up
ara
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Canlı bölümü güncellemesi paylaşım fotoğrafı
Canlı bölümü güncellemesi
Arkadaşlar sitenin daha etkin kullanılabilmesi için yorum alan alfabe ve incelemeleri de canlı bölümünde göstermeye başladık. Editör ekibimiz sizlere daha nitelikli paylaşımlar sunabilmek için eklenen arena paylaşımlarını kontrol ediyorlardı, artık alfabe ve incelemeleri de kontrol edecekler.

Biliyorsunuz şu an sistemimiz yorum alan paylaşımın anasayfaya yani canlı bölümüne düşmesi üzerine kurulu. Biliyoruz ki bu sistem yeterince iyi sonuç vermiyor. Özellikle tek yorum alan paylaşımın üste taşınması arzu ettiğimiz bir durum değil.

Bu nedenle ekip olarak bir algoritma üzerinde çalışıyoruz. Bu algoritma paylaşıma gelen yorum ve beğenileri dikkate alarak bir sıralama belirleyecek. Hazırladığımız formül açık olacak yani gizli bir algoritma olmayacak.

Şimdilik formülümüz yukarıdaki gibidir. Halen üzerinde çalışıyoruz. Ufak değişiklikler olacaktır. Matematikten anlayan arkadaşların eksik/hata görmeleri veya başka bir formül tavsiye etmeleri halinde bunu dikkate alacağız.

Kısa vadede bu algoritmayı devreye sokmayı düşünüyoruz.

Saygılarımızla...
28 yorum
Gülcan (@gulcann)
Evveetttt! sayın seyirciler, Neokur sahalarında görmek istediğimiz hareketler bunlar. 👏 😊
23.07.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
👏👏👏
23.07.18 beğen cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Burcu dikkat ettiysen yorum alan paylaşımlar genellikle gerizekalıca sorular oluyor. Bu sebeple algoritmanızı değiştirin derim. Aslına bakarsan bu kitle ile yapacağınız hiç bir algoritma nitelik sorununa çözüm getiremez. Çare başkomutanlık yasasının çıkarılmasında ve yetkilerin 3 aylığına bana devredilmesinde.
23.07.18 beğen 17 cevap