up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

İşimden Öğrendiklerim

Eseflal

Eseflal

@eseflal

Annelik paylaşım fotoğrafı
Annelik
"Okulöncesi öğretmeni ne iş yapar?" Başlığın bir soru değildi @gulcann ama ben bu soruya cevap vermek istiyorum; annelik yapar! ? Yazında zaten her şeyi anlatmışsın, bu nedenle okulöncesi öğretmeni annelik yapar diyerek ömür boyu bitmeyecek olan işimden öğrendiklerimi anlatmak istiyorum...

Anneliğin bayramı seyranı, hastalığı sağlığı, uykusu, tatili ya da emekliliği yok; 7/24, 365 gün 6 saat, ömür hep mesai... Ne zaman başlıyor derseniz; o çift çizgi var ya, işte tam o an başlıyor, ilk olarak bunu öğrendim. Çünkü o andan itibaren koruman gereken ve her daim sana ihtiyacı olan bir canlı büyüyor içinde...

Aşermek denen abartılı bir kavram varmış ki abartılmaması gerektiğini öğrendim. Çünkü fazla kilo hamileliğe zararmış ve benim sağlığım onun sağlığıymış; önce kendime iyi bakmam gerektiğini öğrendim.

İlk zamanlar kusması, sonrasında şişmesi, varisi, zamanı geldiğinde sancısı, ıkınması... Her çilenin her zorluğun anneye olduğunu öğrendim. (Bunu dedim diye babaları unuttuğumu sanmayın, erkeklerin de çok farklı piskolojilere girdiğini öğrendim. Ama kabul etmek lazım fiziki tüm çilesi bize. ?)

Hamileliğin en rahat dönemi 6. ay, anneliğin en rahat dönemi hamilelikmiş, bir de bunu öğrendim. Asıl film doğumdan sonraymış, ve işte ilk o an bebeklerin çok güçlü savaşçılar olduğunu öğrendim.

İlk üç ayın gaz sancıları ile geçtiğini ve sabretmekten başka çare olmadığını; ilk ayların hayatın en uykusuz dönemleri olduğunu, buna rağmen her dönemin bir sonrakinden daha kolay olduğunu öğrendim.

İlk adımlarını attığında pek tabii düşebileceğini, düştüğünde kalkmayı öğretmem gerektiğini öğrendim. Dolapların, çekmecelerin içini boşaltmaya başladığında niyetinin yaramazlık değil dünyayı öğrenmek olduğunu öğrendim. Çocukların ilk öğretmenlerinin anneleri olduğunu, annelerin ise her zaman çocuklarının öğrencisi olması gerektiğini öğrendim.

Uykusuzken ya da açken, son ses ağladığında, yemeği yemek yerine duvarlara fırlattığında, tüm sinirlerimi zıplatmışken; gözlerini kocaman açarak bakışının, bir gülüşünün, ellerini yanaklarıma koyup gözlerimin içine bakarak anne değişinin ve boynuma sarılışının dünyalara bedel olduğunu öğrendim.

Son olarak, annelik boyunca öğrenecek daha çok şey olduğunu ve cennetin boşuna annelerin ayaklarının altında olmadığını öğrendim.

(Geç olduğu için özür dilerim @gulcann ? anca yazabildim ??)
EK 1
58 beğeni · 42 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Çok güzel olmuş. Eline sağlık ?
04.06.18 beğen 3 cevap
Feyzanur (@vareste)
Cok guzel bir anlatımla çok güzel bir olayın birlikte sunumu. Aynı zamanda değerli. Teşekkürler. Eline sağlık. :)
04.06.18 beğen 3 cevap
Hamuş (@cehl)
Hamileliğin en rahat dönemi 6. ay, anneliğin en rahat dönemi hamilelikmiş, bir de bunu öğrendim. ...buna rağmen her dönemin bir sonrakinden daha kolay olduğunu öğrendim. Dolapların, çekmecelerin içini boşaltmaya başladığında niyetinin yaramazlık değil dünyayı öğrenmek olduğunu öğrendim. Çocukların ilk öğretmenlerinin anneleri olduğunu, annelerin ise her zaman ÇOCUKLARININ ÖĞRENCİSİ olması gerektiğini öğrendim. Her biri mükemmel anlatım olan cümleler kurmuşsunuz. Bir baba olarak yazdıklarınıza aynen katılıyorum.Ayrıca gaz dönemini 3 ay gibi kısa bir sürede geçirmek gerçekten büyük bir nasip o süreci iki çocuğunda 1 yıla geçirenler var bilin istedim ???
04.06.18 beğen 2 cevap
Türkan Sesli

Türkan Sesli

@kvrckhtn

İşimden öğrendiğim tek şey şu ki;
Hizmet veren değil hizmet alan tarafta çalışılması gerektiği. ?
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Deniz

Deniz

@deniz8

Diş hekimi Asistanı ?‍? paylaşım fotoğrafı
Diş hekimi Asistanı ?‍?
Dişçi koltuğuna fobisi olan özellikle 18 20 yaş arası bazı hastaların anestezi esnasında ellerinden tutmamızı rica ederler.Kendilerini daha güçlü hissettiklerinden, yada o an yaşadığı acıyı bizlere hissettirmek için de olabilir.Bazen tüm gücüyle avuçlarımızı sıktıkları da oluyor.Demem o ki belli yaşa gelip yanlızlığı dibine kadar yaşayıp acılara kafa atınca bu tarz istekler trajikomik geliyor :)) ama bu demek değil ki insanlığımızı unutalım! İşimiz sizleri sakinleştirmek delirmeyin.-elimi tutarmısın? -tutarım canım, derin nefes al ??
22 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Melihcan ÖZSOY (@melihcanozsoy)
:) tebessüm
03.06.18 beğen 1 cevap
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Üniversitede okurken para kazanmak paylaşım fotoğrafı
Üniversitede okurken para kazanmak
Üniversitede okuduğum yıllarda sene 2010 yılının sonu gibi falandı herhalde. Kısa süreliğine (yaklaşık iki ay) matbaada çalıştım. Okuduğum üniversitenin bazı yerlerinde öğrenciler ücret karşılığı çalışabiliyorlardı. Bu durum her üniversitede var mı? bilmiyorum. Bizde vardı. Mesela; kütüphanede, okulun yurtlarında, matbaada vs vs çalışabiliyorduk.

Olay şöyle gelişti. Arkadaşım okulun matbaasında çalışmak için başvuru yapacağını söyledi ve bana da teklif etti. Ben ilk başta bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Araştırdım, soruşturdum. Koşulları, şartları öğrendim. Başvuru yapanlardan not ortalaması en yüksek olanları seçiyorlardı. Transkriptin çıktısını aldım, gittim başvurdum. Arkadaşımda bende işe kabul edildik.

Çalışma şartlarımız ve koşullarımız şöyleydi. Ders programlarımızın çıktısını matbaanın müdürüne götürmüştük. Müdür ders programındaki boş saatleri matbaada çalışma saati olarak doldurmuştu. Ders saatlerinde matbaada çalışmak yasak. Hangi saat ve günleri müdür işaretledi ise o gün ve o saatte gidiyorduk. Bir saat çalışmanın para bedeli 3 TL idi. ? Tabi burada amaç öğrenci cep harçlığı çıkartsın. Çay kahve parasını çıkartsın. Ya da işte boş vaktinde bir işe yarasın falandı herhalde.

Normalde olsa babam izin vermezdi. Derslerine çalış, ne işi derdi. Üniversitenin matbaası olduğu için, ders programımız baz alındığı için ve kampüs içinde olduğu için bir şey demedi.

Ne yapıyorduk? Beş öğrenciydik toplamda. Biri kamerunlu ? diğer dördümüz Türk. Fıkra gibi ?Neyse okulun broşürleri, diplomaları, afişleri yani ne kadar kağıt işi varsa orada yapılıyordu. Bizde işte basılan broşürlerin düzenlemesini yapıyorduk. Broşürler üçe katlanacak diyorlardı katlıyorduk. Öyle üç broşür değil ha! üç bin falan. Makineden çıkan baskı hatası olan kağıtları ayırıyorduk. Ama en zevklisi ve güzeli o dönem mezun olacakların diploma dosyalarını biz yaptık. ?Mukavva, tutkal ve bir takım malzemeleri yığdılar önümüze. Yapılışını da öğrettiler. Beş kişi muhabbet ederek, biz de mezun olacağız hayalleri kurarak diplomaları yaptık. Arada bize çay da ısmarlıyordu orada çalışan abiler amcalar. Gayet güzel vakit geçiriyorduk.

Çok şey öğrendim. Bir kere çalışmanın, para kazanmanın ne kadar zor olduğunu öğrendim. Babamın yolladığı harçlığın ne kadar kıymetli olduğunu anladım. Ve çok güzel bir deneyim elde ettim. Kısa süre çalıştım. Çünkü sınavlardı, stajdı yetişemedim. Bıraktım. Toplamda yaklaşık 180 TL ye yakın bir para kazandım. Onla kendime birkaç bir şey aldım ve yemek ısmarladım. Bitti. ?

@kedilikitapsever @kisibasinadusenmilligelir @ruhadam @mamafih @tiyatrocuyasmin @asli-seloglu @lacrima arkadaşlar sizlerden de mesleğinizden çalışma hayatınızdan bahseden bir paylaşım bekliyorum.
29 beğeni · 9 yorum beğen ikon
ruhadam (@ruhadam)
aramıza hoş geldin :) matbaa kokusu başkadır
01.06.18 beğen 2 cevap
Leylavinia (@leylavinia)
Nasil da guzel.. :) Harcligindan cokcbu guzel hatiralari kaliyor ya, ne mutlu..
01.06.18 beğen 1 cevap
aslı seloğlu (@asliseloglu)
Çok güzel bir deneyim, aynı zamanda çok güzel bir yazı olmuş ? keşke üniversitede ben de çalışsaydım derim hep, yine dedim sayende ? en kısa sürede davetine icabet etmeye çalışacağım ?
01.06.18 beğen 1 cevap
tamer aktulum

tamer aktulum

@amantedelashadas

 DİKKAT ÖLÜM TEHLİKESİ! paylaşım fotoğrafı
DİKKAT ÖLÜM TEHLİKESİ!
Yıllarca okula gidersiniz, sınavlar ,sozluler saçma iştimalar ...bir inek nasil süt vermek zorunda ise bizlerde o kadar ders çalışmak zorundaydik. okulda gördüğüm tek şey saçma kurallardi. Ben meslek lisesi okudum katsayı farkı yüzünden ilk senemi 2yillik bir üniversite de geçirdim. Çok çalıştım özel matematik dersleri aldım. Yıldız teknik üniversitesi elektrik elektronik bölümü ne 2. Öğretim yedek kontenjan dan katıldım büyük şans ti çünkü 3. Sıradaydim ve ben den önde olan 2ogrenci 2. Öğretimde olmak istemedi. Baba mesleği benimkisi yüksek gerilim enerji hatları ile uğraşıyorum. 3sinifa kadar zorla geldiğim fakülteyi bırakmaya karar verdim . Bu kararıma TEK( TÜRKİYE ELEKTRİK KURUMU) İS teklifi almam sebep oldu. Fakülte yi bırakmak istemiyordum ama YÖK baskıları da bunaltiyordu, E.K.A.T BELGESİ dediğimiz yüksek gerilim enerji hatları nda manevra yapabilme ve enerji altında çalısabilme için gerekli olan ehliyet di bu ! 400BİN VOLT GERİLİM DEN BAHSEDİYORUM. Boru değil! Meslek ucu açık her şeyi öğrenmek zorunda hissediyordum kendimi . Türkiye standartlarının da elektrik frekans lari 50 60 Hertz aralığında dir . Aşağı yukarı dalgalanmalar da enerji dağıtım i yapamazsınız. BU ARADA TÜRKİYE NİN yüzde 70i elektrik siz kalmışti. Sebebi ni merak ettiniz bir süru şeyler çizildi kafanızda.... Ben bu kesintide barajlardaki frekans ayarları ni dengelemeye çalışıyordum. Bu sistemlerden anlayan elektrik mühendisleri çok yok ben teknikerim ! Bu ülkede bu işin altından Kalkabilecek 32 kişiden birisiyim sadece. Yıl 2015 temmuz ayında mesai arkadaşımin 62 metre yükseklikte elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti beni derinden etkileyen bu Hadise sonunda çalışmakda olduğum kurumdan ayrıldım. Elektrik mesleğinin farklı dalları da vardı üretim! Rüzgâr güllerinden enerji üretim sistemleri ni araştırdım . kendimi gelistirip enerji sa da işe başladım. Çok fazla sürmedi askere gittim. Askerliğimi bitirdikten sonra kendi işimi kurdum BEDAŞ (İSTANBUL) bağlı yüklenici firmadan (ARMİN) İS aldım Bayrampaşa , Selimpaşa Beylikdüzü ve Esenyurt ta elektrik dağıtım hatlarına guclendirme çalışmaları yaptım. Çalisanlarimdan birinin iş gücünü kaza sebebiyle kaybetmesi sonucu yüklenici firma tarafından sözleşmem iptal edildi. Vinç ve kepçe mi satıp tazminat ödedikten sonra şirket i kapatma kararı aldım. Adana'da ve Hatay çevresinde isdemir, OYAK beton, Adana çimento gibi fabrikaları n otomasyon ve plc sistem bakımları ni yapıyorum. ÖGRENDİĞİM EN ÖNEMLİ ŞEY İŞ GÜVENLİĞİ OLDU. baret,kemer ve diğer kişisel koruyucu donanımlari daha çok onemsemeye başladım... Uzun lafın kısası ben hep sıfırdan başladım.
EK 1
@deniz0576 siz de şu yumurcak
lardan bahsedin :) 31.05.18
32 beğeni · 34 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
Bilgilendirici ve güzel olmuş ?
31.05.18 beğen 1 cevap
Enis (@dusundurucudusunce)
Asla İş kazası yoktur. İhmal ve dikkatsizlik vardır
31.05.18 beğen 1 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Üstat kapım açık sana olaki iş ararsan lahmacun yardımcısı olursun yol,ssk ve hergün iki lahmacun bir şalgam?
31.05.18 beğen 2 cevap
HÜLYA ARAS

