up
ara
METİN ODALARI
FOTO ODALARI
VİDEO ODALARI

Edebiyat Köşesi

zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Bir Bilim Adamının Romanı  paylaşım fotoğrafı
Bir Bilim Adamının Romanı
"Yukarıdakilere kaç defa yazdım: asistan olmuyorlar, doçentlerim kaçıyor, şu geçim zorluğunu kaldırın dedim. Her yerde herkese söyledim: Düşünmek çok enerji isteyen bir iştir. Düşünmek çok zor bir spordur. Futbolcuların 'kondüsyon'u için bu kadar para harcanırken, bizleri neden kötü kondüsyona mahkum ediyorsunuz? Bizim de kulüpler kurup başımızın çaresine bakmamız mı gerekiyor? Evet bu kadar amatör çalışmamız yeter; biz de artık profesyonelliğimizi ilan etmeliyiz. Ben aylardır hastayım, üniversitedekilerin bile vaziyetimden haberi yok. Oysa bir futbolcunun bileği incinse gazetelere kocaman başlık oluyor bu haber. Anlaşılan bizim 'fizik kondüsyon'a ihtiyacımız yok. "
(Mustafa İnan)


*** Bu cümlelerin üstünden yaklaşık 60 yıl geçmiş. Ama bu kadar zamanda bir şey değişti mi? Kafa yapımız, değer verdiğimiz şeyler, maddi kaynaklarımızı sarfettiğimiz yerler değişmedikçe pek de bir ilerleme katedilemiyormuş demek ki... Bu 60yılda arayı gelişmiş ülkelerle o kadar açtık ki, belki o dönemlerde Mustafa İnan gibiler biraz olsun ciddiye alınsaydı... Övgü ve yüceltme dışında somut adımlar atabilseydik şimdi geldiğimiz nokta bu mu olurdu? :(
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Edebiyat Köşesi
Edebiyat düşkünlerinin biricik odasıdır. Kendi cümlelerinle paylaşımını yap.
ODA KURALLARI
  • Edebi bir metin hakkında, duygu ve düşüncelerini paylaşabilir, tespitlerini belirtebilirsin.
  • Kime ait olduğu belirtilmemiş, isimsiz veya başlıksız alıntılar, şiirler, özlü sözler kuraldışıdır.
  • Şiir seslendirmelerini paylaşabilirsin. Şiir ve seslendirme hakkındaki düşüncelerini mutlaka açıklamalısın.
  • Metinsiz ekran görüntüsü kuraldışıdır.
  • Lütfen ilgili kitabı, filmi veya ünlüyü ataç olarak paylaşımına ekle. Yapamıyorsan ünlünün ya da kitabın ismini belirt.
  • Kendi yazı ve şiirlerini 'Kalemimden' odasında paylaşabilirsin.
  • Küfür, hakaret içeren paylaşımlar kuraldışıdır.