up
ara

Ömür Nilüfer

Benim esrarım feryadımdan uzak değildir,lakin her gözde o kulak yok.
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Demirkıran'ın tüm kitaplarını okumaya özen gösterip her yeni çıkanı da takip ediyorum. Sadece Başbakan Okusun; yazarın kurguda, hayal gücünde, anlatımda, olaylar diziminde tavan yaptığı bir kitap. Narevenya'da yaşıyorsunuz o an ve sadece dondurma yemek istiyorsunuz. Akıl dolu icatlar ve yazarın sadece yazar olmadığının aynı zamanda araştırmacı, bilimsel, çözümsel yönlerindeki kuvvetine de iştirak ediyorsunuz. Zekasına bir kez daha hayran bırakıyor Sn. Demirkıran. Kitapla ilgili tek pişmanlığınız Narevenya'nın şimdilik sadece bir ütüpyodan ibaret olması olabilir...
ataç ikon Sadece Başbakan Okusun
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Klasik bir Canan Tan kitabı daha. Merak ediyorum bir yazar kendini geliştirmek zorunluluğu hissetmez mi? Tan'ın kitaplarında bütün ana karakterler (kadınlar) nedense hep mükemmel kişilikler. Bu kadar zorlamanın anlamı nedir bilemiyorum? Piraye'yi mükemmelleştirmek adına okuru bu kadar sıkması çok mu gerekliydi acaba?
ataç ikon Piraye
kitaba puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Esasında Kur'anı okuyanlar, -ancak anlamak için okuyanlar elbette- bilir, yaşadığınız çevredeki kuralların birçoğuyla örtüşmez O'ndaki insanlık kuralları. Her şey çok daha naif çok daha ince çizgilerle belirlenmiştir. İslam, hoşgörü ister, barış ister. Yaratıcı ise kendine ve kendinden gelenlere tam bir bağlılık ve iman ister. Çünkü yeryüzünü sayısız nimetle doldurmuştur ve insanlar üzerindeki nimetini tamamlamak ister. Bunu yaparken de iyi ve kötüyü ayırt edecek imtihan yöntemleri vardır, hepsi Haktır ve asla sorgulanamaz. Bugün ki İslam anlayışına baktığımızda; insanlar ve çıkardıkları fitneler yüzünden tek bir mutlu Müslüman ülke söz konusu değildir. Her kesim kendine gör fetva vermekte, araştıran soruşturan, en mühimi Kur'an dan yola çıkan sayısı neredeyse yok olmaya yüz tutmaktadır.
Erdal Demirkıran; çağın bu cehalet çizgisini aşmış olup 11 ay ikişer saatlik kısa uykularla üzerinde çalıştığı Kuran-ı Kerim'i eşsiz bir çalışmayla bizlere sunmuştur. Asla hiç bir konuda çelişkiye düşmeyeceğiniz, her tespitinin ayetlerle(hem de birden çok) ispatlı hali sizleri hayrete düşürecek. Bugüne dek bildiğiniz bir çok doğrunun aslında sizi uçuruma sürüklediğini görecek ve yine en büyük kurtarıcının kudretli Allah olduğunu bildikçe refaha ereceksiniz.
2 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Çocuk eğitimi anne karnından başlamak üzere ve neredeyse birer yetişkin olunduğu halde kısmen devam edebilen bir süreçtir. Onları eğitirken başvurduğumuz bir çok yöntem mevcuttur. Her çocuk kendine has bir mizaca sahiptir ve aslında sizin ne demek istediğinizden çok ne bilmek istediğiyle ilgilenir. İşbirliği yapmaya elverişli çocukları eğitmek ve yetiştirmek daha az zorlayıcı olurken, inatçı mizaca sahip bir çocuk genelde sınırları zorlar. Kabul etmeden önce mutlaka sınar. Ona verdiğiniz mesajlar açık ve net olmalıdır. Oyuncaklarını toplamayı reddediyorsa bir daha ki sefere onları tamamen kaybedebileceği mesajını direkt almalıdır ve olumsuz davranış tekrar edildiğinde mutlaka kaybetmelidir. Bu çocuklara söyledikleriniz ile davranış şekliniz çelişiyorsa müthiş zekasıyla yapmak zorunda olmadığı kanısına varır. Siz de sözünüzü dinlemeyen çocuk profiliyle kendinizi engellenmiş hissedersiniz. Yakında bir zorbaya dönüşebilmeniz işten bile değildir.
Dr Robert J. Mac Kenzie bu kitabında, en zor dediğimiz çocuklarla bile doğru iletişim ve seçenek sunma yöntemiyle hedefe nasıl ulaşabileceğimizi adım adım örnekleriyle sunmuştur. İnatçı çocuklarımızı saygılı, sorumluluk sahibi bir birey haline getirebilmek için sınırlar koymak zorunda olduğumuzun altını önemle çizmiştir. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin mutlaka okuması gerektiğine inandığım müthiş bir kitaptır.
1 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

''Ben bunu yaşadım da niye böyle düşünemedim'' dedirten farklı bakış açısı yaratan bir kitap. Kashna Felsefesi'ni beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama bu diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı algılanmalıdır bence. Çok nitelikli gözlemlerin sonucunda ortaya çıkarılmış başarılı tespitler yığınıdır. Milli değerlerimize, örf ve adetlerimize olan yaklaşımı için bile okunabilir.
3 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Evet bir solukta okunuyor kitap.. Ama daha en başında bir gariplik var diyorsunuz. Bunca sığ cümleyi bu kadar çok bir araya getiren bir kitap daha önce hiç okumamıştım. Gerçekten böyle mi demek istiyor? diye afallayıp inanamadığım cümleler söz konusu oldu. Bunca acıyı yaşamış bir kadının ağzından yazdığınız roman bu denli baştan savma olmamalı bence. Bosna Savaşı'nın her savaşta olduğu gibi çok acı,insanlık adına utanç verici yanları şüphesiz ki vicdanınızı ve merhamet duygularınızı bıçak gibi kesiyor.Ama bu yazarın üslup başarısı değil,sizin insanlık anlayışınızdan kaynaklanıyor. Kendi başına gelen tecavüzleri bu denli soğukkanlılıkla anlatan bir Sauda, tecavüze uğrarken dahi ''Vukadin çıplak vücudumu büyük bir 'hayranlıkla' izlerken ben de sanki ölüyordum.'' diyebiliyor.
Ticari kaygıları kuvvetli, acıma duygunuzun temelini oyan ve cümle bozuklukları açısından edebiyattan yoksun kaldığını düşündüğüm bir kitap. Samimiyetsiz buldum!.
ataç ikon İncir Kuşları
kitaba 4 verdi
23 beğen · 1 yorum
Merve Aydın (@merveaydin73)
en etkilendiğim sayılı kitaplar arasına alabilirim incir kuşlarını bazı yerleri tüyler ürpertici sinan akyüz kalemi iyi bir yazar...
09.10.16 beğen cevap
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Aslında bizim dinimiz ve inancımız gereği zaten bildiğimiz tefekkür anlayışının Amerikalılarca uyarlanmış hali. Onlar evrene gönderilen mesajlar şeklinde algılıyorlar sadece.Var olan şey ise inançtan başka birşey değil.
ataç ikon The Secret - Sır
kitaba puan vermedi
5 beğen · 0 yorum
Ömür Nilüfer

Ömür Nilüfer

@omrumce

Anlam kargaşası yaratmayan cümleler eşliğinde tasarlanmış nefis bir kurgu var aşikar. Biraz beklentilerden uzak yazarın sadece kendine hizmet ettiği bir kitap. Ticari kaygılardan uzak bir içerik. Beklenmedik kitap sonu ise sarsıcı.
Okunmaya değer görüyor ve kitap aşığı biri olarak baş karakter ''Ahmet''i, evindeki kitap ormanı sebebiyle çok kıskandığımı belirtmek istiyorum.
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba puan vermedi
6 beğen · 0 yorum