HÜLYA ARAS

@hulyaaras

Herkes Muhasebeci'''imiş... paylaşım fotoğrafı
Herkes Muhasebeci'''imiş...
4 yıllık muhasebe eğitimim ve 9 yılı bulan iş hayatım sonunda anladım ki aslında herkes muhasebeci imiş... Nasıl mı ?
İrsaliye kesen bir yerde ortalama 2-3 sene telefonlara bakıp gelen faturaları excell kaydeden herkes muhasebeci imiş..
Ben ne yapıyormuşum ki oda zamanında muhasebede çalışmış mış mış ..
her şeyinde ismini öğrenmiş tabi KDV MUHTASAR SGK GEÇİÇİ VERGİ KURUMLAR..:)
Ah bu ben bilemedim bilsem boşa giden 4 yılıma yanarım artık.
(Bu işi meslek edinmiş ciddiyet ile yapan bilgisine saygı duyduğum ve her gün yeni şeyler öğreten iş arkadaşlarım ve meslektaşlarıma saygı ile...
(umarım onlarında sitemlerini dile getirebilmişimdir.)
EK 1
sevgili Meral Işık siz ne dersiniz ?? 31.05.18
EK 2
@meralisik 31.05.18
21 beğeni · 8 yorum beğen ikon
yeşilflr (@birkul)
Çünkü "ağzı olan konuşuyor" :) Maşallah yurdum insanı, işin ehli olsun olmasın, her konuda bilgi sahibi (!)
31.05.18 beğen 4 cevap
Enis (@dusundurucudusunce)
Muhasebede bütün iş
excel mi yoksa kendinize has özel kavramlar formüller metodlar felan var mı?
31.05.18 beğen cevap
Hasan ÖZDEMİR (@hsnzdmr60)
Herkes her işi yaparsa veya yaptırırlarsa olacağı o,
31.05.18 beğen 1 cevap
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi

Açılın Ben Mühendisim! paylaşım fotoğrafı
Açılın Ben Mühendisim!
Üniversitede okurken hepimizin ortak düşüncesi tarım alanında bişeyler yapmak bazı şeyleri dışardan satın almak yerine üreticileri bilinçlendirip ülkemizde yetiştirmelerini sağlamak gibi hayallerimiz vardı. Ama okul bitti ve hayaller / hayatlar moduna girdik.
Mezun olduk atanmaya çalıştık kısmet olmadı çoğumuz için. Sonra özel sektöre başvurular yapıldı falan hepsinden ortak sonuç(lar) aldık... Kimisi deneyimli eleman istedi kimisi deneyime gerek yok bana amele lazım ayağında sigorta yok çok az ücrete 365 gün boyunca çalışacaksın dedi. Mühendis değil köle arıyorlardı.
En sonunda Allah kısmet etti ve 1 sene kadar önce Türkiye'nin haritada bile bulunamayan iline atandim. Evet mühendis olarak çalışabileceğim diye sevinirken ilk gün sen İdari mali işlere bakacaksın dediler. Kamu da işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmiş oldum :) teknik personele hiç anlamadıği işler verilir bunları yapmak zorunda bırakılır. Önceki atananlar yeni gelenlere kendi işlerini iteleyip yatarlar. Mühendis olarak görev yapanlar sahada değil masa başında evrak işi yaparlar sonra Bakan çıkıp sahada mühendis veteriner hekim yok diye konuşma yapar. Sahada üreticiye pek de bişey öğretemezler. Tarım bakanlığının genel politikası herşeye destek vereyim üretici yararlansın. İşe yarasın yaramasın herşeyin desteği mevcut. Ha bu arada sistem çalışmıyor diyen kamu personellerine inanin çünkü sistemler gün boyu çalışmamak için direniyorlar resmen :)

