up
ara

Özge Şahin

Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Aslında sıkıcı olmayan, gayet akıcı bir kitap. Ama bana gereksiz uzatılmış gibi geldi. Fazladan yazılmış, sonradan eklenmiş gibi duran birçok sayfası vardı bence. Ve merak ettiren tek yerler sonlarıydı. Kitabın başka hiçbir yerinde heyecanlanmadım. Kitabı bir türlü elime alıp da okuyamadım. Üzerine iki belki üç kitap okudum. Ama kitap kötü değildi. Bir de yazım yanlışları rahatsız etti beni o kadar. Ama dili ve işleyişi açısından gayet okunabilir.
ataç ikon Duygu
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Okuyamam korkusuyla, kapağından dolayı büyük önyargı ile başladığım kitap. Ama beklediğimden çok daha iyi çıktı. Gayet akıcı ve okunabilir. Edebiyat dersi dolayısıyla okudum. Hiç sıkılmadan bir çırpıda okunuyor. Anlamada bazen güçlük çekmedim değil ancak beni rahatsız etmedi. Genel olarak hoş bir kitaptı. Ancak bana sonu havada kalmış gibi geldi. Klasik okumayı seviyorsanız okuyabilirsiniz.
ataç ikon Kiralık Konak
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Bu kitabın filminde çok eğlenmiştim ancak kitabında çok daha ayrı eğlendim. Bu kitabı okumak resmen insana ayrı bir zevk veriyordu. Çok çok çok güzel bir kitap. Bir o kadar da heyecan verici ve merak uyandırıcı tabi. Hâlâ okumayan varsa kesinlikle hemen alıp okumalı. Söylenecek bir şey yok bu kitap hakkında. Yazar kesinlikle benim gözümde kötü eleştiri alabilecek bir yazar değil. Kesinlikle işinin ustası.
1 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Filmini izledikten sonra okumak istediğim bir kitaptı. Boş vaktiniz varsa ve güzel bir şeyler okumak istiyorsanız açıp okuyabilirsiniz. Yaratıcı bir hikaye evet ama çok abartılacak bir yanı yok. Yine de zaman kaybı değil ve hoş bir kitap.
0 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Bu kadar geç okuduğum için üzüldüğüm bir kitap. O kadar çok sevdim, o kadar çok zevk aldım ki okurken sanırım birkaç kez daha okusam sıkılmam. Yine aynı heyecanla okurum. Sınav haftasında kitap okumam genelde ama bu hemen bitiverdi sanki. Çok yerinde güldüm, çok yerinde gözlerim doldu. Hatta bazı yerlerinde ağladım. Feride gibi hissettim bazı yerlerinde. Bazı yerlerinde Kâmran' a üzüldüm. Öyle tatlı bir hikaye ki her yerine post it yapıştırabilirsiniz. Henüz okumadıysanız ve okumakta benim gibi geç kaldıysanız, hiç beklemeyin. Kesinlikle ama kesinlikle okuyun.~
ataç ikon Çalıkuşu
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Kitap gerçekten müthişti. Hafta içi olmasına rağmen iki günde okuyup bitirdim. Gittikçe vasatlaşan bir seri kesinlikle değil. Filmlerden sonra bile kendini bu kadar heyecanla ve güldürerek okutan çok kitap yoktur diye düşünüyorum. İnsanın içine işleyen ve yazarın hayal gücüne hayranlık uyandıran bir kitap. Heyecanlanmadan durmayacağınız ve elinden atmak istemeyeceğiniz bir kitap. O kadar iyi özelliği bir arada bulandırıyor ki saymakla bitmez. Akıcı olması da kitabın en büyük artışı bence. Kesinlikle okuyun. ^^Δ^^
4 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Kitap hakkında zaten söylenecek pek bir şey yok. Okumakta bu kadar gecikmem filmlerden kaynaklıydı. Önce filmini izlediğim şeyleri okumak çok gelmiyor içimden. Ama tabi kitabını okumak her zamanki gibi ayrı bir zevk verdi bana. Tek kelime ile muhteşem bir kitaptı. Ancak ben çeviriden çok hoşlanamadım. Değişik bir çeviriydi ama yine de insanı çok rahatsız etmiyordu. Kelimeler sanki çok türkçeleştirilmişti çevrilirken. Ama her şeye rağmen okuması çok zevkli bir kitaptı. Bir gün içerisinde bitti. Başka bir kitap okurken onu yarıda bırakıp bunu okumak biraz kötü hissettirdi ama hiç pişman değilim. İyi ki okumuşum. Tek kötü yanı filmlerden sonra okumak ister istemez insanda etki bırakıyor. Sen de okurken mecburen filmdeki kişileri hayal ediyorsun. Allah’tan filmdeki karakterler kitaba yakışır karakterler.
3 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Hak ettiği değeri göremeyen kitaplardan bence. Zamanında okumaya başlamış ancak çok sıkılıp yarıda bırakmıştım. Küçüktüm, Sanırım kitabı anlayamadığımdan sıkıcı geldi. İsimler de değişik olunca kitapta tabii. Kitabı sonunda baştan başlayıp bir güzel okudum. Ve olaylar çok güzel gelişti. Hem güldüm, hem hüzünlendim okurken. Günümüz ve geçmiş şeklinde ayrı olması olayları daha iyi anlamamı sağladı. Yalnız ikinci kitabı Türkçeye maalesef çevrilmemiş. Bu yüzden kitabın sonu havada kalmış oldu. Yine de okunmaya değer bir kitaptı bence.
ataç ikon Sır
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Kitaba başlarken hiçbir beklentim yoktu. Kitabın bu kadar güzel olabileceğini tahmin etmemiştim. Arkadaşlıklar, aşk, duygu karmaşaları derken kitap hemencecik bitti. Kitapta duygu aktarımı güzeldi bence. Melezlerin bu kadar hor görülmesi çok hoşuma gitmedi ama bu da Aiden olayına heyecan katıyor tabi. Ben gerçekten beğendim kitabı. Okunmalı. Kitabın arkasını okumamıştım. Bu yüzden seri olduğunu sonradan öğrendim ve kesinlikle devamını okumak isterim. Çünkü heyecan daha yeni başlamış gibiyken kitabın sonu geldi. İkinci kitapta neler olduğunu merak etmekten kendimi alamıyorum.
ataç ikon Melez
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Özge Şahin

Özge Şahin

@ozgesahin0

Kitap benim elimde yazılılar dolayısıyla biraz fazla süründü ancak bu sürünmenin kitapla hiçbir alakası yoktu. Aksine kitap o kadar güzeldi ki elime aldığım zaman elimden atmak bir hayli zor oldu. Bazı yerlerinde güldüm, bazılarında heyecanlandım. Bazı yerlerindeyse gerçekten duygu patlaması yaşayıp ağladım. Serinin son kitabı olması kitabı benim için biraz daha özel yaptı. Bazı paragrafları birkaç kez okumadan geçemedim mesela. Bazı yerlerde takılıp kaldım, boğazım düğümlendi. Peeta aşkım depreşti. Kitap çok çok güzel. Fazla güzel hem de. Kesinlikle okuyun derim. Bayıldım ben.
ataç ikon Alaycı Kuş
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 4