up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Youtuber

Ayşe Ü. Karabacak

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Can Yayınları ve İş Bankası Modern Klasikler kitaplarımı mühürlüyorum. İzlemek için tıklayın💙
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Duygu

Duygu

@duyguuuu

Gürgen Öz çok harika değil mi ? :D Seviyorum bu adamı :D
9 beğeni · 9 yorum beğen ikon
HANIMCI BEY (@koraycem)
Nutuk özel kutulu 1200 tl

https://www.nadirkitap.co...PIaAuLhEALw_wcB
17 sa beğen cevap
HANIMCI BEY (@koraycem)
Mustafa Kemal kitabı 17.5 tl.
https://www.dr.com.tr/Kit...o=0001791867001
17 sa beğen cevap
Sezin Boz (@sezinliyoruz)
Bu video bana biraz Yılmaz Özdil i karalama gibi geldi.2.500 lira olan kitap zengin,ileri gelen camia için deri kaplı bir seriymiş,geliri ise Darüşşafaka ya verilecekmiş,arkasında bu amacı bilmeden bu kadar yüklü eleştiri yapılmasını doğru bulmuyorum fikrimce
17 sa beğen 1 cevap
HANIMCI BEY

HANIMCI BEY

@koraycem

Vatan Gazetesinin 1942 yılında Kapatılma Sebebi
6 Aralık 1942 İkinci Dünya Savaşı tüm yıkıcılığıyla devam ediyor, dünya kan gölü, Hitler her yeri yakıp yıkıyor. Amerika’nın Sesi radyosu yayın yapıyor ülkemize. Ve çok ünlü bir sinema oyuncusunu konuk ediyorlar. O ünlü oyuncunun konuk olacağı haftalar önce duyurulmuş Türkiye’ye. Herkes radyoları başında merakla bekliyor.

Spiker soruyor; “Sizi Türkiye’de dinleyen sevdiklerinize bir mesajınız var mı?”
– “Var. Onlara bir Nasreddin Hoca fıkrası anlatmak istiyorum.” (Aynı anda Türkçeye çevriliyor.)

“Hoca’nın bir gün kapısı çalınır. Hoca kapıyı açar, komşusu der ki: Hoca eşeğini ödünç alabilir miyim? Hoca’nın vermeye niyeti yok. Eşeğim burada değil. Peki der adam tam gidecekken eşek ahırda anırır, komşu bunu duyar, geri döner: “Hoca, hoca utanmıyor musun şu koca sakalınla yalan söylemeye?” Nasreddin Hoca cevap verir. “Be adam bana mı inanacaksın, yoksa eşeğin anırmasına mı?”

Bunu anlatır bu ünlü oyuncu ve şunu söyler devamında; "Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, biz de kime inanacağımızı şaşırdık. Eşeklere mi, insanlara mı?"

Bu sinema oyuncusu hayatı boyunca bir defa Türkiye’ye canlı yayınla bağlandı onda da Nasreddin Hoca’yı anlattı. Hepimizin sevdiği bu oyuncu, bu adam Charlie Chaplin’di.

Vatan Gazetesi 7 Aralık 1942 tarihinde Charlie Chaplin’in New York radyosunda Hitler’i eleştiren konuşmasını haber olarak yayımladı. Hitler’e "eşek" diyen Chaplin’i haber yapan Vatan gazetesi, haberin yanında da Hitler’i eşeğe benzeten bir karikatüre yer verdi. Bu haberin yayımından sonra Vatan Gazetesi 8 Aralık 1942 tarihinden itibaren 60 gün süreyle kapatıldı. Gazetenin kapatılmasına ilişkin yargı kararında, gazete yayınının "açıkça kışkırtıcı neşriyatı"ndan dolayı durdurulduğu açıklanarak, yayınla Hitler’in eleştirildiği, küçük düşürüldüğü vurgulandı. Vatan’ın sahibi ve başyazarı Ahmet Emin Yalman, bunun üzerine hükümet yetkililerine başvurdu. Ama sonuç alamadı. Hükümetin dışişleri bakanı Numan Menemencioğlu ve başbakanı Şükrü Saraçoğlu açıkça Nazi taraftarı politikalar güdüyorlardı.

