up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Duyuru

Batuuu

Batuuu

@batuuu

Kitap ve Paylaşım Editörü Alımı paylaşım fotoğrafı
Kitap ve Paylaşım Editörü Alımı
Arkadaşlar merhaba,

Neokur platformuna kitap editörü ve paylaşım editörü olarak 2 yeni takım arkadaşı aramaktayız. Editörlük alımına ilişkin kriterler ilişikte yer almaktadır. Ekibe katılmak isteyen arkadaşların, ilgilenmek istedikleri bölümü “kitap” veya “paylaşım” şeklinde yorum yaparak belirtmeleri beklenmektedir.
EK 1
tüm editörler gönüllü çalışmaktadır 14.04.19
28 beğeni · 47 yorum beğen ikon
Edebi At (@edebiat)
Hayırlı olsun. :)
14.04.19 beğen 1 cevap
Can (@canae)
Canlı 💫💫
14.04.19 beğen 2 cevap
Gölge (@golge2010)
Kitap editörlüğü için başvurmak istiyorum. Sitenin ilk zamanlarında gönüllü olarak çalışmıştım.
14.04.19 beğen 7 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur canlı algoritması hakkında
Arkadaşlar biliyorsunuz 1 hafta önce canlı bölümüne düşen paylaşımların sırasını etkileyecek ve beğeni sayılarına bağlı bir algoritmayı devreye soktuk. 1 hafta deneyip gözlemleyeceğimizi söylemiştik ve gözlemlerimiz sonucu üste çıkan paylaşımların fazlaca tepede kaldığını gördük.
Bu durumda algoritmamıza sıralamayı negatif etkilecek bir beğenmeme yani aşağı çekme parametresi gerektiğine karar verdik.
Yani sitemize beğen butonunun yanına bir buton daha gelecek.

Bu sistemin hazırlanması birkaç gün alacağından arenayı eski haline yani yorum alanın tepeye çıktığı hale döndürüyoruz. Birkaç gün sonra algoritmaya bir şans daha vermek amacı ile, yeni değişikliklerle birlikte tekrar deneyeceğiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılar sevgiler...
41 beğeni · 74 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
🙌
18.01.19 beğen cevap
Eseflal (@eseflal)
🌼🌼🌼
18.01.19 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
😊😊😊
18.01.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması paylaşım fotoğrafı
Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması
Arkadaşlar biliyorsunuz Neokur açıldığından beri yorum alan paylaşım üste taşınıyor. Bu sistem hızlı ve basit bir akış sağlamasına rağmen çeşitli suistimallere de açık olduğundan dolayı, sıralamanın hazırladığımız basit bir algoritma yardımı ile yoruma bağlı değil "beğeni sayısı" baz alınarak hesaplanmasını daha doğru bulduk.

Gece 23 sularında devreye girecek olan algoritma; çok beğeni alan paylaşımları, paylaşım tarihlerini de göz önüne alarak sıralamaya başlayacak. Şu an sadece "Canlı" bölümünde geçerli olacak olan bu sistem başarılı olursa odaların içerisine de uygulanabilir. Formülün gizli parametreleri yoktur, tüm paylaşımlara adil şekilde uygulanacaktır.

Formülümüzü basit tutmayı hedefledik ve parametre olarak sadece beğeni sayılarını hesaba kattık. Süreç içerisinde ihtiyaç olursa formülde değişiklikler yapılacaktı.

Bu sistem sonuçlarını 24 saat içerisinde göstermeye başlayacaktır ve 1 hafta deneme süreci oalrak izlemeyi planlıyoruz. Formül değişirse sizlere bildirilecektir.
EK 1
23:10 itibari ile beğeni sistemine geçmiş bulunuyoruz. 14.01.19
29 beğeni · 35 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
🚀
14.01.19 beğen cevap
erguvani (@erguvankapisi)
✌🎉
14.01.19 beğen cevap
Fethi Uzun (@fethiuzun)
Hayırlı olsun :)
14.01.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

2018 Hatırası paylaşım fotoğrafı
2018 Hatırası
2018 sevdalıları ve mağdurları için 2 versiyon şeklinde hazırladığımız listeler aşağıdaki linklerde. Görelim bakalım kim ne haldeymiş, neler yapmış.
Doldurup instagram'da da paylaşmayı unutmayın.
Paylaşımınıza bizi de etiketleyebilirsiniz. https://www.instagram.com/neokur_official/

