up
ara
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Kadınların Kendini Ezdirmesi paylaşım fotoğrafı
Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugün kadınların kendini ezdirmesi hakkında eleştiri yazısını yayınladım. İyi okumalar dilerim.

Eskiden kadınları anladığımı sanıyordum. Ta ki onları gerçekten anlamaya çalışana kadar. Bazı kadınlar neden parası olan erkeklerle sevmese de evleniyor ve evlendikleri kişinin onlara eziyet etmesine katlanıyorlar anlamıyorum. Düşünsenize dünyaya bir sefer gelme hakkınız var ve o hakkınızı da para uğruna eziyet çekerek harcıyorsunuz. Bazı kadınlar neden bu kadar çabuk kandırılıyor? Sevgilisi veya kocası ne yaparsa yapsın onlar özür dilediklerinde hemen onları tekrar kabul ediyorlar (bu arada hatadan kastım küçük hatalar değildir, herkes hata yapar.) Karşısındaki adamı gerçekten tanımadan evlendikten sonra apar topar çocuk yapıyorlar. “Biz zayıf değiliz” diye bağırıyorlar fakat neden kendilerini hep ezdiriyorlar? Kocası onu ne kadar döverse dövsün ne kadar eziyet ederse etsin neden boşanmıyorlar? Çünkü kocaları onları öldürüyor da ondan. Bu yüzden hiçbir kadın kendini ezik, güçsüz ve saf görmemeli. Kendini eğitmeli, ne olursa olsun bedenini satmamalı. Kendi gibi akıllı, zeki biriyle evlenmeli. İçinin ısınmadığı insanları çevresine bulaştırmadan hemen uzaklaştırmalı. Çalışmalı, çabalamalı, kendini işe yaramaz biri gibi görmemeli. Fakat kendini de diğer insanlardan üstün görmemeli (Bu her cins için geçerlidir.) İnsanların onu vücuduyla değil de zekasıyla anması için çok okumalı, kendini geliştirmeli. Hayatı sanki başkasına bağlıymış gibi düşünmek yerine, ÖZGÜR yaşamalı.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
benim için değerlisin, kendine değer ver.
Görüşmek üzere, hoşça kal… (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.

Websitesi:http://www.elestirmenadam.com
1 yorum
E.A. (@ea)
Çok kötü yazı, okumuş bulundum. Kendi çevrenden yola çıkıp kadınların kendilerini ezdirdiği kanısına varman, parası için biriyle birlikte olanı, zekası için biriyle birlikte olanla aynı şey olarak göremeyip eziyet çektiğini düşünmen, kendince kadınların neyle anılması gerektiğine karar vermen falan çok vahim..Vücuduyla anılmanın nesi kötü? ya da zekayla anılmanın nesi daha güzel?..isteyen zekasıyla anılmak ister bu yönde çaba gösterir isteyen vücuduyla, isteyen ikisiyle..Öyle bi demişsin ki sanki erkelerin hepsi atomu parçalıyor, uzayı keşfe falan çıkıyor da kadınların erkeklere yetişmesi için zekasını geliştirmesi gerek gibi...Özgürlük demişsin, özgürlükten kastın "kadınların zekasını geliştirmek için çabalaması" haliyle bu birine özgür düşüme yolunda tavsiye vermek değil, kendi fikrini empoze etmeye çalışmak oluyor. Birisiyle parası için birlikte olan bi kadının da özgür olabildiğinin farkında değilsin ayrıca.. durup dururken sinirlendim yine.
01.05.18 beğen 7 cevap