremsuu "Aşağıdan çıplak bir şey bize doğru geliyordu, yamyamdı galiba akşam yemeği yapacak bizi!" dedi. @eseflal onu sakinleştirmeye çalışıyordu ama @esranındünyası gazapla "Yalan" diye yerinden fırladı.
@iremsuu kendine gelmiş, Paris'teki günlerini hatırlayıp gözyaşlarına eşlik eden bık bık etmeleriyle sağa sola dönerken köfte-börek mevzuu sürüyordu.
Hah, o da ne?!! Gökyüzünü kucaklayan dalların, sahiplerinin böbürlenme sebebi yapraklarının arasından örümcek adam düştü. "Sabahtandır bık bık... Bir tatil günüm var, zehrettiniz!" dedi. Sorunları dinleyip anlayan örümcek adam, o deterjan reklamında; kusursuz baloda görünüşte kusursuz beyefendinin arkasında sakladığı ellerinde deterjan çıkarması gibi köfte, börek malzemeleri çıkardı. @iremsuu 'yu da Paris'e ışınladı.
Ormanın içine doğru yürürken kafasını kaşıyıp "Bu insanlar bunları dert edeceklerine evlerine gitmek için yol göstermemi isteselerdi de onları evlerine ışınlasaydım ya!!!" diyordu. @eseflal ve @esranındünyası dışındakiler acıkmamış mıydı, yollarını buldular mı yoksa kurda kuşa yem mi oldular?
14 beğeni · 9 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
@caglahayat kalemine sağlık güzel olmuş 🤗🤗🤣 gerçi hickiriktan pek bişey yapamamisim ama olsun 🤭🤭
29.07.18 beğen 1 cevap
Sukûtuhayal (@gece52)
Resim ile anılmak ne güzel😊Kaleminize sağlık güzel yazmışsınız,bir köşeye oturup nehri, kediyi,ormanı çizmiş kadar oldum😉@caglahayat
29.07.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
:) ilk acıkan olarak hiç şaşırmadım kendime :) insanın her zaman yanında yiyecek bir şeyleri olmalı, kan şekeri önemli :))) bak yoksa kavga çıkıyormuş az kalsın :) kalemine sağlık, eğlenceli olmuş :)
30.07.18 beğen 2 cevap
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Köfte Hayatlar 1  paylaşım fotoğrafı
Köfte Hayatlar 1
....... @seyyah73 kadına yaklaştı ve ellerini tuttu 🤭" bu eller mi yaptı o ponçik köfteleri, bu maydanoz kokusu, bu baharatlar mi girdi o parmakların kadar narin köftelere" dedi. Kadın şaşkın 😲 kadın şapşik 🙊 baktı ve söylediği tek kelime " bıraksana elimi ÖRÜMCEK ADAM gibi yapıştin" oldu. @seyyah73 ne yapacağını bilemez halde olduğu yerde sadece kalakaldı. Ansızın gelen HIÇKIRIK larla hiçbir şey diyemedi. Olayın şaşkınlığını üzerinden atan kadın (hayata gülümse 😂😂) etrafına bakınıyordu ve arkadaşları @cortazar , @esranindunyasi , @pote , @nusretk @pnar @kartanesi @masalperisi ve @amantedelashadas ın bulunduğu masaya yöneldi. Hayat aman Allahım bu SEKİZ güzel insani aynı anda aynı masada nasıl yakalayabildim diye çığlık attı ve vur patlasin çal oynasın bir eğlence başladı. @cortazar @esranindunyasi ni kolundan tuttu ve aldı mikrofonu eline sahnede başladılar bam telinden söylemeye. Allah'ım nasıl güzel bir ahenk yakalamislardi, adeta zehirlenmeye başladık. Herkes birbirine geçmişten bahsederken @pote duydunuz mu 🤔 arkadaşlar "3000 yıllık ölümsüz bir aşkın mezarıni bulmuşlar" dedi. @masalperisi hemen söze girdi " Ne kadar etkileyici! Neden kadınlar?" 😁😁 @amantedelashadas sözü aldı "Çünkü kadınlar"😂😂😂🤣 @nusretk duygusal ve hisli ses tonu ile "senden gayrisina yoksam, bozuksam, can benim düş benim, ellere nesi, hadi gel " dedi. @kartanesi vay vay vay bugün aşk tadında bir gece geçireceğiz anlaşılan" dedi. @nusretk gerçekten sarhosmuydu yoksa aşk sarhosumuydu 😂🤣😁 kim bilir 🤭 @kartanesi "hadi arkadaşlar taaaa Marsilya dan geldim yeter bu kadar BIK BIK ettiniz haydi şerefe kaldıralım" dedi ve şişelerin biri gitti biri geldi. @seyyah73 kendini toplamış ve grubun olduğu masaya yönelmişti Hayat "yine mi sen" dedi.@seyyah73 GAZAP icerisinde YUMRUGU nu sıktı ve "bu halde olmamın suçlusu sensin, 2 yıldır neler çektim sırf bu köftelerden bir kez daha yiyebilmek için şimdi karşıma geçmiş yinemi sen diyorsun" dedi. @seyyah73 öfkeden TER içinde kalmıştı. Tam o esnada da @pote "yeter @seyyah73 KAŞINMA sen ne kadar aç gozlu obur bişey çıktın köfte de köfte yeter artık" dedi. Hayat birden kahkahaya bastı senin derdin bumuydu🤣😂🤭😁 Ah be kuzum daha önce söyleseydin ya gel yarın mekanima hatta hepiniz davetlisiniz yarın akşam Hayatın Gülümseyen Köfteler Lokantasına hepinizi bekliyorum " dedi. 2 yıldır gece gündüz bu KOFTE lerin peşinden bir dedektif gibi iz süren @seyyah73 birden KEDİ gibi uysal bir adam olmuştu 😂😂🤣 @seyyah73 @kartanesi ne döndü ve hadi bakalım prenses gece daha bitmedi sabaha kadar dans dedi ve bardan ayrıldılar 🤭🤭 @nusretk " @pnar a seni bugün dertli gördüm bir of çeksen karşıki dağlar yıkılacak sanki hele bir anlat bakalım derdin ne" dedi ve onlarda bardan ayrıldılar 😁🤭😀
@amantedelashadas geceye Neiman Marcus 😉 marka motoru ile gelmişti (ağır abiye de bu yakışırdı zaten 🤭🤭) @masalperisi ne atla hadi peri ya sen beni ucuracaksin ya da ben seni diyerek ışık hızıyla kayboldular 😁🤣😂👍 @cortazar ve @esranindunyasi gece boyunca şarkı söylemekten barda UYKU ya dalmislardi. Hayat " eee @pote kaldık mi seninle başbaşa biz ne yapalim" 🤔 dedi. @pote "var mısın hayat 3001 yıllık ölümsuz aşkın mezarıni bularak Gines Rekorlar Kitabına girmeye, adımizi altın harflerle tarihin tozlu sayfalarına yazdırmaya" dedi. 😁🤭😉🤗🤣 Birden zengin kalkışı yaparak gizemli ve sırlarla dolu yeni bir macera için gecenin karanlığında sessizce kayboldular.

Arkadaşlar tamamen kurgudan ibarettir. Sürç-ü lisan ettiysek affola 🤗😄😀😊🤭💣

@hakani sözümü tuttum 😄😀
14 beğeni · 51 yorum beğen ikon
PİP! (@nusretk)
ne bileyim yani ne diyeceksın ne diyeceğine deyip demiyeceğine hiç bişeyine diyen ne kimse kimseyi dinler ne bişey anlata bilirsin ne dinleyen ne olur. Teşekkürler @hayataagulumse ne bileyim yani hoştur ama!
27.07.18 beğen 1 cevap
Milena (@masalperisi)
Ben bu hikayeyi çok sevdimm gelsinnn yeni maceralar benim kanatlarım @amantedelashadas nin motoru guzel bir takım olduk bakalım bizi neler bekliyor :)
27.07.18 beğen cevap
Gökdeniz mert (@pote)
☺️☺️Hayata Gülümse Çok güzel olmuş Ellerine sağlık 👏👏👏 Peşindeyiz Gene Antik sırların Aşkların ☺️ Dünyayada Bizim gibiler lazım Aşkı öğrensinler Bedenin öldüğü ama Aşkın sonsuz olduğu göstermeliyiz Bunu borçluyuz Antik aşıkların Mirası ☺️ Teşekkürler Çok tatlı olmuş Yazın 👍👏👏Hayata Gülümse
27.07.18 beğen 1 cevap
Mehmet

Mehmet

@yoldas

Yaşadığımız son yirmi yılın içinde, iktidar baskısını günden güne arttırıyordu. Her şeye egemen olan çıkarcılar, çıkarcıların dalkavukları ve satılmış medyasıyla gerçeklerin söylenmesine tahammül edemiyorlardı. Doğruları söyleyip, gerçekleri yazan gazeteciler, yazarlar, akademisyenler susturuluyordu. Satın alınamayan kalemler tutuklanıyordu. Her türlü yasadışı yollar iktidarın sopası olmuş, gerçeğin kalemine kelepçe vuruluyordu. Halk amansız bir darlığın, anlatılmaz sıkıntıların içinde zorlu hayat şartlarında yaşama tutunmaya çalışırken, savaş politikalarının derinleştirmiş olduğu nefret günden güne memleketin üstüne bir karabasan gibi çökmüştü. Etraf oldukça sessizdi. Kimse kafasını kaldırıp etrafında olup bitene kafa yormuyordu. Henüz iktidarın sopası kafalarına inmediği için mutlu mesut yaşamaya devam ediyorlardı. Akıl tutulması dedikleri şey bu olmalıydı. Yıllarca aynı mahallede, aynı sokakta, aynı apartmanda oturdukları komşuları bir sabah götürülüyor ama kimseden ses çıkmıyordu. Vicdanlar susmuştu. Vicdanlarını rahatlamanın en güzel yolunu bulmuşlardı; '' teröristlermiş '' diyerek kendilerini kandırır olmuşlardı.

Böylesi günlerde okumalarım ağırlaşır. Daha çok yazmayı tercih ederdim. Yazardım ama paylaşamazdım. Yazmanın ve düşünmenin suç olduğu bir coğrafyada, Zeus'un sarayından ışığı çalıp karanlığı aydınlatan Prometheus aklıma geldikçe utanır olmuştum. '' Korkaklığımdan utanıyordum. Ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? '' diye soran Nazımdan utanıyordum. '' Üstümü değil beynimi arayın '' diyen Gorki'den, '' sekiz on yıl sonra durum daha da kötüleşecek; bilmezlik büyüyecek; karanlık her yere daha çok yayılacak. O zaman halkı daha çok soyacaklar, sömürecekler. Yani halkımızın üstünde öyle bir karanlık var ki, yırtılacak gibi değil '' diyen Fakir Baykurt'tan, gözleri bağlı birini bezin arkasından bakması için istediğin kadar yüreklendir, hiçbir şey göremeyecektir diyen Kafka'dan, Yoksa " vatan " dediginiz şey hâlâ sizin para cüzdanınız, hâlâ gemileriniz midir ? Sen başından beri devlete, var olan düzene ve geçmişten aktarılagelen tüm değerlere peki demiş, kendi çıkarına bunu uygun bulmuşsun. Ama ortadaki düzene ateş püsküren bir kişiden üstün olduğunu sanıyor, hele birey olarak yaşamını insanlığın hizmetine bilinçli sunan bir kişi bilgeliğine sahip olduğunu düşünüyorsan, aldanıyorsun, diyen Hesse'den, bu tek dil, tek ulus, tek kültür prensibi, ülkedeki diğer dil, kültür, gelenek ve halklara karşı her zaman son derece tahammülsüz, önyargılı, düşmanca ve saldırgan oldu, diyen Mehmed Uzun'dan, Korku cezadan daha beterdir, çünkü ceza bellidir, ağır da olsa, hafif de, hiç bir zaman belirsizliğin dehşeti kadar, o sonsuz gerilimin ürkünçlüğü kadar kötü değildir, diyen Zweig'den, Ülke gırtlağına kadar borç batağındayken yapılmıştı şu asma köprü de ; Türkiye 'nin yazgısı sürüp gidiyordu demek ! Köprü saraya benzemezdi ; arsa vurgunlarına, yağmaya , talana da dayansa ,ekonomik çarka bir biçimde katkısı olurdu köprünün. O çark değil miydi ülkeyi uçuruma götüren , nesi iyiydi? diye soran Vedat Türkali'den, hepsinden utanıyordum...Nasıl bir hüzün kaplamış memleketin üstünü ! Çıkarlarına uygun yasaklarla insanların elini kolunu nasıl bağlamışlar'' Edebiyatın anlattıkları hayatımda bir çıkış yaratmıyordu. Okumadan önce dünyaya nasıl bakıyorduysam, yüzlerce kitaptan okuduktan sonra yine aynı şekilde bakıyordum. Sevgiye hizmetle yükümlü olanların, yüreğime akıtmış oldukları kin ve nefret zehri bir türlü temizlenmiyordu. Bu zehri akıtanlar halkın uyanmasından korkarlardı, uyanan halkın yönetilemeyeceğini bilirlerdi, bende kendimden korkuyordum, uyanmaktan... Tıpkı odam gibi memlekette sessizliğe bürünmüştü. Beni en çok korkutanda bu sessizlikti.

Sessizliği bozan çalan kapının zili olmuştu. Gelen bizim yan komşu @karacurin idi. Sağolsun ekmek arası köfte getirmişti. '' Yoldaş ben bir namaz kılayım '' deyip seccade istedi. Hacı bir soluklan hele bu ne acele dememe hiç aldırış etmedi. Yan odaya geçti. Kendisi beş vakit namazında niyazında, ilahiyat fakültesi mezunu, vatana millete hayırlı genç bir milliyetçi arkadaş. Beş kez hacca gitmiş, iki defa ezilmekten kurtulmuştu. Oldukça varlıklı biri olmasına rağmen bizim yoksul mahallede ne diye otururdu hiç anlayamazdım. Geçen ay mülteci çocuk Muhammed açlıktan ölünce bayağı bir göz yaşı dökmüş, önümüzdeki sefer hacca gitmeyeceğim, oraya vereceğim parayı başka Muhammedler ölmesin diye yardımda bulunacağım diye sayıklayıp duruyordu. ''parası olana canın sağolsun, olmayana vatan sağolsun ''der dört gözle bedelli askerliğin çıkmasını beklerdi. Her gelişinde tekrarladığı gibi '' ne olacak bu memleketin hali ? ''Yoldaş diye sorar, tam bir iki kelam edecekken '' Allah devletimize milletimize zeval vermesin '' der sözümü keserdi. İşine gelmediği an hıçkırık tuttu der su almak için mutfağa koşardı. Ruhunu hiç bir zaman bütün çıplaklığıyla sergileyemezdi. En insanı duygularının bile önüne taştan duvarlar örmüştü. Ruhunun özlediği şeylere yasak gözüyle bakardı. Ama sıkı bir borsa takipçisiydi. Belediyelerin açmış olduğu ihalelerden herkesten önce haberi olur, sigaraya alkole zam geleceğini öğrenir, stok yapar zamdan sonra satardı. Günde beş vakit bu düzen bozulmasın diye dua ederdi. Sözünü tutmadı ama açlıktan ölen mülteci Muhammed'i çabuk unutup yine hac için sıraya yazıldı. Ne diyelim Allah günahlarını affetsin. Hacı namazı bitirip odaya gelince karşısında @ruhhassasi nı gördü. Çok bozuldu. Ruh hassasını hiç sevmiyordu. Ruh hassası dostum hacıya takılır, bayağı kızdırırdı. Hacı duydun mu ? Adnan Oktar'ın kedicikleriyle birlikte tutuklamışlar. Maşallah Maşallah der deli ederdi. Bununda bir hikayesi var aslında. Bir gün @ruhhassasi nı hacı evine davet etmiş bilgisayarım bozuldu diye. Bir kaç işlemden sonra bilgisayarı eski sağlığına kavuştururken, hele şunun geçmişine bir bakayım deyip incelemeye düşmüş. Bir de ne görsün hacı günlerce kedicikleri izlemiş. O günden sonra hacının adını maşallah maşallah koymuş.

@ruhhassasi da @nenuphar dost gibi eğitimci. Mahallemizdeki okulun öğretmenleri. İkisi de Fakir Baykurt'un eğitim modelini benimsemiş karanlığa karşı mücadele etmeyi, sevgiyi, aşkı, güzelliği, edebiyatı öğrencilerine daha ilk okul sıralarında anlatmayı ilke edinmişlerdi. Ötekileştirmeyi ilke edinmişlerin yaratmış oldukları karanlığı, ötekiyi sevmekle aydınlatmaya çalışırlardı. Sistemlerine biat eden gelecek neslin karanlığa mahkum etmek istemiyorlardı. " Bilinmezliğin tarlasına küçük bir kültür fidanı dikmek" için ellerinden geleni fazlasıyla yaparlardı. ''Eğer geleceği kurtarmak istiyorsak, kitapları asıl çocuklara okutacağız'' diyerekten kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kurar, olmadı eşekli kütüphaneci gibi, okul okul gezer kitaplar dağıtırlardı. Sadece öğrencilere değil, aynı zamanda velilere de okumaları için kitaplar verirlerdi. Sevgisizliğin dayatıldığı bir coğrafya da en çok da sevgiyi anlatırlardı çocuklara. Aydınlığa karşı karanlığın direnişini yeneceklerdi. Karanlık bir dünyada doğan güneşler yetiştirmek için canla başla uğraşırlardı. Haksızlığa karşı hak aramayı öğretirlerdi. Gözleri olup gözlerinin arkasında ışıkları olmayanlara ışık olurlardı. Umut vardı orada, sevgi vardı, aşk vardı, edebiyat vardı, kitap vardı, ışık vardı...Bugünlerin zorluğunu biliyorlardı ama yarınlar bizimdi, en iyi de bunu biliyorlardı.

Maşallahçı @karacurin şikayet etmiş. İkisi de çocukların aklını karıştırıp gomünist fikirleri aşılamak suçundan gözaltına alınmışlar. Işıklar söndü, karanlığın üstünü kocaman bir karanlık kapladı. Hacıda rütbe almış profesör olmuş günde beş vakit ettiği duaları on vakte çıkarmış. '' Allah bu düzeni bozmasın '' diye dua ettikçe ediyormuş.
EK 1
Karalama. 22.07.18
22 beğeni · 24 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Karalamaniza sağlık @yoldaş 👍 fikri hür vicdanı hür yüreğinize sağlık.
22.07.18 beğen 4 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Sn.@yoldas; hüzne boğuldum...halbuki birçok olumsuzlukları görmezden gelmeye çalışıyordum fakat bu paylaşım beni derinden etkiledi..:))
23.07.18 beğen 3 cevap
LAVİNYA (@pnar)
Çok güzel olmuş emeğinize sağlık 😊
23.07.18 beğen 2 cevap
Ellia