Boş halleri :
https://www.neokur.com/ph...neokur_2018.jpg
https://www.neokur.com/ph...2018_bedevi.jpg
27 beğeni · 32 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Show must go on 🙌
18.12.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Yerlerde süründüm, pranga kemirdim ya da saçımı başımı yoldum şıkları olsaydı keşke bunlar beni tam olarak yansıtmıyor:)
18.12.18 beğen 8 cevap
Hakan (@hakani)
İnstaya da koydunuz mu
18.12.18 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Editör Alımı
Kitaplarla ilgilenmekten zevk alan, eksik ve düzenlenecek kitaplarla meşgul olmak isteyenler lütfen özelden ulaşsınlar. Editör ekibine zamanı müsait çalışma arkadaşları alınacaktır. Sevgiler, saygılar...
17 beğeni · 7 yorum beğen ikon
Moderatör (@neokur)
hadi canlıya
14.12.18 beğen 1 cevap
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
kitaplarla ilgilenmekten zevk alan müsait insanlar, kitap okumayı tercih eder kanaatindeyim :))
14.12.18 beğen 10 cevap
kbdmg (@kbdmg)
Mayış var mı? Mayış önemli.
14.12.18 beğen 5 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Değişiklikleri paylaşım fotoğrafı
Neokur Değişiklikleri
Arkadaşlar daha önceden duyurusunu yaptığımız oda abonelik sisteminin hazırlanabilmesi için yapılması gereken tasarım ve ilke değişikliklerini bitirdik. Bu değişikliklerden sonra abonelik sistemini kısa sürede hazırlayacağız.

Birkaç saat sonra yayına alacağımız değişiklikle birlikte odalar ve kuralları daha net ve ön planda olacak düşüncesindeyiz.
Kullandığınızda farkedeceğiniz gibi oda kuralları netleşti ve biraz katılaştı. Bu kurallar; paylaşan kişiye kolaylık, paylaşımı tüketen kişiye daha temiz bir içerik sağlama amacı ile editör ekibimiz tarafından titizlikle düşünülmüştür. Lütfen paylaşım yaparken kuralları okuduğunuzdan emin olunuz. Ekibimiz konulan kuralları süreç içerisinde daha kararlı uygulamaya çalışacaktır.

Umarız değişiklikleri beğenirsiniz. Tüm çabamız sizlere kullanmaktan zevk alacağınız bir Neokur sunmaktır. Sevgiler, saygılar...
49 beğeni · 65 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
🌼
24.11.18 beğen 2 cevap
EL_NINO (@elnino)
🚀
24.11.18 beğen 2 cevap
kader.cmln (@naturmort)
E bu çok güzel bakalım ne olacak şimdi:)
24.11.18 beğen 4 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri paylaşım fotoğrafı
Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri
Arkadaşlar Merhabalar,
Geçen hafta editör ekibimiz ile hazırlayıp sunduğumuz anketin özet sonuçlarını yayınlamak istedik. Bu arada ben ekipten Enis.

Sonuçların genel olarak bize gösterdiği şeyler önceki anket çalışmalarımızdan çok farklı değil. Enerjimizin neredeyse hepsini uygulamaları hazırlamaya ayırmamızdan da kaynaklı olarak görülüyor ki pek geliştirme kaydedememişiz.

Sonuçlar bize diyor ki; sizler yani site sakinleri daha nitelikli paylaşımlar görmek istiyorsunuz. Kalite tarifinin kişiden kişiye değiştiği gerçeği bir yana bıraklılırsa böyle düşünenlere hak vermemek mümkün değil. Bu durumun birçok nedeni tabii ki sayılabilir. Bu konuda aldığımız eleştiriler genelde durumun sorumlusu olarak bizleri işaret ediyor, aldığımız kararları değiştirdiğimizde problemlerin çzöüleceğini iddia ediyorlar. Haksızlar denilemez, sitenin verdiği hizmet , hizmet kalitesi hatta kullanıcıların paylaşım içerikleri konusundaki sorumluluğumuzu kabul etmekle birlikte kendi tecrübelerimiz bizlere gösteriyor ki bizim etkimiz tahmin edilen kadar olmuyor. Olay kullanıcıda bitiyor.

Bizim açtığımız bölümler/odalar kullanıcı tarafından nasıl kullanılmak isterse öyle kullanılıyor. Evet daha kolay tüketimi ve üretimi olan odalarımız mevcut fakat gerçekten nitelikli sayılabilecek odalarımız da var. Açtığımız en saçma görünen paslaşma odasına bile nitelikli paylaşım yapmak isteyen kişi gerçekten niteliğini ortaya koyabilir.

Bizler ekip olarak sizlere boş bir masa sunduğumuz düşüncesindeyiz. Sandalyeler, tabaklar , bıçaklar her şey var fakat yemeği biz sunmuyoruz. Yemeği sizler getiriyorsunuz. Kendi yaptığınız yemeği insanlara sunarken onların yaptıklarını da tüketiyorsunuz. Bizim ortaya koyduğumuz masa ne kadar şatafatlı veya mütevazi olursa olsun masayı değerli kılan şey yemekler.

Bu nedenle haklısınız biz daha çok çalışmalıyız, daha nitelikli bölümler düşünmeliyiz fakat biz topu topu 10 kişiyiz. Burada baş rolde siz varsınız. Nitelikli paylaşım görmek isteyenler nitelik paylaşım yapmak durumunda diye düşünüyoruz.

Peki nitelikli paylaşım nasıl yapılır? Tabii ki emek harcayarak, araştırıp, düşünüp, yazarak olur. Internetten bulduğumuz bir fotoğrafın altına yine internetten bulduğumuz şiiri yapıştırıp sitede nitelikli paylaşım yapılmıyor diye selzenişte bulunulduğunda bizim çözüm üretmemiz çok zorlaşıyor.

Editör ekibimiz bu tür sorunlara tarafımızdan uygulanabilecek 2 çözüm üretmiştir.
1- Oda abonelik sistemi: sistem aktif olduktan sonra kullanıcılar istedikleri odadan paylaşımları görüntüleyebilecekler, istemedikleri odayı aboneliklerinden çıkartacaklardır. Böylelikle farklı ilgi alanlarındaki kullanıcılara istedikleri neokur'u yaşama imkanı doğacaktır.
2- Oda açma: Kısa süre sonra her isteyen olmasa da bazı şartları yerine getiren kullanıcılar kendi odalarını açacaklar ve oda abonelerine yayın yapabilecekler. Oda içerisinde paylaşım yapmak sadece oda yöneticilerine açık iken, isteyen herkes odaya abone olabilecektir. Böylelikle nitelikli paylaşım yapmak ve görmek isteyenler ilgi alanlarına göre çok farklı ve yaratıcı odalara abone olabileceklerdir.

Bu çözümler bu yıl içerisinde yayına girecektir.

Fakat tekrar belirtmek gerekirse sistemi besleyecek olan kullanıcının kendisidir. Muhteşem odalar açılıp yönetilebileceği gibi oda açmak isteyen çıkmaya da bilir. Sonrası malum, bizlere siteyi mahvettiğimize yönelik eleştiriler yükselecektir.

Umarız çalışmalarımız daha zevkle kullanacağınız bir neokur oluşturmaya hizmet eder.

Sevgiler, derin saygılar...

Not: Doktor bu ne? Kimse app kullanmıyo! Android kullanıcılarından uygulamıza ilgi (indirme ve puan) bekliyoruz.
42 beğeni · 22 yorum beğen ikon
Enes (@cortazar)
Öz eleştiri yapmanız gerçekten güzel. Ama konu sitenin kalitesiyse, olayın kullanıcı seviyesinde bittiği konusunda hemfikirim. 2 çözüm de gayet mantıklı ve uygulanabilir. Umarım en kısa zamanda hayata geçer :)
22.10.18 beğen 6 cevap
ibrahim Ykr (@uzayedebiyati)
Oda açma fikrine katılıyorum, amma lakin bu odalar hakkında genel bir bilgi almakta istiyorum, oda türleri arasında müzik ile alakalı bir oda açmak isterim doğrusu, stratejik bir biçimde lokasyon ile düzenlenen her oda sağlıklı olur. Pastadan pay kapma çabası yerine pasta yapmak bir üyeyim. Bence bu bizlere sunulan bir fırsat altın elma.
22.10.18 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
Oda açma fikrini çok beğendim.
22.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur anket
Arkadaşlar ufak bir anket hazırladık.
Cevaplarsanız seviniriz. Cevabı verenin kimliği gizli kalıyor, o nedenle samimi olabilirsiniz.

