up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

İzleyin bu diziyi

berivan kılıç

berivan kılıç

@berivankilic

SUITS  paylaşım fotoğrafı
SUITS
ÇOK İYİ BİR DİZİ İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
İnto The Badlans  paylaşım fotoğrafı
İnto The Badlans
Çok iyi! Bu dizide ki kavga sahneleri hiçbir dizi veya filmde yok
4 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Elif Göksu (@elifgoksu)
çok güze bir filim
04.04.19 beğen cevap
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

YEDİTEPE İSTANBUL ? paylaşım fotoğrafı
YEDİTEPE İSTANBUL ?
Sevgili @flu yine bir etkinliğe davet etti beni ve ben yine geri çeviremem ki... ??
Şöyle bir baktım da ağırlıklı olarak yabancı diziler var, benim bu alanda çok bilgim yok doğrusunu söylemek gerekirse. ?
2000lerin başında TRT 1'den bir dizi geçmişti: Yeditepe İstanbul. O dönem düzenli olarak izlememiş olsam da yakın zamanda soluksuz bitirdiğim bir dizi olur kendisi.
"Yeditepe İstanbul, 2001 yılında TRT'de yayınlanmış ve ömrü bir sezon sürmüş bir dizidir. Yönetmenliğini, ''Kara Melek'' ve ''İkinci Bahar'' dizilerinin de yönetmeni olan Türkan Derya üstlenmiştir.

Konusu: Zuhal Olcay'ın canlandırdığı Olcay karakteri, kocası işlerini batırıp intihar edince, kızı Duru ile birlikte orta halli bir mahalleye taşınır. Bu mahalle, samimi ve insan ilişkilerinin yakın olduğu ''eski tarz'' bir mahalledir. Aynı zamanda mahallede Emre Kınay'ın canlandırdığı Yusuf karakteri, ''Mahallenin Romanı'' dediği bir roman yazma uğraşındadır. Olcay'ın mahalleye gelişi sadece Yusuf'u değil, mahalledeki birçok kişiyi ve hayatlarını yakından etkilemiştir. "

https://www.google.com.tr...mp-haber/733171

https://youtu.be/b3FXTO20JWw
EK 1
Hmmm... Kimleri etiketleme ki? Bilemedim. ?? 31.05.18
Yeditepe İstanbul
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Eduşka

Eduşka

@edaa

 paylaşım fotoğrafı
Canım arkadaşım @belkibirazflu 'nun etiketiyle gördüm azıcık geç oldu ama idare edin :)

Sanırım TV tarihinin en unutulmaz ve eğlenceli dizilerinden biridir Friends , 1994 yılında yayınlanmaya başlayıp 10 sezon sürmüştür. Friends konusu itibariyle de How ı met your mother gibi dizilere de örnek olmuştur.


20-25 dk.lık bölümler ile yayınlanan bir dizi , dolayısıyla canınız ne zaman isterse açıp izleyebiliyorsunuz, kaldı ki benim gibi diziyi bitirip daha sonra özlediğinizde de kafadan bir sezon ve bölüm açıp gülebilirsiniz.

3 kız 3 erkek olmak üzere 6 arkadaşın bir apartman dairesinde yaşadıklarını anlatıyor.Bence biraz eğlenmek ve gülmek isterseniz kesinlikle izleyin.

Not: Tam emin olmamakla birlikte yakın zamanda Netflix'in Türkiye'de yayınlanması bekleniyor.

....... Bende @kedilikitapsever ,
@gulcann
@lacrima diyorum :)
Friends
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
9 beğeni · 3 yorum beğen ikon
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Yodaş fotoğrafa bakarmısın???
31.05.18 beğen cevap
Tokmakan ♌️

Tokmakan ♌️

@tokmakan

 paylaşım fotoğrafı
@bs ve @belkibirazflu biraz geç oldu ama oldu :)

Merlin, 2008 yılının Eylül ayında başlayarak 5 sezon devam eden ve 2012 yılının Aralık ayında final yapan drama formatında, komedi ve macera türünde çok severek izlediğim bir dizidir. Çekimleri İngiltere’de yapılmıştır. Türkiye’de CNBC-e, e2 ve Star TV’de Türkçe dublaj alarak ekrana gelmiştir. Dizi toplam 65 bölümdür.

