up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Başıma Gelenler

gamze gültekin

gamze gültekin

@gamzegultekin

 paylaşım fotoğrafı
bu sabah heyecanla uyandım, müzikle geri uyudum ve birde kitaba ara vercem iki gün:))
8 beğeni · 2 yorum beğen ikon
amour (@amour)
Hayatı güzelleştiren insanların güzelliğidir. Kimi emek ve çaba harcayarak bir şeyler yapmak ister. Kiminin ise varlığı en büyük güzelliktir. Günaydın.
22.01.19 beğen 2 cevap
Batuuu (@batuuu)
dün bled gölü nu diye yazmstm foto silinmiş
22.01.19 beğen 1 cevap
Efsun

Efsun

@efsun183

Içimdeki sessizliği bağırmak istiyorum bu neşeli kız nasıl bu hale geldi:(
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
HANIMCI BEY

HANIMCI BEY

@koraycem

 paylaşım fotoğrafı
Bir gün Ankara'da dost meclisinde otururken Hasan Ali Toptaş beyle karşılaştık. Sohbet arasında aceleyle "Hasan Ali bey ne yazıyorsunuz?" diye sormuş bulundum. Hasan Ali bey de ; "Roman yazıyorum efendim" dedi. O vakit ben de; "Hasan Ali bey yazılarınızdan o kadar uzak mı gözüküyorum" dedim. Ardından dostlarla gülüşmeye başladık. Siz siz olun bir yazarla sohbet ederken soracağınız soruyu önceden tasarlayarak ve tam bir cümle olarak sorun.
7 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Mehmet

Mehmet

@anarsikruh

Evrim ve sansür
ODTÜ'de Aykut Kence Evrim Konferansının iptal edilmesi ve Streisand Etkisi

ODTÜ de bunu yapıyorsa artık...

https://www.youtube.com/w...D4P-QGRCMSSpb1o
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Kitabe-i Sengi Mezar - Yazık Oldu Proton Efendi'ye paylaşım fotoğrafı
Kitabe-i Sengi Mezar - Yazık Oldu Proton Efendi'ye
Vakit, öylesine bir vakit. "Bitmez lan bu" denilen okul defterini; elime tutuşturulan mezuniyet belgesiyle bir at kestanesinin altında otururken iliklerime kadar nüfuz eden boşluk duygusunun eşliğinde itinayla kapatıp, "asla başlamam" dediğim stajı bitirip, hemen arkasından girdiğim isten bir hışımla ayrıldığım, akabinde kallavi bir depresyonun aguşuna balıklama daldığım günler... Hey gidinin Proton’u hey!

Yılların ardından döndüğüm memleket sıcak ama nasıl sıcak; günü olan kadının envai çeşit börek yaptığı davul fırın kadar sıcak; üç gündür aralıksız çalışan hamamın göbek taşı kadar sıcak; altı zebanilerce sürekli harlanan cehennem kazanları kadar sıcak. Evde oturulacağı yok, dışarı çıkılacağı yok, nefes alınacağı yok, kazara alınan nefes ağızdan çıkarken buharlaştığı için geri verileceği yok! Ve bütün bu sıcağın içinde hava bir o kadar da nemli, oksijeni ağız-burun yoluyla soluyarak değil derimize yapışan kaynamış nemi hücrelerimizle emip işleyerek bünyeye kazandırıyoruz. Ve bütün bu dünyevi cehennemin kenarında ben; yatak-yorgan-proton üçlüsünün üçüncüsü, insan sınıfından sayılanı, ebeveyn üretim bandının ilk ürünü olan ben, yaşamak istemiyorum. Oturma odasının sıcağında, açık unutulmuş bir çekyatın kucağında, tepeme kadar çektiğim yorganın altında eriyerek yok olmaya çalışıyorum.

Yapabildiğim tek şey düşünmek, düşünüp düşünüp dertlenmek. Gösterip vermeyen hayatı, vasatın üzerine çıkamayan zekamı, yoluna girmeyen kazara girse gitmeyen işlerimi, son maaşımın üstüne yatan p.şt patronumu, s.çtığımın dünyasını düşünmek ve depresyonu koyultmak.

