up
ara
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Neokur üyeleri olarak kamp yapmaya var mısınız?  paylaşım fotoğrafı
Neokur üyeleri olarak kamp yapmaya var mısınız?
Merhaba arkadaşlar, bir süredir aktif olarak kamplara, gezilere katılıyorum. Doğayı hissetmek, yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, eğlenceli aktivitelere katılmak ruhuma çok iyi geldi. Bu sabah uyandığımda, bir sonraki kampımı Neokur üyeleriyle yapsam ne güzel olur diye düşündüm ve harekete geçtim. =)

Tahmin edersiniz ki kamp malzemeleri epey pahalı. Daha önce hiç kamp deneyimi olmayan biri için daha ilk kampta bu malzemelere bu kadar para dökmek mantıklı gelmiyor doğal olarak. İşte bu yüzden, daha önce hiç kamp yapmamış olan kişiler için her türlü olanağı sağlayan kamp organizasyon firması Pusula Outdoor ile iletişime geçtim. Bize İstanbul'dan çok uzak olmayan, hava şartlarının da güzel olduğu ve sadece Neokur üyelerinin katılacağı bir kamp ayarlar mısınız diye sordum. Böylece Sakarya Poyrazlar Gölü'nde karar kıldık.

Katılım ücreti kişi başı 230-250 TL arası olacak. Katılım formu açıldığında ücret netleşecek. Ücrete dahil olan şeyler: ulaşım, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, ekipman (çadır, uyku tulumu, mat, ışık), temel kampçılık eğitimi (çadır kurma, ateş yakma, odun kesme, düğüm çeşitleri, vb.), gündüz yürüyüşleri, gece yürüyüşü (efsanedir), sabaha kadar yanacak olan kamp ateşi, ateş başı ikramlar, sınırsız çay/kahve, eğlenceli oyunlar, küçük sürprizler ve daha fazlası... Sadece yedek kıyafetlerinizi alıp gelmeniz yeterli. Kamp alanında wc bulunmaktadır.

Otobüs İstanbul çıkışlı olacak. Sakarya'da yaşayanları yoldan alabiliriz. Başka şehirden gelip de servisi kullanacak olanları Sakarya Otobüs Terminali'nden alabiliriz. Dilerseniz kendi aracınızla da gelebilirsiniz. Kendi aracıyla gelenlere indirim uygulanacaktır.

Kayıt formunu henüz oluşturmadık, öncelikle kimler sıcak bakıyor bir görelim. =) Katılmayı düşünenlerin yorumlarını/mesajlarını bekliyorum. Arkadaşlarınızı, eşinizi, çocuklarınızı getirebilirsiniz ya da tek başınıza katılabilirsiniz. Tek başınıza gelmekten çekinmeyin. Zaten bu tür kampların bir amacı da kampa gidecek arkadaş bulamayanları bir araya getirmek. Ben de sık sık tek başıma bu tür organizasyonlara katılıyorum. Kamp alanında hızlı bir kaynaşma oluyor. Kimse dışarıda kalmıyor. Güvenlik konusunda da tereddütleriniz olmasın. Mutlaka birileri sabaha kadar kamp ateşinin başında oluyor. Aklınıza takılan her şeyi bana sorabilirsiniz.

Pusula Outdoor'un instagram sayfası: https://www.instagram.com/pusulaoutdoor_/ Link yanlıştı düzelttim, tekrar bakın. =)

Ben de kısa bir süre önce instagram hesabımı aktif olarak kullanmaya başladım. Kamp fotoları için beni de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/brcsezginn
EK 1: https://www.resimag.com/

Kamp Yeri: Sakarya Poyrazlar Gölü
Tarih: 17-18 Kasım 2018 (Kamp 1 gece 2 gün sürecek. Cumartesi sabahı kamp alanına ulaşacağız, pazar akşamı evlerimizde olacağız.) 05.11.18
EK 2: Arkadaşlar bir şeyi açıklığa kavuşturayım; kampı düzenleyen Neokur değil, Pusula Outdoor'dur. Katılım ücreti Pusula Outdoor'a ödenecektir. Eğer 25 kişi olursak dışarıdan kimse gelmeden, sadece Neokur üyeleri olarak katılmış olacağız. Kesin gelirim diyen 10 kişi oldu şimdiden. =) Hadi bakalım, heyecanlanmaya başladım. =) 05.11.18
88 yorum
Hakan (@hakani)
Burcu bak kafama sokmaya başlıyorsun yeter artık. Düşüneceğim bunu.
05.11.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Gidin ve neokur obasını kurun arkadaşlar. 😎
05.11.18 beğen 10 cevap
Hakan (@hakani)
@elnino bir uzay gemisi yapsın, gidip Mars kampı yapalım diyorum. Ama nerdeeee? Anca gölet diplerinde yaparız.
05.11.18 beğen 4 cevap