up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Sinema TV

Rena

Rena

@rena667

Hayal kurmak cesaret gerektirir paylaşım fotoğrafı
Hayal kurmak cesaret gerektirir
Hayal kurarsın olmazsa vazgeçersin belki de birçok kişinin yaptığı şey budur. Fakat Milles öyle yapmadı. Tek istediği iyi bir baterist olmaktı ve ne olursa olsun bunu istiyordu. En önemlisi cesaretini kaybetmemesi gerekiyordu.
Whiplash
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Emre Vuranok

Emre Vuranok

@emrevuranok

 paylaşım fotoğrafı
2005 En iyi senaryo ödülünü alarak zirve de yerini alan bu eserin başrolünü , yıllardır hayranı olduğumuz Jim carrey almaktadır. Bu sefer ters köşe olduk desek yeridir. Çünkü şahsen kendim Jim Carrey’i ilk defa bir romantik bir film de izledim. Çok yakışmış , üstesinden hayli hayli gelmiş ve filmin sonu biraz sulu :). Tek isteğim odaklanarak izleyin , dikkatinizi hiçbirşey dağıtmasın 😉
Sil Baştan
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
mino

mino

@mino

ikinci bölümünü heyecanla bekliyorum.......
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Mltm^^

Mltm^^

@meltemcebe

 paylaşım fotoğrafı
Bireysel farklılıkların olduğu bilindiği halde yine ve yine aynı yetiştirmeye çalışılması🤷‍♀️
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 1 yorum beğen ikon
sultan ataç yalçınkaya (@sultanatacyalcinkaya)
Harika bir film izlemeyenlere tavsiye ediyorum.Belki de o özel çocuklardan birileri bizleriz
21.01.19 beğen cevap
Öykü Yazar

Öykü Yazar

@oykuyazar

Hallowen
Filmi arama kısmında bulamadım ancak bu film hakkında söylenebilecek bir iki şey var filmdeki tek gerçek oyuncunun Haluk Bilginer olduğunu söylemek isterim resmen baş rol olmamasına rağmen bir şaheser yaratmış senaryonun bazı bölümleri aşırı absürt ve gereksiz idi SPOİ
Haluk Bilginerin hiç uğruna ölmesi ve büyükannenin karnından bıçaklanıp 2 kat aşağıya düştüktan sonra ölmesi manasız ve saçmaydı
Cadılar Bayramı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
kerim küçük

kerim küçük

@kerimkucuk

Sabrina
Kıyamet kopmak üzere. Kendinizi buna hazırlayın cadılar. The Chilling Adventures of Sabrina yarı cadı yarı ölümlü bir genç kız olan Sabrina Spellman'ın (Kiernan Shipka) öyküsünü anlatıyor. Sabrina, tüm hayatı boyunca 16. yaş gününü beklemiştir. Ancak maalesef ışık yolu ile gece yolu arasında bir seçim yapmak zorundadır. Riverdale'in yapımcılarının imzasını taşıyan Netflix Orijinal Dizisi The Chilling Adventures of Sabrina 26 Ekim'de yayında.
Sabrina
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
sinem öksüz

sinem öksüz

@sinemoksuz

İtalyanca
Gerçekten çok güzel aksanı olan bir dil (İtalyanca )olduğu için izlediğim bir dizi oldu yoksa konusu ve sürükleyiciler bakımından eksik yönleri vardı ve sahneler çok uzatılmış biraz sıkıldım
Baby
filme 1 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
zemberek kuşu

zemberek kuşu

@zemberekkusu

MODERN MİDAS paylaşım fotoğrafı
MODERN MİDAS
O gerçekte kim? Nasıl başkan oldu?

