up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Tozlu Fotoğraflar

ayse gülce

ayse gülce

@aysegulce

Ay'da inecek var paylaşım fotoğrafı
Ay'da inecek var
Fotoğraftaki kişi Margaret Hamilton. Bilgisayar ve sistem mühendisi, daha doğrusu tarihteki ilk yazılım mühendisi. Tutmaya çalıştığı bu minik kule de APOLLO 11 projesi için ekibiyle birlikte yazdığı kodların olduğu sayfalar. Margaret Hamilton için Ay'a ayak basmamızı sağlayan kadın diyorlar çünkü ekibiyle birlikte 1969'da insanüstü bir başarıyla APOLLO 11 projesinde kilit rolü oynamış. Her ne kadar son yıllarda aya ayak basılmadı tezini savunanlar olsa da, ben aksi görüşe inanmayı tercih ediyorum. Yine de aya inişin 50. yıl dönümü olan bu güne kadar, bu gelişmiş teknolojiye rağmen başka bir şey yapılmamış olması düşündürücü..
1 yorum
Ahmet (@benimadimahmet)
🌒 tekrar dönüyoruz. her ne kadar uzun bir ara verilmiş olsa da tekrardan yapılabilir. insanlık için gerçekten büyük adımlar atılmasının vakti gecikmemeli.
20.07.19 beğen cevap
senanurdenizeri

senanurdenizeri

@senanurdenizeri

 paylaşım fotoğrafı
Buraya bu fotoğrafımıda bırakmak istedim 🤗
Ne demiş Ahmet Hamdi Tanpınar, “Değişen tek şey zaman.” Umarım bir 20 yıl sonrada böyle gülebilirim ☺️
15 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
gülersin neden gülemeyesinki elindekinin değerini bilirsen, basit birşeyden bile mutlu olmayı başarabilirsen elbette 20 yıl sonrada gülebilirsin senin elinde.Bu arada fotoğrafa bakar bakmaz sen olduğun hemende belli ediyor :))
18.07.19 beğen cevap
Müşerref (@muserrefgedikli)
Ahhh ne kadar güzel bir gülümseyiş bu.Yaa çok güzel görünüyor.Rabbim bu gülümseyişi hiç bozmasın.Sağlıkla ve böyle kahkahalarla kal.🌸🌸🌼🌼🦋🦋
18.07.19 beğen cevap
Ahmet (@ahmet660)
Burun gözler dudaklar kulaklar değişmemiş aynı kalmış
18.07.19 beğen cevap
shade

shade

@shadem

Bura Bakıdır paylaşım fotoğrafı
Bura Bakıdır
Bura Bakı şəhəridir.Bir çoxlarını gözəlliyinə valeh edən,bir çoxlarını sevgilərdə boğan,bir çoxlarını öz gecələriylə bəsləyən.Dünya içində dünyalar yaşadan.Hər kəsin sevdiyi,ama mənim sevmədən bağlandığım tək şəhər...
2 yorum
AcupOfCoffee (@sherlock)
Aslında "Londra" değil derken, Londra'yı övüyoruz. Çünkü Fotoğraf gerçekten güzel ve bunu kimse Londra sanmasın, gibisinden.
09.07.19 beğen 1 cevap
cemil aslan

cemil aslan

@cemilaslan

1922  paylaşım fotoğrafı
1922
Mobil “ tutuklu evi “
4 yorum
AcupOfCoffee (@sherlock)
Tutukluyu ibreti alem için gezdiriyor mu?
08.07.19 beğen cevap
LEYLÂ (@melankoli)
Şu anahtarı bi kapsam var ya...
08.07.19 beğen 1 cevap
Feyzi ÜNAL (@feyziunal)
Ne güzel gezdur.Polis olaylara müdaheleye gittikçe sende git yanında,aksiyon seyret filan.Ayy töbe töbe heveslendim sanki.Manyakmıyım nedir ya.😂😂😂😂😂😂
08.07.19 beğen cevap
Sera Qeyesev

Sera Qeyesev

@seraqeyesev

ÇOCUKLUĞUM... paylaşım fotoğrafı
ÇOCUKLUĞUM...
Küçükken ne kadar da tombikmişim. Böyle bir fotoğraf bulacağım aklımdan bile geçmezdi. Ne güzeldi o zamanlar. Sakin, huzurlu... Çocukluğumda hiç bir şey düşünmeden uyuduğum geceleri özledim gerçekten.Çocuk olmanın en güzel yanlarından biri ise; istediğin zaman ağlayabilmekti. Büyüdükçe insanlar gizli gizli ağlıyor çünkü.Keşke çocuk olsam yeniden. Bir tek düştüğüm için acısa içim. Ve kalbim, çok koştuğum zaman çarpsa sadece. Çocukken her şeyin sahibi olmak için büyümek isterdim. Büyüdüm; şimdi her şeyden uzak olmak için hep çocuk kalmak istiyorum.Çocukluğumu özlüyorum. Yara bere içindeki dizlerimi, pamuk helva yapışmış suratımı, elma şekeri bulaşmış ağzımı,
yaramazlık yaptığımda annem görmesin diye saklandığım o kapı arkasını. Eskilerdeki her şeyi çok özledim.
7 yorum
KısacaBc (@kisacabc)
En çokta masumiyet. O masumiyet bir daha geri gelmiyor; büyüdükçe pisleniyoruz hayatın kirleriyle. İlginç olansa pislendikçe öğreniyoruz hayatı. Nasıl yaşanması gerektiğini. Bunun adını da tecrübe koymuşlar... O gözlerden,çehreden okunan masumiyet yerini tecrübelere bırakıyor. Bu kez de o okunuyor çehrelerden...
06.07.19 beğen 1 cevap
Cengizer38 (@erencengiz)
Ve büyüdükçe anlamasakta eskiyoruz ve eskidikçe birer birer eksiliyoruz eksildikçe hayata karşı gardımızı almayı öğreniyoruz
07.07.19 beğen 3 cevap
Hayrat-ı Süvari

Hayrat-ı Süvari

@yldrmerk4n

Sivas Olayları paylaşım fotoğrafı
Sivas Olayları
Madımak Oteli'nde bulunan Bülent Kaya: "Muhsin Yazıcıoğlu BBP'sini aradı; "Çaylarını verin, yemeklerini verin, ailelerine ulaşsınlar." dedi. Biz Muhsin Yazıcıoğlu'nun talimatıyla BBP'sine sığınarak hayatta kaldık, ona yapılan eleştiriler hâksız!" Muhsin Başkan; Sivas Olayları'ndan sonra bir çok Âlevi Dedesi'nin kendisine teşekkür etmeye geldiğini ama medyaya konuşmaktan korktuklarını ifâde etmişti. Madımak Oteli'nde can verenleri öldüren bu nefret, bu korku, bu çekinceydi işte!

Sivas Olayları senelerdir Din ve Türk düşmanlığı yapmak için pusuda bekleyenlere de mâlzeme oldu! Mesele ölenleri anmak değil; Din ve Devlet düşmanlığı yapmak oldu bazı kesimlerce... Halbuki masum insanları, inançları için yakanlar ne Müslüman'dı ne de bu ülkenin evlatlarıydı. Çünkü İslâm Dini'nde zorlama ve zulme yer yoktur!
5 yorum
Deniz (@deniz56)
yüzyıllarca din ve ırk düşmanlığını körükleyenlere karşı adım atılmadı. herkes kendi mezhebini ya da ırkını övdü. şanlı geçmişinden bahsetti. yanlışlardan söz edildiğinde düşmanlıkla hainlikle suçlandı. gerçek olsa olsa böyle bir şey olmalı. birilerini savunmak değil.
03.07.19 beğen cevap
Hayrat-ı Süvari (@yldrmerk4n)
Evet kardeşim haklısınız, yanlış söylenmedi.. yanlış yerilmedi.. Savunulan hep kendi tarafı karşısı hep kötülendi olan garibe, garibana oldu.. Yüzyıllarsa din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin iç içe yaşamış aynı kültüre sahip anadolu toprakları birbirine düşman edildi komşu komşuya kırdırıldı, kardeş kardeşin boğazına dayandı. Namusumuz aynı devlet aynı bayrak aynı ilahi emre hizmet olduğu halde kötülükle savaşmak yerine toplu bir kötü taraf icad edildi ve herkes kendi iyi tarafını seçti.. ama şimdidemi öyle olmalı kardeşim geçmiştre bir hata varsa şimdi bunu neden dinci teröristler diyerek hala sürdürüyoruz. Neden öne değerlerimizi katarak arkaya kötülüğü ekliyoruz. Niye yapıyoruz bunu kardeşim!
03.07.19 beğen cevap
Deniz (@deniz56)
bence haksızlık ediyorsun bana. ünlem koymuşsun cümlenin sonuna ama görmelisin ki karşı olduğun zihniyeti övmedim. övenleri de savunan bir cümle etmedim. haliyle böyle bir yanıtı veriyor olman da konuyu başka bir platforma çekiyor. sorun değil, bence burda düşünülmesi gereken konu birilerinin "söylediğin tabiri" kullanıyor olmaları değil. canı yanmış bir insandan hatalar beklemek çok normal bir süreçtir çünkü. önemsenmesi, kafa yorulması gereken konu, bu teröristlerin nasıl oluyor da hala daha dini yapıların içerisine girip istediklerini yapabiliyor olmalıdır.
03.07.19 beğen cevap
Hazal Ecem

Hazal Ecem

@hazalecem

Müzik  paylaşım fotoğrafı
Müzik
Daha küçüklükten başlamış benim bu müzik aşkım.
💜Müzik❤
M❤F
İstanbul
şehre puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Çisem

Çisem

@cisem

Genç Werther’in Acıları paylaşım fotoğrafı
Genç Werther’in Acıları
“Yaşamın tadını çıkartmak için üstünde durabilecek küçük bir toprak parçası yeterlidir, altında yatmak içinse daha az.”
2 yorum
AcupOfCoffee (@sherlock)
Fotoğraf Erzincan' mı? Fake gibi geldi bana.
25.06.19 beğen cevap
enkido (@cengizkalici)
intihara meyiliseniz bu kitabı hic okumayın
25.06.19 beğen cevap
Eylül

Eylül

@eyluleylul

 paylaşım fotoğrafı
Geceye bir fotoğraf bırakıyorum 😄😉✌✊👍👏💗💚💛💜💖💞💝
11 yorum
İbrahim (@ibrahim80)
Gülüşü geceyi aydınlatır 🙏🙂
23.06.19 beğen 3 cevap
öldü (@quaresma7)
Foto mu haşa sanat eseri
24.06.19 beğen 1 cevap
Gökdeniz mert (@pote)
İnönü olmasa iyidi tüm güzelliği bozmuş
24.06.19 beğen 1 cevap
Hayal Çağatay

Hayal Çağatay

@hayalcagayay

 paylaşım fotoğrafı
Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği🍂
0 yorum
Tozlu Fotoğraflar
Ünlülere veya tarihi şahsiyetlere ait nostaljik fotoğrafları paylaşabilirsin. Fotoğraf hakkında bilgi eklemeyi unutma.
ODA KURALLARI
  • Fotoğraflar en az 20 yıl öncesine ait olmalıdır.
  • Tarihte yaşanmış olaylara ait fotoğraflar paylaşılabilir.
  • Ünlülerin veya tarihi karakterlerin geçmişlerine ait fotoğraflar paylaşılabilir.
  • Kendinize/ailenize ait eski fotoğraflar paylaşılabilir.
  • Fotoğraf hakkında yıl, kişiler, anı gibi açıklamaları mutlaka ekleyiniz. Açıklama içermeyen paylaşımlar kural dışıdır.
  • Selfie, karikatür, ekran görüntüsü ve alıntı gibi fotoğraflar kuraldışıdır.
  • Tablo, heykel gibi sanat eserlerinin fotoğrafları kuraldışıdır.
  • Küfür, hakaret içeren paylaşımlar kuraldışıdır.