up
ara
 paylaşım fotoğrafı
İlk kitap incelemem
Varoluşçuluk, derin düşünce üzerine ülkemizde kitap yazan bir yazar tanımadım varsa lütfen bilgilendirebilirsiniz. Bulantı kitabına gelirsek okuyanların ya da okumak isteyenlerin bildiği gibi satre ‘nin ilk kitabı. Günlük şeklinde yazılmış. Okuyamaya değer kendimizden kesitlerle evet ne kadar haklı diyebileceğiniz, zamanla aslında herşeyden tiksinebileceğiniz bir eser. Çünkü bir noktadan sonra insan herşeyi sorgulamanın eşiğinde buluyor kendini. Karakteri özümsemem ve onun ruh halini yaşamam benim için çok zor olmadı açıkçası. O anlatırken ben de benzer duygular içinde buldum kendimi ve sorgulamalar yapmaya başladım. Fazlasıyla düşündürüp varoluşun felsefesinde kaybolup ne oluyor bu hayata, ne oluyor bana diye sorgulamak istiyorsanız sizde Satre'yi bu kitabını, mutlaka okuyun. :)
ataç ikon Bulantı
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
15 yorum
Batuuu (@batuuu)
kitap bilmem ama varoluş üzerine westworld kadar iyi dizi tanımam.
26.11.18 beğen 2 cevap
bilent doğan (@bilentdogan)
Bildiğim kadar 1940-50 lere kadar yoktur sade sait faik bir eserini biliyorum alamdağda bir yılan oda biraz kıyıdan köşeden dolaşıyor
Ama bizim o tarihe kadar cidi felsefi düşünürümüz öyle elle tutulur gibi yok olanlarda batıdan çeşitli akımkardan beslenen kişilerdi. Jean Paul Sartre eserini çeviren bir demir özlü var bulantı ve soluma adlı eserler dışında leyla erbil bilge karadu varlar arada bir olta atoyorlar ya gelirse hasabı esasen ibni rüşt ten sonra islam toplumu felsefeciye hasret kaldı demek lazım.
26.11.18 beğen 1 cevap
bilent doğan (@bilentdogan)
Bu arada elinizdeki eser çok güzel.
26.11.18 beğen 1 cevap