up
ara
Mehmet Alhas

Mehmet Alhas

@mehmetalhas

Eski öğrencisiyim diye demiyorum, bildiğim en derli toplu okul Uludağ Üniversitesi. Ormanın içerisinde kocaman bir araziye yayılmış, tüm fakülteleri aynı kampüsün içerisinde olan ender okullardan birisidir. Tüm öğreciler ve çalışanları ile bilrikte yaklaşık 40 bin nüfusu vardır. Uludağ Üniversitesin'de öğrenci olmak gerçekten çok keyiflidir. Tıp ve İBF fakülteleri çok iyidir. Ben 14 yıl önce mezun oldum. İş dünyasında bir çok önemli pozisyonda Uludağ Üniveritesi mezunu insana çok rastladım. hepsi de çok kaliteli insanlardı.
0 yorum
Murat Yıldırım

Murat Yıldırım

@muratyildirim0

2000'li yılların başında 5 sene okuduğum okuldur. Tekstil mühendisliği bölümü okumuştum. Tekstil sektörü mühendise ihtiyaç duyar mı, tekstilin mühendisliği olur mu diyeceğinizi biliyorum. Olmaz sanırım. Bölümde kimya ağırlıklı dersler vardı. Bir kısım makine mühendsiliği dersleri de aldık. Fakat 2004 yılında ticaret kotalarının kalkması ile Çin'in tekstildeki baskın durumu daha da perçinlendi. Bizim sektör Çin karşısında rekabet etmekte zorlandı ama tabi sektör kendisine çözüm bulur. Kaliteyi artırarak çözüm buldular ama sektör zordaydı. Yani girerken övüle övüle bitirilemeyen bölüm çıktığımızda para etmiyordu.

Bölüm hakkında detay vermek gerekirse, bölüm iyi değildi. Geçmesi kolaydı. Hocalar yeterince heyacana sahip değillerdi. Düşüşte bir sektör bölümde de enerjiyi azaltmıştı sanırım. Öylesine okuduk gibi hissediyorum.
Okula gelirsek; kampüs çoğu okula göre güzeldir. Geniştir, yeşildir. Yakınlarındaki Görükle öğrenciler için ciddi bir fırsattır. Okul şehir merkezinde değildir fakat ulaşım çok sorun olmazdı. 40dk gibi bir sürede merkezden okula gidilebilir.

Ben mezun olduktan sonra sektörde hiç çalışmadım, başka bir mesleğim var fakat çalışan arkadaşlarım var. Memnuniyet seviyelerini bilemiyorum.
0 yorum
Sence kaç puan almalı?
7.3
4 oy
0