Ev telefonu çalıyor; bakmam normalde, cümle kuracak takatim yok, bakmam diyorum da evde kimse yok, dağılmış herkes bir yerlere. Çalıyor, çalıyor, çalıyor… Ulan susacaksın nasıl olsa edepsiz diyorum, bu ne tantana. Susuyor da, ama hemen ardından tekrar başlıyor çalmaya. El mi yaman bey mi yaman inadıyla kalkmıyorum terimle göl haline getirdiğim çekyatın karadeliğinden. Duymayacağım, çalmıyor aslında, telefon yok, zil sesi yok, ben yokum, ulan ben yokum ben, sen ne cüretle olursun sayıklamalarıyla unutmaya çalışıyorum gerginliğimi. Yok vallahi, çalıyor hala, bitiyor sonra tekrar başlıyor ş.erefsizin oğlu. 3-5, derken fırlıyorum karadelikten, terden bedenime yapışıp ıslak poşet kıvamına gelmiş kıyafetlerin izin verdiği ölçüde seğirtiyorum salona. Açıyorum bir hışımla telefonu ki ne hışım, bre breh. Kimsin lan sen, diyorum, alacaklı mısın ulan, iflas masası temsilcisi misin, kimsin?

Cızırtı var karşı tarafta, net bir ses duyulmuyor ama garip bir cızırtı var. Kapatıyorum, söylene söylene kapıya ilerlerken tekrar çalıyor telefon. Hızla kaldırıyorum ahizeyi; geliyorum diyor bir ses, yoldayım, 15 dakikaya kapıdayım. Abi sen kimsin, nereye geliyorsun, hangi yoldasın demeye kalmadan devam ediyor; tatlımı aldım, diyor, gelip seni isteyeceğim.

Yüreğimde bir heyecan; dur ulan gerçek mi, sahiden beni istemeye mi geliyor biri, yüzüm gözüm de pek şiş, banyo mu yapsam, ay (ay mı?) ne giysem acaba, aşağıya hemen mi insem, annem de yok ki evde, ne yapsam derken kendime geliyorum. Yanlış numara arkadaşım diyorum. Pardon hemşerim diyor, kusura bakma.

Çekyatımın sesini duyuyorum arkadan, kucağıma gel diyor, istemeye tatlıyla mı gidilirmiş boşver sen onu diyor, seni seviyorum diyor, seni anlıyorum diyor, dünya kötü diyor. Canım benim ya, bu koca dünyada beni sadece o anlıyor.
25 beğeni · 7 yorum beğen ikon
Ömer Aydemir. (@seyyah73)
O heyecan var ya çok iyi bir andı. Ne çok heyecana bedel. Eline emeğine yüreğine sağlık kıymetli @tambagimsizpronton
18.01.19 beğen 2 cevap
Batuuu (@batuuu)
😂😂sonu iyiydi
18.01.19 beğen 3 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Ama at kestasesi şekere birebirmiş öyle oturup geçmemek gerek sayın Proton:) Emeğinize sağlık pek keyifliydi:)
18.01.19 beğen 2 cevap
haybe okur haybe yasar

haybe okur haybe yasar

@haybeokurhaybeyasar

PUBG MOBILE  paylaşım fotoğrafı
PUBG MOBILE
Dün kardeşimle telefonda konuşurken "İşten yorgun geliyorum, yemeğimi yedikten sonra birkaç el oyun oynayıp yatıyorum" dedi.
Ben de hangi oyun diye sorduğumda "PUBG" diye karşılık verdi.
Nasıl bir oyun olduğunu sordum. Bunu soran sen misin..
"Nasıl bilmezsin bu oyunu, millet hastası, haberlere bile çıktı.." bilmem ne.
Google Play Store'dan baktım, telefona yükledim (bu arada telefonun 1.6 GB alanını kaplıyor), açtım oyunu bildiğimiz PS tadında oyun imiş online oyuncular dâhilinde. Ama o da ne enik'i cücüğü, küfredeni, saydıranı orada. Mikrofon özelliği ile çevrimiçi oyuncularla sesli görüşme özelliği falan. Sürekli birilerini öldürme ve rütbe kazanma vs. Bilen bilir zaten.
Satırlarımı nasıl sonlandırabilirim bilmiyorum. Bazı sayfalarda oyundan görüntüler yayınlanıyor ve evet konuşmayı bile doğru düzgün öğrenemeyen küçük çocukların bile müptelası olduğu kesin bu oyuna. Kimisi çocuğun aklını çalıştırır demiş olumlu bakmış oyuna, kimisi telefon ve savaş oyunları ile büyüyen bir nesil geliyor diyerek olumsuz yönleri ile değinmiş meseleye, tartışmaya açık tabi. Kime göre, neye göre...