Ne kadar dolmuşum be :)

Bende sana paslayayım @beyaz8 deneyimlerini paylaş lütfen :)
40 beğeni · 15 yorum beğen ikon
Gülcan (@gulcann)
?
30.05.18 beğen 1 cevap
Murat Gencer (@muratgencer)
Seneye bu vakitler Ziraat Mühendisi olacağım inşallah, yazdıklarımın hepsini aldığım eğitimler ve gözlemlerime dayanarak yazıyorum. Ben de benzer sıkıntılar olduğunu düşünüyorum fakat sıkıntılar bizlerin kafasının tam içinde. Verilen destekler nerelerde kullanılıyor soran var mı? Yok. Çiftçi bilinçli mi? Kesinlikle hayır. Devletten destek almak için kırk takla atan çiftçi o parayla gereksiz harcama yapıyor. Hem destek boşa gidiyor hem de karşılığında verim artmıyor. Eğer bu ülkede hakkıyla çiftçilik yapsanız (geleneksel değil de, günümüzün yapılan çalışmalarını dikkate alınarak) emin olun bir mühendisin maaşını üçe beşe katlarsınız. Bu da demek oluyor ki hem çoluğun çocuğun hem de memleketine değer katarsın. Ayrıca bir tohumu bırakıp daha sonra onun büyümesini izlemek, verdiğin emeğin sana ürün olarak geri dönmesini seyretmek gibi bir duygu hangi meslekte vardır bilmiyorum.
31.05.18 beğen 3 cevap
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Okul öncesi öğretmeni ne iş yapar? Nasıl çalışır? paylaşım fotoğrafı
Bu paslaşmada size biraz deneyimlediğim mesleğimden bahsedeyim. Öncelikle bir anaokulunda yaklaşık 6-7 ay çalıştığımı belirteyim. Anaokulunda da ana sınıfında da teneffüs yoktur arkadaşlar. Sınıfınızda stajyer ya da yardımcı yoksa tuvalete gitmeniz imkansız gibi bir durum. Sınıfta pek çay kahve içme olanağı da olmaz. Mesleğimin evrak yönünden bahsedeceğim. Tüm branşlardaki öğretmenler aynı belgeleri hazırlamaz. Okul öncesi öğretmenleri sınıfta eğitim vermek dışında başka ne gibi işler yapıyor anlatayım.

Öncelikle “ Aylık Plan” yapılır. Her ay için Okul öncesi eğitim programında yazan kazanım ve göstergelerden, kavramlardan vs faydalanarak; o ayın kazanımlarını, kavramlarını, gezilerini, aile katılımlarını vs her şeyini önceden aylık plana yazarsınız. Bunun dışında “Günlük Eğitim” akışı yazılır. Örneğin; Bugün ne yapılacaksa zamana göre tek tek listelenir. Yani günü bir gün öncesinden ya da daha önceden planlamış olmanız ve bu planın yazılı olması gerekir. Bunun dışında mesela, günlük planda kitap okuma etkinliğini yapılacak diye belirttiniz. Bu yazdığınız etkinliği de açarak uzun uzun nasıl yapacağınızı anlattığınız bir kağıt daha olması lazım nedir işte o? “Etkinlik planı.” Deney yapacaksanız deneyi, sanat etkinliği yapacaksanız sanatı, oyun oynatacaksanız oyunu dahi nasıl oynatacağınızı yazmanız ve belgelemeniz gerekir. Sonra çocuklara öğretilecek kavramların aylara göre dağılımını belirten bir tablonuzun olması gerekiyor. Ay ay hangi kavramı öğreteceğiniz ve öğrettiğiniz kavramların bir tabloda gösterilmesi gerekir. Bu kavramlar Meb’in Temel Eğitim Genel müdürlüğü sitesindeki Okul öncesi program kitabında yer alıyor. Sadece kavramlar için değil kazanımlar içinde benzer bir tablo yapmanız istenir. Bunların dışında aylık kilo ve boy takip çizelgesi var. Her ay sınıfınızdaki tüm çocukların kilosunu ve boyunu ölçüp tablo çıkarmalısınız.

Gelelim gelişim gözlem formu ve gelişim raporlarına. Gelişim gözlem formu şöyle bir şey. Sınıfınızdaki çocukların her birinin ayrı ayrı gösterdiği belli alanlardaki gelişimini arada bir yerlere not edip bunu tablo şeklinde sunmaktır. Gelişim raporu ise dönem sonunda yine her çocuk için ayrı ayrı yazılan çocuğun gelişiminin raporlaştırılmış halidir. Bir nevi karnedir. Bunların dışında gezi için gezi planı, Önemli gün ve haftaların etkinlikleri için ayrı bir rapor, Toplantı tutanakları vs daha birkaç ıvır zıvır belgeyi saymayayım.

Ayrıca sınıfınızda engelli bir öğrenci varsa. Tüm bunlar onun için ayrı hazırlanır. Görme engelli bir çocuğa diğer çocuklara hazırladığınız planı uygulayamazsınız. BEP dediğimiz planı yapmak zorundasınız. Çocukların kişisel bilgilerini, devam devamsızlığını, gelişim raporlarını e-okula girmeyi saymıyorum bile… Tüm bu yazdığım belgeler müdürünüz tarafından aylık ya da haftalık veya belirlenen dönemlerde sizden istenir. Okunur. İmzalanır. Yapmazsanız ne olur? Tabiri caizse biraz S*çar ağzınıza. Hiç öyle anlayış beklemeyin. Müdürle aranız iyiyse kızmaz belki ama Müfettiş gelirse her ikinizin de canına okur. Bir sonraki paylaşımında müfettiş nasıl canınıza okur anlatacağım.

Tüm bu belgeler aylık ortalama 80 ila 100 sayfa arasında bir sayfa sayısı tutar. Bir çoğunu internetten hazır bulabilirsiniz ancak hazır plan kullanmak yasak. Üzerinde değişiklikler yapmalısınız. Yani hazır olduğu anlaşılmamalı. Tabi hazırlarda şu sıkıntı var evdeki hesap okula hiç uymaz. Bu mesleğimin sadece evrak kısmı. Buzdağının diğer tarafı çok daha tatlımsı acı. (Fotoğrafta görüyorsunuz o tatlılığı) Evet okul öncesi öğretmenleri böyle yatarak para kazanıyor. Sözde yatmak dediğimiz eylemin bir kısmı böyle gerçekleşiyor.

@superkimyonn @eseflal @bs @namtenahi
38 beğeni · 31 yorum beğen ikon
Merve (@hempa)
Bence bu mesleğin en keyifli kısımlarından biri de velileri bir saat kadar çocuklarla başbaşa bırakmak ? sonra hepsi melek oluyorlar öğretmene karşı ?
30.05.18 beğen 8 cevap
Eseflal (@eseflal)
Etiket için teşekkürler @gulcann evrak yükümüzü mukemmel anlatmissin, en kısa zamanda doncem bu güzel paylaşıma ?
30.05.18 beğen 3 cevap
doğala özdeş (@superkimyonn)
Henüz okumadım beni neden etiketlediğini söylersen okuyacağım ?
30.05.18 beğen 1 cevap
İşimden Öğrendiklerim
Mesleğinin püf noktalarını, iş hayatından neler öğrendiğini, tavsiyelerini paylaş. Bize mesleğini tanıt. Arkadaşını da etkiletlemeyi unutma!
ODA KURALLARI
  • Paslaşma odasıdır.
  • Mesleğinin püf noktalarını, iş hayatından neler öğrendiğini paylaş.
  • İş hayatına yönelik tavsiyelerini paylaş. Bize mesleğini tanıt.
  • Arkadaşını etkiletlemeyi unutma!