Ellia

@ellia

...Çok yorgundu.Ayakları Çıplaktı ve üşüyordu.Eskimiş yamalı paltosuna biraz daha sarıldı ve uykuya dalmaya çalıştı.Ne var ki soğuktan ve açlıktan uyuyamıyordu.Çıkmaz sokağın kenarında,o rutubetli yerde uykuya dalmaya çalılıyordu.Elini sağına koydu ve bir şey hissetti!Hemen iğrenerek eline baktı ve bütün Örümcek ağı eline yapışmıştı.Ağı temizlerken birden çöp kovasının arkasından yavru Kedicikler çıkıverdi.Adam o tüy yumaklarını görünce şaşırmıştı.Yavru kediler ise hiç çekinmeden adamın üstüne tırmanmaya çalılıyorlardı.Kimisi paltosunun içine girip ısınmaya çalışıyor kimisi paltonun düğmeleriyle oynuyor kimisi ise kendini sevdiriyordu.Çok şirinlerdi ve adam bir süre onlarla oynadı.Açlığını da soğuğu da unutmuştu.Fakat nedense o yıl Paris'te sonbahar sert geçiyordu.Kış yaklaştığından dolayı havada keskin bir soğuk vardı.Adam bu böyle olmayacak deyip ayağa kalktı ve yürümeye başladı.Yemek işini halletmesi gerekiyordu.Biraz daha aç kalırsa yolun ortasında ölecekti.Yürüdü,yürüdü,yürüdü...Bu sırada kedicikler de peşinden geliyorlardı.'Zavallıcıklar...Yemek için buraya kadar yürüdüler belki birşeyler veririm diye.Fakat bende olsa size vermez miyim"diye geçirdi içinden.Yürürken kaşınıyordu.Bu hayvanlar kesin bitli diye düşündü.Daha sonra ise "neyse ne.Sanki ben çok temizim"diye geçirdi içinden."Yürürken kediler sürekli miyavlayıp,Bık Bık ediyordu.Fakat bir süre sonra sesleri duyulmaz oldu.Arkasını dönünce kedilerin birlikte bir şeyle oynadıklarını gördü.Hemen yanlarına gidince bir de ne görsün!100€luk banknot.Heyecandan hıçkırık tutmuştu adamı.Hemen en yakın restorana doğru koştu.Restoranın kapısına geldiğinde ise Kan ter içerisinde kalmıştı.Sol tarafındaki duvar tabelasında menüye baktı ve gözü hemen köfteye kaydı.Heyecandan eli ayağı titriyordu.Bu parayla Sekiz tabak köfte yiyebilirdi.Hemen içeri girdi,girmesine girişteki adam onu durdurdu."Bayım!Buraya giremezsiniz!"Adam şaşırmıştı.Ne diyeceğini bilmiyordu."Peki ama neden giremiyorum?"diye sordu.Görevli adam:"Üzgünüm efendim fakat sizi alamam.""Fakat benim param var.Gerçekten!""Tekrar özür diliyorum.Bütün masalar dolu.Rezervasyonlular."Adam arkaya baktı ve olayı idrak etmeye başladı."Yalan söylemeye utanmıyormusunuz?Bir de koskoca adam olacaksınız!.Niyetinizi baştan söyleyin sizi bu kılıkla almıyoruz diye."dedi ve o hışımla oradan çıktı.Ne yapacağını bilmiyordu fakat çok sinirliydi.Bir banka oturdu ve gelen geçeni seyretti.Para kazanıp kılık ve kıyafetini düzeltmeliydi.Bulduğu para ile yapabilirdi bunu fakat bu sefer de bir kaç gün doyduktan sonra sürekli aç kalacaktı.Bir dahaki şanslı gününe dek.Biraz daha düşünüp sakinleştikten sonra karşısında ortalama fiyatlı bir dükkan gördü."Neden burayı daha önce görmedim de bu kadar hengameye girdim?"diye düşündü.Ve oraya doğru yürümeye başladı.Yürürken aklında tek bir soru vardı;"Beni tekrar kovacaklar mı?"Bu olay onun kalbinde küçük ama etkileyici bir çizik olarak kalacaktı...
10 beğeni · 13 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
En mantıklısı bu olmuş. Kalemine sağlık. Etiket neden koymadın?
22.07.18 beğen 1 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Ben okumadim cok uzun ne anlatıyor 😂😂😂
22.07.18 beğen cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Cok uzun ozet omrumden dakka calar😁😁
22.07.18 beğen cevap
katibe Tunç

katibe Tunç

@katibetunc

. Sekiz, kere gittiğim yolda Kedicik,lerle karşılaştım önümden geçen biri Ter içerisinde,di akşam eve geldiğimde annem Köfte, yapmıştı kuzen ‘im Paris, ten bana çikolata getirdirmişti kardeşimin Gazap, na uğrayan çikolataları yiyen kardeşim ona benim çikolatalar im ne den yedin diye korkumdan Yalan söylerken Hıçkırık, tutu imdadına Örümcek Adam yetişti Daha sonra çamda. Bakarken
Çıplak, birinin gördüm Bık bık etmek ten kacın madım 😂😂😂
10 beğeni · 5 yorum beğen ikon
İremsu (@iremsuu)
Elinize sağlıkta keşke birilerini etiketleseydiniz daha eğlenceli oluyor
22.07.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
@katibetunc kısa ve öz. Kalemine sağlık.
22.07.18 beğen 2 cevap
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Neokur Köyü'nün Şirinleri 😇 paylaşım fotoğrafı
Neokur Köyü'nün Şirinleri 😇
"Uzun uzun yıllar önce ormanın derinliklerinde küçük mavi yaratıkların yaşadığı gizli bir köy vardı, onlar kendilerine şirinler derlerdi, çok iyiydiler.

...ve sonra korkunç büyücü gargamel vardı, o kötüydü..."

Şirin günlerden bir gün, Şirin Baba (@karacurin) labaratuvarında eski kadim büyülerle ilgili araştırma yaparken terler içerisinde koşarak gelen Bilgin Şirin (@hakani) içeri girdi. "Şirin Baba, Şirin Baba! Köyün üstüne koca koca köfteler yağıyor!" dedi. Şirin baba, büyük bir telaşla dışarı çıktı ve tüm şirinleri kocaman bir pastanın etrafında toplanmış olarak gördü. Tüm şirinler, hep birlikte "Mutlu yıllar Şirin Baba!" diye bağırdılar. Önce şaşıran Şirin Baba, mutluluktan gözleri yaşararak tüm şirinlere teşekkür etti ve mumları üfledi.

Bu sırada şatosunda yeni kötülükler peşinde olan Gargamel, şirinleri ele geçirmek için Örümcek Adam'ı ikna etmeye çalışıyordu. Sonunda binbir yalanla kandırdığı Örümcek Adam'ı, tüm gazabıyla şirinler köyünün üstüne saldı.

Şirin Baba mumları üfledikten sonra Zaman Dede (@semihoktay), köpeği Paris ile doğumgünü kutlamasına katıldı... Kutlama devam ederken Uykucu Şirin'in (@gulcann) uyuduğu için yiyemediği pastayı Obur Şirin (@shitick) yedi. Tüm pastayı bir lokmada yuttuğu için geğirdi. Tam o sırada büyük bir gürültü koptu. Obur Şirin gürültüyü önce kendisi çıkarttı sandı ama bu ses, köye doğru gelen Örümcek Adam, Gargamel ve Azman'dan geliyordu.