Charlie Chaplin'in en komik filmlerinden biri de Altına Hücum filmdir. 1925 yılında çekilen sessiz filmi herkes beğenir. Ama film 1942 yılında sesli olarak çekilince Charlie Chaplin komünistlikle suçlanır. Büyük usta sıkıntılı günler geçirir. Ve ömrünün geri kalan 35 yılında sadece 4 film çekebilir. Adeta sürgüne gönderilir gibi Avrupa'da yaşamaya mecbur edilir.
9 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Ayşe Ü. Karabacak

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Türk Edebiyatı’nın Anna Karenina’sı ☝🏼
Bence mutlaka okunmalı.
17 beğeni · 12 yorum beğen ikon
zizu zizu (@zizuzizu)
😄
20.01.19 beğen cevap
ertan ak (@ertanak)
Ayda kaç kitap okuyorsunuz
20.01.19 beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
orhan pamuk iyi yazar ama dili herkes de ayni tadi bırakmıyor. seven çok seviyor sevmeyen hiç sevmiyor
20.01.19 beğen cevap
Mina_53

Mina_53

@mina53

Ne kadar da garip.Değil mi?
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ayşe Ü. Karabacak

Ayşe Ü. Karabacak

@ayseumitkarabacak

Orhan Pamuk ve eseri ile ilgili bilgiler
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Tuğçe Durmuş

Tuğçe Durmuş

@tugcegolludurmus

Doya doya kitap okuduğum bir gündü.. Sanırım 15 tatilde tekrar yapmayı planlıyorum. Bana katılmak isterseniz instagramda mavigolgeler profilimden bana ulaşabilirsiniz
ataç ikon Edgar Allan Poe Bütün Hikayeleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 4 yorum beğen ikon
miraç akgöğ (@miracakgog)
Buna gerek varmı gerçekten.
16.01.19 beğen cevap
Tuğçe Durmuş (@tugcegolludurmus)
Ben de zaten videoda verimli olmadığını dile getirdim ve genel olarak hikayeler okuduğum bir gündü. Bu tarz etkinlikler genellikle Katiller Çetesi gibi çerez kitapları hızlıca okumak için. :) Benim ilk cevabım biraz sert gibi gibi görünüyor galiba ama aslında sert cevap vermek istemedim.
17.01.19 beğen 1 cevap
muzip medya

muzip medya

@muzipmedya

Yorumlarınızı bekliyorum efenim gidişat hakkında :)
Merhaba psikolojik insanlar Dr.Yargıdağıtan ile psikoterapi seanslarına hoş geldiniz.Psikoterapinin 3.videosu Kışkırtma sizlerle.Birçok güncel olayı parodileştirdiğimiz eserimize buyrun. Destek olmak için #beniyargıla yazarak yorum bırakabilirsiniz.Eğer desteğinizi esirgemezseniz kanal büyüyünce Youtuber'lar eşliğinde de seanslarımıza devam edeceğiz. Ben bu içerikten umutluyum ya siz ? yorumlara yazın eksik,fazla beğenmeniz dileğiyle.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
pikaççu

pikaççu

@mervetgl

8 sene önce izlediğim bir dizi...O zamanlar olaya objektif bakabiliyor, durumu uzaktan analiz edebiliyordum şimdi diziye tekrar başladım ve her yarım saatinde bir ağlıyorum sebebi ise şimdi uzak değilim diziye tam tamına içindeymişim gibi. Düşündüğüm bir çok şey oldu. Yıkılan bir kadın gururunu, küçük bir çocuğun yerle bir olmuş hayallerini ve birçok şeyi... Keşke bu diziyi tekrar uzakmışım gibi izleyebilsem. insanı yaşadığı olaylar değiştiriyor, düşünceleri o olaya göre şekil alıyor, duyguları yok oluyor. Yani bir olay insanı yerle bir edebilir
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Mücahit Uyar

Mücahit Uyar

@mucahituyar

Boney M. rasputin
rahmetli rasputine yazılmış bir parça kızılyıldız kalbimizdesin :,)))
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon