up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Duyuru

Moderatör

Moderatör

@neokur

Telegram Kanalımız Açıldı!
Arkadaşlar telegram kanalımızı açtık. Bu kanalda sitemiz ile alakalı gelişmeleri, yeni bölümleri hatta yapacağımız düzenlemeleri duyurmaya çalışacağız. Lütfen abone olun!
https://t.me/Neokur
11 yorum
LEYLÂ (@melankoli)
hiç kullanmadığım bir şey
28.06.19 beğen 2 cevap
Abşalom (@hoptirilaylom)
😃 reklam yapıyorlar
28.06.19 beğen 1 cevap
AcupOfCoffee (@sherlock)
Profile kendi fotoğrafımızı da koyabilecek miyiz?
28.06.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Android Uygulaması Güncellendi
Arkadaşlar POP ve destek/köstek değişiklikleri Andoid uygulamamızda güncellenmiştir. Google Play'den indirebilirsiniz.

Lütfen yıldız vermeyi unutmayın. Ne yazık ki uygulamamıza beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz. İndirmeleriniz ve yıldızlarınız bize uygulamları ve siteyi geliştirmek için motive olacaktır.

https://play.google.com/s...eokur&hl=tr

Teşekkür ederiz.

*Ios uygulaması da 2-3 gün içerisinde güncellenecektir.
10 yorum
Gaye Şahin (@gayesahin)
Güncelledim. Yıldız da tamamdır
12.06.19 beğen cevap
Gülcan (@gulcann)
Uygulamayı indirip 5 yıldız vermeyenlerin paylaşımına sistem kendi kendine -10 puan verecek. Onu da öyle ayarladık. Bu da bir güncelleme :D
12.06.19 beğen 1 cevap
Nebukadnezar™️ (@nebukadnezar)
Az önce bakayım belki güncelleme gelmiştir diye baktım, gelmiş, güncelledim. Şimdi tesadüfen bu paylaşımı görüyorum.
12.06.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Destek/Köstek, algoritma ve POP
Arkadaşlar selamlar, saygılar,
Birkaç ay önce denediğimiz ve istediğimiz sonucu alamadığımız algoritmamızı yeni parametreler ekleyerek POP bölümü ile tekrar yayına alıyoruz. Bazı değişiklikler yapmak durumunda kaldık.

1- Paylaşımlar için kalp ikonlu beğen butonu kalktı. Yerine destek/köstek okları geldi. Yaptığımız ankette bir arkadaşımızın önerisi olan destek ve köstek ismini çok beğendik, kim olduğunu bilmesek de arkadaşımıza teşekkür ederiz.

2- POP bölümü paylaşımın aldığı toplam destek/köstek oy sayısına bağlı olarak sıralanır.

3- DESTEK yukarı oku ile beğendiğiniz paylaşımı yukarı taşıyabilirsiniz. Destek oyları paylaşım sahibine bildirim gönderir.

4-KÖSTEK aşağı oku ile beğenmediğiniz veya üst sırada olmaması gerektiğini düşündüğünüz paylaşımları alt sıralara itebilirsiniz. Köstek bildirim göndermez fakat paylaşıma verilen oylarda görüntülenir.

5- Algoritmamız temel olarak verilen oyları toplar ve zaman değişkenini de hesaba katarak paylaşıma bir puan belirler. Her verilen oy ile bu puan tekrar hesaplanır. POP bölümünde paylaşımlar bu puana göre sıralanır. Algoritma gereği paylaşım eskidikçe (zaman geçtikçe) puanı da düşecektir. Algoritmamızı bir süre sonra şeffaflık politikamız gereğince açıklayacağız.

6- Android ve IOS app'ler bu hafta içi sırasıyla güncellenecektir.

7- CANLI bölümü hala son yorum yapılan paylaşımın üstte görüneceği şekildedir. Bir değişiklik yapılmamıştır. POP bölümünün başarısı doğrultusunda CANLI bölümü ileride kaldırılabilir.

Umarız yapılan değişiklikler yerinde bulunur ve keyifle kullanılır. Gerek algoritmanın, gerekse bu sistemin yapısal mekanızmasının kurulması konusunda ekibimiz sıkı çalışmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz.

* POP bölümündeki sıralama 12-24 saat içerisinde oturacaktır diye düşünüyoruz.
64 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
hayırlı olsun bakalım bence bu tutar.
10.06.19 beğen cevap
OnLy......WoLf (@huzurum)
İsmail abi bak bunlar hep senden ötürü xccvfszf
10.06.19 beğen cevap
LEYLÂ (@melankoli)
Kaliteli bir platform..
Daha geliştirmek için çalışmanız, ilgisiz bırakmamanız da güzel..
Teşekkür ederiz..
10.06.19 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur canlı algoritması hakkında
Arkadaşlar biliyorsunuz 1 hafta önce canlı bölümüne düşen paylaşımların sırasını etkileyecek ve beğeni sayılarına bağlı bir algoritmayı devreye soktuk. 1 hafta deneyip gözlemleyeceğimizi söylemiştik ve gözlemlerimiz sonucu üste çıkan paylaşımların fazlaca tepede kaldığını gördük.
Bu durumda algoritmamıza sıralamayı negatif etkilecek bir beğenmeme yani aşağı çekme parametresi gerektiğine karar verdik.
Yani sitemize beğen butonunun yanına bir buton daha gelecek.

Bu sistemin hazırlanması birkaç gün alacağından arenayı eski haline yani yorum alanın tepeye çıktığı hale döndürüyoruz. Birkaç gün sonra algoritmaya bir şans daha vermek amacı ile, yeni değişikliklerle birlikte tekrar deneyeceğiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılar sevgiler...
74 yorum
Gülcan (@gulcann)
🙌
18.01.19 beğen cevap
Eseflal (@eseflal)
🌼🌼🌼
18.01.19 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
😊😊😊
18.01.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması paylaşım fotoğrafı
Neokur Paylaşım Sıralama Algoritması
Arkadaşlar biliyorsunuz Neokur açıldığından beri yorum alan paylaşım üste taşınıyor. Bu sistem hızlı ve basit bir akış sağlamasına rağmen çeşitli suistimallere de açık olduğundan dolayı, sıralamanın hazırladığımız basit bir algoritma yardımı ile yoruma bağlı değil "beğeni sayısı" baz alınarak hesaplanmasını daha doğru bulduk.

Gece 23 sularında devreye girecek olan algoritma; çok beğeni alan paylaşımları, paylaşım tarihlerini de göz önüne alarak sıralamaya başlayacak. Şu an sadece "Canlı" bölümünde geçerli olacak olan bu sistem başarılı olursa odaların içerisine de uygulanabilir. Formülün gizli parametreleri yoktur, tüm paylaşımlara adil şekilde uygulanacaktır.

Formülümüzü basit tutmayı hedefledik ve parametre olarak sadece beğeni sayılarını hesaba kattık. Süreç içerisinde ihtiyaç olursa formülde değişiklikler yapılacaktı.

Bu sistem sonuçlarını 24 saat içerisinde göstermeye başlayacaktır ve 1 hafta deneme süreci oalrak izlemeyi planlıyoruz. Formül değişirse sizlere bildirilecektir.
EK 1: 23:10 itibari ile beğeni sistemine geçmiş bulunuyoruz. 14.01.19
35 yorum
EL_NINO (@elnino)
🚀
14.01.19 beğen cevap
erguvani (@erguvankapisi)
✌🎉
14.01.19 beğen cevap
Fethi Uzun (@fethiuzun)
Hayırlı olsun :)
14.01.19 beğen cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

2018 Hatırası paylaşım fotoğrafı
2018 Hatırası
2018 sevdalıları ve mağdurları için 2 versiyon şeklinde hazırladığımız listeler aşağıdaki linklerde. Görelim bakalım kim ne haldeymiş, neler yapmış.
Doldurup instagram'da da paylaşmayı unutmayın.
Paylaşımınıza bizi de etiketleyebilirsiniz. https://www.instagram.com/neokur_official/

Boş halleri :
https://www.neokur.com/ph...neokur_2018.jpg
https://www.neokur.com/ph...2018_bedevi.jpg
32 yorum
Gülcan (@gulcann)
Show must go on 🙌
18.12.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Yerlerde süründüm, pranga kemirdim ya da saçımı başımı yoldum şıkları olsaydı keşke bunlar beni tam olarak yansıtmıyor:)
18.12.18 beğen 8 cevap
Hakan (@hakani)
İnstaya da koydunuz mu
18.12.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Editör Alımı
Kitaplarla ilgilenmekten zevk alan, eksik ve düzenlenecek kitaplarla meşgul olmak isteyenler lütfen özelden ulaşsınlar. Editör ekibine zamanı müsait çalışma arkadaşları alınacaktır. Sevgiler, saygılar...
7 yorum
Moderatör (@neokur)
hadi canlıya
14.12.18 beğen cevap
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
kitaplarla ilgilenmekten zevk alan müsait insanlar, kitap okumayı tercih eder kanaatindeyim :))
14.12.18 beğen 10 cevap
kbdmg (@kbdmg)
Mayış var mı? Mayış önemli.
14.12.18 beğen 6 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur Değişiklikleri paylaşım fotoğrafı
Neokur Değişiklikleri
Arkadaşlar daha önceden duyurusunu yaptığımız oda abonelik sisteminin hazırlanabilmesi için yapılması gereken tasarım ve ilke değişikliklerini bitirdik. Bu değişikliklerden sonra abonelik sistemini kısa sürede hazırlayacağız.

Birkaç saat sonra yayına alacağımız değişiklikle birlikte odalar ve kuralları daha net ve ön planda olacak düşüncesindeyiz.
Kullandığınızda farkedeceğiniz gibi oda kuralları netleşti ve biraz katılaştı. Bu kurallar; paylaşan kişiye kolaylık, paylaşımı tüketen kişiye daha temiz bir içerik sağlama amacı ile editör ekibimiz tarafından titizlikle düşünülmüştür. Lütfen paylaşım yaparken kuralları okuduğunuzdan emin olunuz. Ekibimiz konulan kuralları süreç içerisinde daha kararlı uygulamaya çalışacaktır.

Umarız değişiklikleri beğenirsiniz. Tüm çabamız sizlere kullanmaktan zevk alacağınız bir Neokur sunmaktır. Sevgiler, saygılar...
65 yorum
Eseflal (@eseflal)
🌼
24.11.18 beğen 2 cevap
EL_NINO (@elnino)
🚀
24.11.18 beğen 2 cevap
kader.cmln (@naturmort)
E bu çok güzel bakalım ne olacak şimdi:)
24.11.18 beğen 4 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri paylaşım fotoğrafı
Anket Sonuçları - biraz öz eleştiri, biraz eleştiri
Arkadaşlar Merhabalar,
Geçen hafta editör ekibimiz ile hazırlayıp sunduğumuz anketin özet sonuçlarını yayınlamak istedik. Bu arada ben ekipten Enis.

Sonuçların genel olarak bize gösterdiği şeyler önceki anket çalışmalarımızdan çok farklı değil. Enerjimizin neredeyse hepsini uygulamaları hazırlamaya ayırmamızdan da kaynaklı olarak görülüyor ki pek geliştirme kaydedememişiz.

Sonuçlar bize diyor ki; sizler yani site sakinleri daha nitelikli paylaşımlar görmek istiyorsunuz. Kalite tarifinin kişiden kişiye değiştiği gerçeği bir yana bıraklılırsa böyle düşünenlere hak vermemek mümkün değil. Bu durumun birçok nedeni tabii ki sayılabilir. Bu konuda aldığımız eleştiriler genelde durumun sorumlusu olarak bizleri işaret ediyor, aldığımız kararları değiştirdiğimizde problemlerin çzöüleceğini iddia ediyorlar. Haksızlar denilemez, sitenin verdiği hizmet , hizmet kalitesi hatta kullanıcıların paylaşım içerikleri konusundaki sorumluluğumuzu kabul etmekle birlikte kendi tecrübelerimiz bizlere gösteriyor ki bizim etkimiz tahmin edilen kadar olmuyor. Olay kullanıcıda bitiyor.

Bizim açtığımız bölümler/odalar kullanıcı tarafından nasıl kullanılmak isterse öyle kullanılıyor. Evet daha kolay tüketimi ve üretimi olan odalarımız mevcut fakat gerçekten nitelikli sayılabilecek odalarımız da var. Açtığımız en saçma görünen paslaşma odasına bile nitelikli paylaşım yapmak isteyen kişi gerçekten niteliğini ortaya koyabilir.

Bizler ekip olarak sizlere boş bir masa sunduğumuz düşüncesindeyiz. Sandalyeler, tabaklar , bıçaklar her şey var fakat yemeği biz sunmuyoruz. Yemeği sizler getiriyorsunuz. Kendi yaptığınız yemeği insanlara sunarken onların yaptıklarını da tüketiyorsunuz. Bizim ortaya koyduğumuz masa ne kadar şatafatlı veya mütevazi olursa olsun masayı değerli kılan şey yemekler.

Bu nedenle haklısınız biz daha çok çalışmalıyız, daha nitelikli bölümler düşünmeliyiz fakat biz topu topu 10 kişiyiz. Burada baş rolde siz varsınız. Nitelikli paylaşım görmek isteyenler nitelik paylaşım yapmak durumunda diye düşünüyoruz.

Peki nitelikli paylaşım nasıl yapılır? Tabii ki emek harcayarak, araştırıp, düşünüp, yazarak olur. Internetten bulduğumuz bir fotoğrafın altına yine internetten bulduğumuz şiiri yapıştırıp sitede nitelikli paylaşım yapılmıyor diye selzenişte bulunulduğunda bizim çözüm üretmemiz çok zorlaşıyor.

Editör ekibimiz bu tür sorunlara tarafımızdan uygulanabilecek 2 çözüm üretmiştir.
1- Oda abonelik sistemi: sistem aktif olduktan sonra kullanıcılar istedikleri odadan paylaşımları görüntüleyebilecekler, istemedikleri odayı aboneliklerinden çıkartacaklardır. Böylelikle farklı ilgi alanlarındaki kullanıcılara istedikleri neokur'u yaşama imkanı doğacaktır.
2- Oda açma: Kısa süre sonra her isteyen olmasa da bazı şartları yerine getiren kullanıcılar kendi odalarını açacaklar ve oda abonelerine yayın yapabilecekler. Oda içerisinde paylaşım yapmak sadece oda yöneticilerine açık iken, isteyen herkes odaya abone olabilecektir. Böylelikle nitelikli paylaşım yapmak ve görmek isteyenler ilgi alanlarına göre çok farklı ve yaratıcı odalara abone olabileceklerdir.

Bu çözümler bu yıl içerisinde yayına girecektir.

Fakat tekrar belirtmek gerekirse sistemi besleyecek olan kullanıcının kendisidir. Muhteşem odalar açılıp yönetilebileceği gibi oda açmak isteyen çıkmaya da bilir. Sonrası malum, bizlere siteyi mahvettiğimize yönelik eleştiriler yükselecektir.

Umarız çalışmalarımız daha zevkle kullanacağınız bir neokur oluşturmaya hizmet eder.

Sevgiler, derin saygılar...

Not: Doktor bu ne? Kimse app kullanmıyo! Android kullanıcılarından uygulamıza ilgi (indirme ve puan) bekliyoruz.
22 yorum
Enes (@cortazar)
Öz eleştiri yapmanız gerçekten güzel. Ama konu sitenin kalitesiyse, olayın kullanıcı seviyesinde bittiği konusunda hemfikirim. 2 çözüm de gayet mantıklı ve uygulanabilir. Umarım en kısa zamanda hayata geçer :)
22.10.18 beğen 6 cevap
ibrahim Ykr (@uzayedebiyati)
Oda açma fikrine katılıyorum, amma lakin bu odalar hakkında genel bir bilgi almakta istiyorum, oda türleri arasında müzik ile alakalı bir oda açmak isterim doğrusu, stratejik bir biçimde lokasyon ile düzenlenen her oda sağlıklı olur. Pastadan pay kapma çabası yerine pasta yapmak bir üyeyim. Bence bu bizlere sunulan bir fırsat altın elma.
22.10.18 beğen cevap
Edebi At (@edebiat)
Oda açma fikrini çok beğendim.
22.10.18 beğen 1 cevap
Moderatör

Moderatör

@neokur

Neokur anket
Arkadaşlar ufak bir anket hazırladık.
Cevaplarsanız seviniriz. Cevabı verenin kimliği gizli kalıyor, o nedenle samimi olabilirsiniz.

Şeffaf bir anket olsun istedik.
Anketi tamamladıktan sonra diğerlerinin cevaplarını görebiliyorsunuz.

https://goo.gl/forms/uj2D8CY2TUpjmQuK2

Lütfen 2-3 dakikanızı ayırın.
32 yorum
Gülcan (@gulcann)
Oo anket en sevdiğim 😁😎
19.10.18 beğen 2 cevap
LAVİNYA (@pnar)
Mantıklı sorular👍
19.10.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Görev tmm 😋
19.10.18 beğen cevap