up
ara
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

SANAT KATİLLERİ VE İLKELLİK ÜZERİNE paylaşım fotoğrafı
SANAT KATİLLERİ VE İLKELLİK ÜZERİNE
43 yıldan fazla bir tarihi olan Uludağ Üniversitesi'nin girişine eğitim kurumu olduğu belli olsun diye bazı kitap maketleri ve üstünde kep olan bir yapı inşaa edilmiş. Peyzaj çalışmasıymış... Bilmem Bursa'da kimsenin dikkatini çekti mi? Orada başka kitaplar gibi bir kitap var: Adı "PRİMER KARDİYOLOJİ"... 27 yıllık kardiyoloğum ne böyle bir kitap adı ne de böyle bir ders gördüm. Kaç bin kişilik akademik kadrosu olan bir üniversitede hiç mi danışacak kimse yoktu? Bu hatayı sanayideki dükkan sahibi yapsa umursamam da "koskoca 3. nesil üniversite olduğunu iddia eden bir üniversite" yaparsa, ya da hatayı hemen görüp düzeltmezse, kusura bakmayın hoş göremem. Ayrıca bana İnegöl girişinde çatala saplanmış köfte heykelini anımsattı. Maalesef hemen hemen her il ve ilçenin özelliğini ifade eden bir şeyler yapalım dediklerinde ortaya öyle absürd, sanattan ve estetikten uzak, ilkel görüntüler çıkıyor ki utanmamak mümkün değil. Sayın halkımız da bunları baştacı ederken, gerçek sanat eserlerini yok etmek, zarar vermek için her şeyi yapıyor. Onlar adına ben yerin dibine geçiyorum...
10 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
haklısın hocam!
maalesef haklısın :(
23.09.18 beğen 2 cevap
Mustafa (@mustafac)
Çok haklısın, aynı duyguları paylaşıyorum. Bu trend nerden nasıl çıktı bilmiyorum. Küçük nesnelerin büyük heykellerini (güya) rezil rezil yapmalarından ben utanıyorum. Hiçbir estetik, sanat kaygısı yok..
23.09.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Haklısın Ergün abi. Akıl yürüttüm biraz beyin fırtınası yapayım dedim. Bu primer kardiyoloji şey olarak düşünülmüş. Hani Felsefede felsefeye giriş ya da sosyoloji de sosyolojiye giriş. Hatta eğitim bilimlerinde eğitim bilimlerine giriş var ya Kardiyolojide pek bir yabancı kelime gelmiş bu adamlara demişler Kardiyolojiye giriş olmaz herhalde olsa olsa primer olur pirimer kardiyoloji yazalım demişler. 😂Ama bir de şu açıdan da baktım demek ki bunu yazan adamın yolu hiç kalp doktorlarıyla kesişmemiş ya da kalp doktoruna gitmemiş. Bilmiyor. Gitse, yazmazdı bence. 😅😅Bu düşüncelerini Üniversiteye söylemelisin abi. Belki senin gibi birçok kişi fark etti ama hep sosyal medya aracılığıyla söylendiler.
23.09.18 beğen 2 cevap