Konusu kısaca:Merlin diğer büyücüler de olmayan bir özelliğe ,Doğuştan büyü yeteneğine sahiptir ancak kontrol etmeyi öğrenememiştir. Annesi de onu eğitmesi için Camelot’ta yaşayan Gaius adındaki yaşlı bir doktora gönderir. Ancak bunu gizli saklı yapmak zorundadır çünkü Kral Uhter büyüyü yasaklayıp tüm cadıları ölüm ile cezalandırmıştır. Ayrıca tüm ejderhaları da yok etmiştir ancak yaşlı bir ejderha hala hayattadır. Daha sonra o ejderha Merlin’in akıl hocası olacaktır. Merlin Camelot’a ayak basar basmaz tuhaf bir şekilde Prens Arthur ile tanışır. O gün yolları kesişen iki dost aynı kaderi sonsuz bir maceraya dönüştürecektir.Genç büyücü Merlin’in kaderi doğduğunda yazılmıştır. Onun görevi her ne olursa olsun Kral Arthur’un canını korumaktır. Ancak bu o kadar kolay olmayacak. Çünkü Camelot’ta büyü yapmak suçtur ve cezası ölümdür. Merlin bir yandan kendini gizlemeye çalışmakta bir yandan da Prens Arthur’un uşaklığını yapmaktadır. Böylece her an onun yanında tehlikelere karşı savaşmaktadır.


Ayrıca Kral Arthur efsane yakışıklı :D
Ben de @ruhadam diyorum.
EK 1
@bs ve @belkibirazflu ya ek olarak @nill ve @zeyrek tabiki de 29.05.18
45 beğeni · 14 yorum beğen ikon
Beyaz Melek (@beyazmelek)
Kesinlikle efsane dizi ?
29.05.18 beğen 4 cevap
'Büteyra (@huznunlalesidirdunya)
Severek izlemiştim. Tavsiye için değer.
29.05.18 beğen 3 cevap
Semih (@sc)
"Keşke bitmeseydi" ve "böyle bitmeseydi" dediğim nadir dizilerdendir. :)
29.05.18 beğen 3 cevap
Erguvan

Erguvan

@erguvan

Lucifer paylaşım fotoğrafı
Lucifer
Tv izlemediğim için cahil kaldığım konulardan biri daha. Yabancı dizilerden ilk aklıma gelen ve beğendiğim bir dizi. Eğlenceli işte, izleyin derim:)

@belkibirazflu yorumlamam bu kadar :)
Lucifer
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ozzy Yigit

Ozzy Yigit

@ozzyyigit

Yarinlar nasil mi olacak? paylaşım fotoğrafı
Yarinlar nasil mi olacak?
Nacizane, kolay kolay her diziyi begenmem. Bu yuzden tavsiye ettigim dizi de nadir olur. Eger gercekten size bir seyler katacak dizi istiyorsaniz ve belgesel tadinda degilde film tadinda olsun diyorsaniz bu diziye bir goz atin derim. Bolumler birbirinden bagimsiz. Yani Istediginiz sezon ve istediginiz bolumu izleyebilirsiniz.

Guncel olarak yasadigimiz dunyayi cok guzel sekilde gozler onune koyan bolumler de var, gelecekte bizi bekleyen olasi senaryolari gozler onune getiren de.