Şeffaf bir anket olsun istedik.
Anketi tamamladıktan sonra diğerlerinin cevaplarını görebiliyorsunuz.

https://goo.gl/forms/uj2D8CY2TUpjmQuK2

Lütfen 2-3 dakikanızı ayırın.
26 beğeni · 32 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Oo anket en sevdiğim 😁😎
19.10.18 beğen 2 cevap
LAVİNYA (@pnar)
Mantıklı sorular👍
19.10.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Görev tmm 😋
19.10.18 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

İtiraf Odası Hakkında Önemli Duyuru
Arkadaşlar "İtiraf Ediyorum" odasının diğer odalardan farklı bir özelliği olduğunu biliyorsunuz. Paylaşan kişinin kimliğini gizliyor idik. Fakat gördük ki bu gizlilik suistimal edilmeye çok açık. Öyle ki odada itiraf olmayan paylaşımlar toplam paylaşımların yarısını teşkil ediyordu.

Böyle bir durumda odanın gizlilik özelliğini kaldırma kararı aldık. Bundan sonra paylaşılan paylaşımlarda kişinin ismi ve resmi görünecektir. Diğer paylaşımlardan bir farklılığı kalmamıştır.

Önceden yapılan paylaşımlardaki gizliliği korumak açısından tüm paylaşımları bambaşka bir kullanıcı altında topladık.

Sitemiz odalardan oluşuyor ve her odanın kendi kuralları mevcut. İstiyoruz ki oda içerisinde sadece odanın kurallarına uygun paylaşımlar yapılsın. Umarız bu kararımız "İtiraf Ediyorum" odasının amacına hizmet eder.

Sevgiler, saygılar...
33 beğeni · 20 yorum beğen ikon
Eseflal (@eseflal)
🎈
16.10.18 beğen 1 cevap
Hakan (@hakani)
İşte bu çok isabetli oldu.
16.10.18 beğen 1 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
yubbii
16.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Andorid App  paylaşım fotoğrafı
Neokur Andorid App
Arkadaşlar biliyorsunuz Android App'imiz çıktı. App'in yapımını üstlenen @fadeout arkadaşımız ve testlerinde ciddi emeği geçen editör ekibine çok teşekkür ederiz.
Hata ve eksikleri doğrudan @fadeout arkadaşımıza iletebilirsiniz. Vakit buldukça hataları düzeltip güncellemeleri yayınlayacağız.

Biliyoruz app istenen seviyede değil fakat kısa zamanda hem geliştirmeler yapılacak hem hatalar düzeltilecektir. Vereceğiniz oylar ve ekleyeceğiniz yorumlar bizler için motivasyon kaynağıdır.

Lütfen oy vermeyi ve yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. Hatta android kullanıcısı arkadaşlarınızdan indirmelerini ve oy vermelerini rica ederseniz ayrı bahtiyar oluruz.

Sevgiler, saygılar...

https://play.google.com/s...teknoted.neokur
13 beğeni · 6 yorum beğen ikon
EL_NINO (@elnino)
🚀
15.10.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Herkesin tekrar eline sağlık. Güzel çalıştınız. Çok emek var. Umarım hak ettiği değeri görür 😊
15.10.18 beğen 2 cevap
Eseflal (@eseflal)
🎈🎈🎈
15.10.18 beğen cevap
Duyuru
Yönetim duyuruları odasıdır. Sadece yönetim paylaşım yapabilir.
ODA KURALLARI
  • Yönetime özel bir odadır.
  • Sadece yönetim paylaşım yapabilir.
  • Yönetim tarafından duyurular paylaşılabilir.
  • Gelişmeler hakkında bilgi paylaşılabilir.
  • Küfür, hakaret içeren paylaşımlar kuraldışıdır.