Şirinlerin üç düşmana birden karşı koyamayacağını gören Zaman Dede ufak bir büyü ile Azman'ı şirinlerden daha minik bir kediciğe çevirdi.

Şirin Baba, Yazar Şirin'den (@cortazar) labaratuvardaki kaşındırma tozunu getirmesini istedi. Bu sırada Gargamel sekiz şirini çuvala doldurdu bile...

Şirine (@thelethe), kucağında hıçkırarak ağlayan Bebek Şirin'i(@hayatnaz) sakinleştirmeye çalışıyor ve Gargamelden saklanmaya çalışıyordu. Gargamel'in Şirine ve Bebek Şirin'e yöneldiğini gören Hassas Şirin (@ruhhassasi) ve Usta Şirin (@amantedelashadas) beraber bir plan yaparak Gargamel'in önüne bir halat çektiler. Gargamel ayağı takılınca yere düştü ve çuvalındaki şirinleri kaçırdı. Koşarken Gargamel'e takılan Örümcek Adam da Gargamel'in üzerine düştü.

Labaratuvardan kaşındırma tozunu getiren Yazar Şirin, tozu Şirin Baba'ya verdi. Şirin Baba, kaşındırma tozunu Gargamel ve Örümcek Adam'ın üzerine serpti. Bir anda kaşınmaya başlayan Gargamel ve Örümcek Adam, üstlerini başlarını yırtarak köyü terk ettiler. Şatoya gidene kadar çıplak bir şekilde ormanda koştular. Minicik kalan Azman'da onların peşinden koşarak köyü terk etti.

Tüm şirinler sevinç nidaları ile sevinirken Bilgin Şirin, "Her zaman dediğim gibi..." diyerek söze başlamıştı ki onu dinleyen olmadı.

Kutlamaya geri dönen şirinler Müzisyen Şirin'in (@jspk) müzikleri eşliğinde pastalarını yediler ve sıra hediyelere geldi. Şirin Baba tüm hediyeleri açtı. Şakacı Şirin (@bs) hediyesini en son getirdi. Şakacı Şirin'in hediye paketinden Şirin Baba'ya bir büyü kitabı çıktı. Fotoğrafçı Şirin (@ulasp) de bu şirin anların şirin fotoğraflarını çekti. Tüm şirinler mutlulukla şirinlediler...

"Bir gün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin. Belki Gargamel'in çığlıklarını duyabilirsiniz. Ve iyi bir çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz."
35 beğeni · 31 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
Yavv bir rahat bırakmadınız!
22.07.18 beğen 2 cevap
Gülcan (@gulcann)
Bir gün Neokur'a yolunuz düşerse tüm bu şirinleri görebilirsiniz. 😎 😁
22.07.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
Lay lay la lay lay lay, lay la lay lay laaaay. Kalemine sağlık. Güzel olmuş.
22.07.18 beğen 2 cevap
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Köfte Hayatlar 😂🙊🤭😉😁🤣🤗💃😎😅😜 paylaşım fotoğrafı
Köfte Hayatlar 😂🙊🤭😉😁🤣🤗💃😎😅😜
@seyyah73 ün 🌹 Paris'e gelişi nerdeyse 2 seneyi geçmişti ama yıllar önce tattigi o köftenin sahibi olan sihirli elleri halâ bulamamıştı. Sadece bir kez yediği o köftenin ağzında bıraktığı o muhteşem lezzeti bir daha tatmak için neleri feda ederdi 🤭 kimbilir ? Her gece bıkmadan usanmadan dinlediği "bi datmak isterim sakın reddetme" şarkısı neredeyse kendisi ile bütünleşmişti. @esranindunyasi nin böbürlenerek yaptığı köfteleri yemesi bile damagindaki o tadı vermemişti. Bir gece Rennas'ta @cortazar ın barında yine kafaları çekmeye başlamıştı @seyyah73 . Marsilya ' dan gelen arkadaşları @pnar @masalperisi @karacurin @semihoktay @kartanesi @pote @nusretk @amantedelashadas ile kafaları çekip sadece bir gece de olsa aklında olanları unutmak istiyordu. @karacurin in kafa yakan felsefi konuşmaları bile unutturmuyordu hiçbir şeyi. Ne @semihoktay ın verdiği nasihatler ne de sitenin zınndıkları @masalperisi ve @amantedelashadas @nusretk nın esprileri ise yaramamışti. Ne olduysa o gece yarısından sonra oldu. @cortazar ın muhteşem sesi sayesinde kendinden geçmiş @seyyah73 şişenin dibini gormüştü 🙈 tam kalkıp gitmeye yeltenmisti ki o kokuyu çok yakınlarında hissetti 🤭 bu ne ola ki acep diye etrafına bakinirken kaderin kendisine getireceği sürprizden bı haber sadece kokunun pesinden gidiyordu. Barda o kadar içki ve kadın kokusunun arasında köftenin kokusunu nasıl almıştı inanılır gibi değildi 😁 bu bir oyunun dürtüsü müydü yoksa biri kendisi ile oynuyormuydu 🤔 midesinin sesini dinledi 😂 ve göz göze geldiler 🙈 @seyyah73 kadına öyle anlamlı bakarken kadın bir anlam verememişti karşısındaki yakisiklinin neden kendisine uzun uzun baktığına 😉😉 sessiz çığlıklar yükseliyordu onca gürültünün ortasında @seyyah73 kadına yaklaştı ve ellerini tuttu 🤭" bu eller mi yaptı o ponçik köfteleri, bu maydanoz kokusu, bu baharatlar mi girdi o parmakların kadar narin köftelere" dedi. Kadın şaşkın 😲 kadın şapşik 🙊 baktı ve söylediği tek kelime DEVAMİ SONRA 😂😂😂
21 beğeni · 48 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
Beni rahatsız etmeyin lütfen! Tatildeyim!
22.07.18 beğen 5 cevap
Hakan (@hakani)
Eeee, diğer kelimeler nerede?
22.07.18 beğen cevap
Pelinsu (@pelinsu480)
Gece gece bu resmi görmem hiç hoş olmadı... 😂😂😋
22.07.18 beğen 1 cevap
PİP!

PİP!

@nusretk

Hayal Dünyam Acayip!
Bir Acayip Hikaye
Paris’in uçlu buçaklı caddesinde yürürken, kan ter içerisinde hıçkırık tutmaya başladı, gecenin gazabına uğradım sandım ve yoluma devam etmeye karar verdim, hem bu vesile ile yoldan geçen arabaları saymaya başladım tam tamına gecenin köründe 8 araba gördüm hepsi bık bık ederek bir bebek gibi emekleyerek önümden geçip gittiler, ilk başta aldırmadım ve yoluma devam etmeye karar verdim. O kadar yol git karnım zil çalmaya başladı, ne yap ne et şu karnı doyur diyordu. İç sesim, neyse yolda yürümeye devam ediyordum kedi sesleriniz duymaya başladım. Köşe başında ter içinde paslı gazaba uğramış bir köfteci vardı. Oraya uğrayıp sekiz adet köfte yedikten sonra hıçkırığımı masada bırakıp örümcek adam gibi zıplayarak masadan kalktım, çıplak ellerimle yalan Makinesi olan köfteciye hesabı ödedim. Ardından yoluma devam ettim aklımda yürürken hep acaba uzaylılar dünyayı işgal etseler, nasıl savunma teknikleri yapmalıyım diye düşünmüyor değildim. Birden bir ışık belirdi sanki fatura çok yazmasın diye derecesiyle oynamışlardı gözümü almıyordu sonuçta, neyse önüme 8 kapılı bir geçit çıktı üzerinde sen seçilmiş kişisin diyordu. Tabi insanoğlu meraklıdır, zaten insanın başına herşey meraktan geliyor. Bende çıplak ellerimle bir örümcek adam gibi hızlıca geçite zıplayarak girdim ve gözüme sanki birisi el feneri tutuyor hissi yaşıyordum bu bir işkence olmalı diye düşünmeye kalmadan 8 saniyede gözümün önündeki o ışık birden kayboldu. Etrafıma bakmaya başladım ve kendimi tam olarak antik çağda buldum, ve ben düşünmeye başladım, denize bakıp yaşamın temel arkesi olan suyun eşsiz güzelliğini seyre dalarken bir yandanda gözüm Titanik adlı gemiye takıldı ve öğün %30 indirimli imiş biletler isterse 1 akçe olsun çepte yok kuruş zıplıyor herkes kanguru sanki kafam gidik o an aklıma aklımın olduğu geldi. Hemen bir fikir 💡 ileri sürdüm, tabi yemediler vicdansızlar gemiyede almadılar üstüne üstlük beni deli sandılar bununla yetinmeyip beni zindana attılar işte bu yazdıklarım hep orda aklıma gelmişti. Uzun zaman zindanda kaldım çok samimi bir arkadaş edindim ama onu sadece aynada görebiliyordum. Buda canımı sıkıyordu. Zindan görevlisi bana sen delimisin? Kendi kendine neden konuşuyorsun diyordu. Ama ben bunlara anlam veremiyordum sadece aynaya bakarak konuştuğum ve çok samimi olduğum bir adam vardı. O da benden razıydı galiba çünkü ne zaman aynanın karşısına gitsem hep onu görürdüm ve istemsizce bana gülerdi. Neyse ben zindanda bir o yana bir gene o yana giderken uykum geldi. Sekiz dakika hıçkırıksız ve bıg bıg edenlerden uzak kestireyim dedim tam gözümü kapatmam ile annemin beni uyandırması bir oldu. Bi baktım yıl 2018 o gördüklerim hepsi rüyaymış, anneme sitem edecektim lakin Cehennem azabından korktum neyse dedim anne dur zindandan çıkayım uyanırım dedi, mal ne zindanı kalk ekmek al. Çok ağır konuşmuştu kalbimi kırdı, ama ondan öncede kırmıştı ama tamir eden olmadığı için bu sefer kırıklarıma hare kuri yaptı. Bende sitem ettim ne kadar korksamda sizin sanata saygınız yok 8 dakka geç uyandırsan şimdi filozof olmuştum, Bütün dünya müfredatlarında Aristo yerine, Nusret olucaktı.
Bu anlattıklarım bir dramdır, 9 ay okula git😕 yaz tatilinde sabah erken kalk ekmek almaya git ☹️ hay ben böyle tatilin... 🤷‍♂️