Ve tum bunlari alisilagelmisin disinda bir tarzda sunmayi basaran bir dizi. Her bolum hakkinda saatlerce konusulup tartisilabilir.
Black Mirror
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
20 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Milena (@masalperisi)
Bölümlerin birbirinden bağımsız olması en güzel yanı belki de severek izlediğim orjinal dizilerden?
28.05.18 beğen 1 cevap
Hakan

Hakan

@hakani

Neokur Üyelerini Ekran Başına Çağırıyorum  paylaşım fotoğrafı
Neokur Üyelerini Ekran Başına Çağırıyorum
Efendim, şimdi bu paylaşımı görünce belki "İyi de, Mr. Robot az bilinen bir dizi değil ki. ", hatta "Aa, bu paylaşım bu odaya ait değil, en iyisi odasını değiştirelim." dendiğini duyar gibiyim. Ancak şunu unutmayın ki burası Neokur. Yani normalde az bilinen bir şey burada bir klasik olabilir. Ben yine de sosyal mesajımı da vermek adına bu diziyi paylaşmak istedim.

Öncelikle beni etiketleyerek bu paylaşımı yapma zorunluluğu hissettiren @alperckm ve @dusundurucudusunce'ye etiketlerinden ötürü teşekkür ederim. Bundan yaklaşık olarak 6 7 ay önce Barış Özcan'ın bir youtube videosuyla karşılaştığım bir dizi Mr. Robot. Konusu bizim dizilerinkinden, daha doğrusu bugüne kadar gördüğüm tüm dizilerden farklı bir konu: Siber Güvenlik. Aslında bu konu dünyada henüz büyük bir yer edinmeye başlamışken bizde daha yeni yeni konuşulmaya başlandı. Yani dünya bizden bu konuda da önde.

Dünya tarihi incelendiğinde her zaman dünyayı değiştiren araçları elinde tutanların hüküm sürdüğü görülür. Tarımın dünya için en büyük geçim kaynağı olduğu feodal dönemde hüküm sürenler feodal beylerken, sanayinin yükselmesi ile makineleri yapanlar ve ellerinde bulunduran burjuva sınıfı oldu. Ve bilgi teknolojilerinin önlenemez bir gelişim geçirdiği bugün ise rahatlıkla söyleyebiliriz ki dünyada hüküm sürenler bilgiyi ve bilgi teknolojilerini elinde tutanlardır. Örneğin, Facebook, Google, Microsoft gibi şirketler bizim verilerimizi ellerinde bulundurdukları ve bize teknolojiyi sundukları için bugün bu boyuta ulaşabildiler. Lafı uzatmaya gerek yok, bugün eğer dünyada söz sahibi olmak istiyorsak bilgiyi ve bilgi teknolojilerini elimizde tutmak zorundayız.

Bu nasıl olacak?
Ya bilgilerin saklandığı o sunucuları üretmek lazım ya da o sunuculardaki bilgilerin korunmasında görev almak lazım. İşte bu yüzden siber güvenlik bizim için önemli ve bu yüzden bu paylaşım bu kadar uzun. İşte bu yüzden bu paylaşımın konusu Mr. Robot. Siber güvenliğin önemi anlaşıldıysa kısaca diziyi anlatıp bitirebiliriz artık:

Dizi şizofren hastası olan bir bilgisayar mühendisi olan Eliot'un gözünden anlatılmaktadır. Eliot gündüzleri bir siber güvenlik firmasında çalışan, geceleri ise hackerlik yapan bir bilgisayar mühendisidir. Ancak hackerlik konusundaki bilgisi ve tecrübesi ile çevresindeki herkesin her türlü bilgisine ulaşabilmesi ve iç yüzünü görmesi, onu çevresinden ve insanlardan uzaklaştırmıştır. Eliot'un hayatı, dahil olduğu F Cemiyeti'nin (F Society) dünyada o güne vkadar kurulan en büyük şirket olan Evilcorp'un veri merkezine bir siber saldırı düzenlemesi ile değişmeywe başlamıştır.