Dört bölümden oluşan dizinin birinci bölümü; Trump’ın iş dünyasında yükselmeye başlamasından bahsetiyor. Babadan zengin genç Trump’ın hırslarına şahit oluyoruz. Dönemim siyasi ve ekonomik çaresizliğinden beslenerek imparatorluğunu kurmaya başladığını görüyoruz. Eşi Ivanka ile evlilikleri, kurumsal imparatorluğunun temelleri anlatılıyor.Bu dönemde Trump’ın güç yüzüğü ise Roy Cohn. Cohn önemli insanların sırlarını saklayıp, doğru zamanda bunları değiştirmekle ünlü bir avukat.
İkinci bölüm ise Trump’ın sahne yıldızına dönüşme süreci işlenmiş. Büyük borçlarla kurduğu kumarhaneleri, fahiş fiyata aldığı gayri menkulleri, Ivanka’nın işleri yönetmedeki başarısı ve asıl dikkat çekici yer ise Trump’ın karısının şöhretini kıskanması. Yapılan röportajların çoğunda Trump’ın gösteriş budalası bir sosyopat olduğundan eşinin kendi şöhretinin önüne geçmesinden rahatsız olduğunu söylüyor. Trump’ın kumarhanelerindeki gösteriş tutkusu Ocean’s 13 filmindeki Willy Bank’ı anımsatıyor. Başkan olması için ilk teklifler yine bu dönemde geliyor.

Üçüncü bölümde; çanlar Trump için çalıyor. İflasın eşiğine gelen işletmeleri aldığı borçları ödememesiyle gündemden düşmüyor. Kötü şöhretine bir de sadakatsiz koca figürünü ekliyor. Sistemin açıklarının farkında olan Trump itibarını kurtarmaya ve her şey kontrollündeymiş gibi davranmaya çalışıyor. Anti kahramanlığı giderek halk tabanında sevilmeye başlıyor. Bu bölümde Trump’ın sadakatsizliği bana De Niro’nun, Anlat Bakalım filminde canlandırdığı Paul karakterini hatırlattı. Her ikiside sadakatsizliğinin sebebini eşlerinin, anne olmalarına bağlamışlardı.

Dördüncü bölümde ise; Twitter rüzgarıyla başkanlık koltuğuna doğru uçuşundan bahsediyor. Popülerliğinin artarak devam etmesi, gündemde kalmak için herkse saldırmasını (özellikle obama’nın doğum belgesi olayı) görüyoruz. Tüm bunların sonunda Trump’ın motivasyonu karşısında rakip olacak birini ezme dürtüsünden kaynaklandığını çıkarabiliriz. 2011 basın yemeğinde Obama’nın Trump’a minderleri öptürmesinden sonra hırs yapıp başkan olmaya karar veren, çılgın bir adam. Dizide kardeşleriyle ilişkisi es geçilmiş, çoçuklarıysa oldukça az yer almıştı. Onun dışında oldukça iyiydi.
Trump: an American dream
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Şu adamın büzülmüş dudaklarını görmek bile başlı başına bir ruhsal sınav sayılmalı. Ben geçemiyorum bu sınavdan, ol nedenden dolayı, diziymiş filmmiş, trump'ı ima eden her hangi bir şeyi izleyebilme yeterliliğim sıfırdan sonsuza uzanan bir belirsizlik.
19.01.19 beğen 1 cevap
amour

amour

@amour

Hayatım boyunca insanlar beni sevsin istedim...
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Duygu

Duygu

@duyguuuu

Sinemaya destek yasası kabul edildi. Yasaya göre;

▫️Film öncesi reklamlar en fazla 10 dakika olacak.
▫️Fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak.
▫Sinema salon işletmecileri, sinema filmi bileti ile başka bir ürünün satışını aynı anda yapamayacak.

https://www.cnnturk.com/t...si-kabul-edildi
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Sinema TV
Sinema ve tv dünyası ile alakalı paylaşımlar yapabilirsin.
ODA KURALLARI
  • Ekran görüntüsü (ss) kuraldışıdır.
  • Replikler 'Alıntı/Replik' bölümünde paylaşılmalıdır. Bu odada kuraldışıdır.
  • Film, dizi, tv programı tavsiyesinde bulunabilirsin.
  • Festival, seans veya vizyon duyurusu yapılabilir.
  • Film, dizi tavsiyesi sormak kuraldışıdır.
  • Metinsiz video, fotoğraf paylaşmak kuraldışıdır.
  • Film veya diziler ataçlanarak paylaşıma ilişkilendirilmelidir.