Neyse evin en küçüğünün 8 dakikada, bir örümcek adam gibi yalanlarını dinlemediniz, okudunuz... 🌚💫 @hakani
EK 1
Etiket neden yok diyenlere, zaten kimse demezde neyse 🤷‍♂️😶 22.07.18
EK 2
Söylemeden geçemeyeceğim, sevgili @gulcann bana çok yardımcı oldu. Bu eseri yazmamda. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. 🌷🌹 22.07.18
11 beğeni · 12 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Etiket neden yok?
22.07.18 beğen 2 cevap
Hakan (@hakani)
Nusret ne yaptın sen yaa? Aklım dolandı :))))
22.07.18 beğen 1 cevap
LAVİNYA

LAVİNYA

@pnar

Bir varmış bir yokmuş PARİS` in GAZAP şehrinde SEKİZ KEDİCİK yaşarmış.
SEKİZ KEDİCİKLER yine köfte avına çıkacaklarmış fakat @golge3434 sürekli BIK BIK yapıyormuş ben onu yapmam ben şunu yapmam diye. Ailenin en büyüğü @semihoktay keskin bir bakış atmış. @cortazar hemen lafa girmiş oda bizle gelmek istiyor deyip HIÇKIRIK atmış. @iremsuu hepsi deli dolu YALAN deyip arkasını dönüp odadan çıkmış. Geriye sadece süslü @gmzdmry kalmış. Ailede bir eksikliğin olduğunu fark eden @gece52 geri dönüp @gmzdmry alıp aile üyelerinin peşlerine takılmışlar. @karacurin TER İÇERİSİNDE kaldım dostum lütfen dinlenelim diye yakınmaya başlamış. @semihoktay KAŞINMAK istemiyorsan BIK BIK etmeyi bırak ve yürü demiş. İnsanların ilgilerini çekmeden soldan soldan yürümeye başlamışlar . @hayataagulumse aman tanrım diye bağırmış. Gurup da ki hiç kimse bir şey anlamamış. ÇIPLAK ayak gördüm diyerek tekrar bağırıp ÖRÜMCEK ADAM gibi kendini ordan oraya atıyormuş. DEVAMI GELECEK :D :D
16 beğeni · 44 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
🤣😂😁🤭 @pnar kaç kere okudum ama işin içinden çıkamadım 🤭🤭 çok derin anlamlar içeriyor hikayenin konusu sanirim beni aştı mı ne 🤭🤭 😂
22.07.18 beğen cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Sacma bir hikaye sanirim 😂😂
22.07.18 beğen cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Sofinin Gunlugu bu kadar zor değil😂😂
22.07.18 beğen 1 cevap
Gülcan

Gülcan

@gulcann

BİR ACAYİP HİKAYE
Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken PARİS'DE büyük kapılı, ahşap bir şatoda yaşayan @semihoktay isimli asilzadenin BIK BIK (@khaos) isimli bir kedisi varmış. BIK BIK herkese çok sırnaşır, çok miyavlar ve BIK BIK EDERMİŞ. Ayrıca rahatına düşkün ve diğer kedilere göre damak tadı daha farklıymış. İlginçtir. BIK BIK balık yerine KÖFTE seven bir kediymiş. Her gün @superkimyonn adlı restoranın önüne gelir. YALANarak ve KAŞINARAK köfte istermiş. @superkimyonn restoranın sahibi olan @karacurin usta BIK BIK'ı çok severmiş. BIK BIK için her gün kenara SEKİZ KÖFTE ayırırmış. KEDİCİK KÖFTELERİ afiyetle yedikten sonra KEDİCİĞİ bir de HIÇKIRIK tutarmış.

Bir gün restorana ÖRÜMCEK ADAM ve örümcekleri gelmiş. ÖRÜMCEK ADAM ve örümcekleri çetesi PARİS'in en azılı çetesiymiş. Bu çetenin reisi @mtrv isimli kadınmış. Haraç kesmek için geldikleri @superkimyonn restoranında haraç vermek istemeyen @karacurin param yok demiş. Bunun üzerine @mtrv YALAN söyleme diyerek bağırmış. Laf dalaşından sonra silahlar çekilmiş. Bu olay sırasında BIK BIK yaralanmış, kenarda TER İÇERİSİNDE BIK BIK yardım beklerken restorana @semihoktay bey girmiş. Kedisi BIK BIK'ı yaralı görünce GAZAPla @mtrv nin üzerine yürümüş ve kedime ne yaptınız diye hesap sormuş. @karacurin araya girmiş ve üstü başı yırtık ÇIPLAK vaziyette KEDİCİĞİ kucağına alıp, veterinere götürmüş.

KEDİCİK BIK BIK kısa sürede iyileşmiş. ÖRÜMCEK ADAM ve örümcekleri çetesi kodes'e tıkılmış. @semihoktay şatosunu KÖFTECİ yapmış. @karacurin de bu KÖFTEcilikten hayır gelmedi. Gelecekte lahmacun çok iş yapar deyip lahmacun işine girmiş.

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine. Bu hikayeyi okuyanların, yazanın ve hikayeye yorum yapanların başına gökten 3 tane karpuz düşmüş. Çünkü sıcak havada elma iyi gitmiyormuş.
23 beğeni · 20 yorum beğen ikon
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Semih Ağbi beni engellemiş Gülcan bilgin olsun.
21.07.18 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
😂 süper olmuş
21.07.18 beğen 1 cevap
Hakan (@hakani)
Gülcan süper ya. Hayal gücün harika.
21.07.18 beğen 1 cevap