İyi seyirler.
EK 1
Şuraya dizi hakkında bir iki video da ekleyeyim.
Mr. Robot'tan Siber Güvenlik Dersleri: https://www.youtube.com/w...h?v=biOpGkPG_Ho
Mr. Robot İle Kuralları Yıkmak:
https://www.youtube.com/w...h?v=1X8vsSpE-Kw 28.05.18
Mr. Robot
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Birilerinin öldürülüşünü seyretmek  hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı ??  paylaşım fotoğrafı
Birilerinin öldürülüşünü seyretmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı ??
Dexter Amerikan drama dizisi;

Öldürmekten büyük zevk aliyorum, kan görmedigim tek bir günüm dahi yok. Herkesin zaafları mutlaka vardır, benim ne mi? Benimkisi de kan toplamak.

Küçük yaşta annesinin ölümüne tanık olan ve bir polis memuru tarafından evlatlık edinilen bir çocuk. İlerleyen yaşlarında içinde öldürme arzusunu keşfeden bir ruh ve bunu kendince sağlam bir sebebe dayandıran yakışıklı katilim DEXTER.

Uvey babasının öğütleri ile iyi insanlara asla dokunmayan ama kötü karakterleri gerek parçalara ayırarak, gerek kanını akıtarak, gerekse farklı yöntemlerle öldürerek beni başka dünyalara taşıyan hayran olduğum bir dizi.

İzlenmeli mi diye sormuyorum çok şey kacirirsiniz diyorum ve tek geçiyorum.

Site de herkes herkesi etiketledigi için kimi yazacağımı bilemiyorum o yüzden bende
Neokurun çiçek ve böceklerine gönderiyorum ???????????✨
Dexter
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
28 beğeni · 21 yorum beğen ikon
Serkan Kaçar (@serkankacar)
Beni etiketlememen üzdü ama neyse :/
28.05.18 beğen 1 cevap
Lilu Helenium (@lalalakv)
Dexter adında bir roman vardı, acaba ondan uyarlama mı biliyor musunuz?
28.05.18 beğen 1 cevap
Fatma (@sosyologclara)
Sınavlar da bitti. Dizi önerisi için teşekkürler. ?‍♀️
28.05.18 beğen 1 cevap
Rukiye Dundar

Rukiye Dundar

@rukiyedundar

Suskunlar paylaşım fotoğrafı
Suskunlar
Dört küçük çocuk korkunç bir suçla ilgili sessiz kalmaya yemin eder. Yirmi yıl sonra, geçmişteki olaylar yeniden gündeme gelir. Üstelik bu kez intikam fırsatı da vardır.

Başroldekiler: Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya
Amerikan Sleepers filminden uyarlama .
Çok beğenerek izledigim belki de en güzel ve en kaliteli türk dizisidir.2 sezon ve zirvede bırakilmış bir film
Kesinlikle izleyin derim.
EK 1
Pardon film demişim ; dizi☺☺? 27.05.18
EK 2
Sevgili @gulcann a davetinden dolayı çok tesekkur ederim?? 27.05.18
Suskunlar
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
28 beğeni · 8 yorum beğen ikon
Milena (@masalperisi)
Her ne kadar finalde beklentiyi karşılamasa da
konu olarak çok sağlam ve bir o kadar da acı.
28.05.18 beğen 2 cevap
Serkan Kaçar (@serkankacar)
Tam da 10 verip izlediğim diziler falan çıkıyor,beni mi takip ediyorsunuz :O
28.05.18 beğen 1 cevap
Tolga Ural (@tolgaural)
Muhteşem ve bitmemesi gereken bi diziydi
02.06.18 beğen 1 cevap
İzleyin bu diziyi
Az bilinen ve kesinlikle izlenmesi gerektğini düşündüğün diziyi paylaş. Diziyi/nedenlerini anlatmayı ve arkadaşını etiketlemeyi unutma.
ODA KURALLARI
  • Paslaşma odasıdır.
  • Az bilinen ve kesinlikle izlenmesi gerektğini düşündüğün diziyi paylaş.
  • Diziyi/nedenlerini anlatmayı ve arkadaşını etiketlemeyi unutma.