Bana gelince berbat bir oyun her ne kadar ses kapatma özelliği olsa da. Ayrıca bu uygulamanın bizlere nasıl zarar verebileceği de tartışma konusu.

Benim oyuncağım bana fazlasıyla yeter diyerek satırlarımı sonlandırıyor ve oyuncağımı da buraya ekliyorum. :)
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Okuyan Adam

Okuyan Adam

@hukukcuokan

neden paylaşım fotoğrafı
neden
Bana zenginsin abi diyorsunuz peki o zenginliğin nereden nasıl geldigini de biliyor musunuz ? Bilmediğiniz şeyler hakkında ön yargılı davranıyorsunuz, ayrıca bu kitapları bir tek sizin mi okumaya hakkınız var ? Parası olan zengin olanın kitap okumaya hakkı yok mu ? Ne bu ayrımcılık ? Sorsak herkes aydın olmuş herkes kitap okuyor, at gözlüğünden bakmayın artık okuduklarınız bir işe yarasın ve o parayıda mahkemeden tazminatla aldım. Siz alamıyorsunuz tabi zorunuza gidiyor dimi. Sizin hayallerinizi ben yaşıyorum diye çekemiyorsunuz o yüzden bu saçma eleştirileriniz dimi sözlerim herkese değil bazı cahil kesimedir !
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Okuyan Adam

Okuyan Adam

@hukukcuokan

üzülsem mi sevinsem mi
Rüyamda vefat etmiş babamı gördüm bende onun gibi olmuşum saçlarım ağırmış yaşlanmıştım
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
hek

hek

@hek

‪kaburgalarımdaki ki acıyı tarif edemiyorum, zaten nasıl tarif edilir ki kırılmışlığı, içimde ki o hüzün asla geçmiyor mesela, beni bana kırdırdın, ben böyle bilmezdim aşkı,sevgiyi. savaşmaktı bana göre her şey'senin uğrunaydı hepsi, anlamadım neden şimdi böyle oldu, senin için savaşmam gerekirken neden seninle savaştım ben? peki ya sen neden buna dur demedin? neden tokat gibi çarptın yüzüme sahteliklerini, oyunlarını.. bir daha sever miyim böyle birini, bağlar mı beni hayata hiç zannetmiyorum inan hiç de istemiyorum, senden baskasına nasıl bu kadar saf temiz hissedilir ki bunların hepsi sana özel değil miydi, bence sana özeldi ama kızamam da sana bazı konularda olur böyle zamanlar yanlış denk gelinen zamanlar. sana sadece beni kendime düşman ettiğin için kızabilirim bundan da senin haberin olmaz ki zaten..‬
6 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Deniz KARA (@denizkaraa)
güzel yazı olmuş
13.01.19 beğen 1 cevap
hek

hek

@hek

başıma geldiğinde seni böyle seveceğimi, kendimden böyle vazgeçmek zorunda kalacağımı bilemezdim ki. özür dilerim o içimdeki küçük kız çocuğunu kocaman bir kadın yapmak zorunda kaldığım için. ve bu sebepten asla kendimi affetmeyecek olduğumdan.
Ankara
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Başıma Gelenler
Başından geçen olayları anlat. Herkes öğrensin.
ODA KURALLARI
  • Başından geçen ilginç olayları anlat.
  • Anlattığın anını detaylarından bahseymeyi unutma.
  • "Mutfağa gittim, su içtim." gibi başı sonu belli olmayan, olay örgüsü içermeyen paylaşımlar kuraldışıdır.
  • Özel hayatın gizliliğini ihlal eden, ifşa barındıran paylaşımlar kuraldışıdır.
  • Küfür, hakaret içeren paylaşımlar kuraldışıdır.