up
ara
Nur

Nur

@bibliophilenur

Ana  paylaşım fotoğrafı
Ana
Rusya doğumlu yazarımızın asıl ismi Aleksey Maksimoviç Peşkov'tir ,yalnızca bir kaç ay okula gidebiliyor ve küçük yaşlarda çalışmak zorunda kalmıştır . Bulaşıcılık yaparken kendisini okuma merakı sarmıştır , yaşadığı acı yaşam sebebiyle kendisine "acı" anlamına gelen Gorki lakabını takmıştır . İntihar etmek istemişse de yapamamıştır . İlk öyküleri Tiflis'te bulunduğu yıllarda bir dergide yayinlanmistir ve ilk romanı Roma 1899 yılında basılmıştır . Kişiliğine gelecek olursak 1906 yılında yazdığı ve Rus devrimine adadığı "Ana" romanıyla kendini yansıtmıştır ve dünyasına çekmiştir .
.
.

.
.Yazmış oldugu Ana romani en başarılı romanıdır ve okuru her yönüyle içine cekmeyi başaran , insanı düşündüren ve birçok açıdan bakmasını sağlayan harika bir roman . İnsanların bir kez daha nelere maruz kaldığını ve nasıl sustugunuzu hatırlatıyor . Karakter betimlemeleri o kadar kuvvetliki romanın icinden bir karakter oluyorsunuz . Bir başkaldırı kitabıdır ana . Sosyalist dünya görüşünü benimsemis insanların kitabıdır . Pave'in cesaretine ve direnişine , Pelage 'nin yüreğine sasirip tutlmamak elde değil . Okumanız dileğiyle .
.
.
.–Köylü daha sağlamdır oğlum.Toprak ona ait olmasa da,o bulunduğu yerde mutluluk yaratmayı bilir.İşçi öyle değildir hiçbir zaman.Bir gün işinden olabilir.İşler battığında açıkta kalabilir.
ataç ikon Ana
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum