up
ara
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

HER TÜRLÜ DİNİ İNANÇ YASAKLANMALI paylaşım fotoğrafı
Linç edileceğimi bile bile bunu yazmayı göze aldığımı beyan ederim. Dinler birleştirici güç olmaktan ziyade insanları ayırır, parçalar, böler, ötekileştirir. Dünya üzerinde dört binden fazla din olduğu göz önüne alınırsa hangisinin doğru din olduğu konusu da ayrıca tartışma konusu olur kanaatindeyim. Kişinin vicdanı iyiyse o kişi iyi olur, vicdanı kötüyse (vicdansızsa eğer) hiçbir din, hiçbir ceza onu iyi yapmayı başaramaz. Kendimizi terbiye etmeyi, ahlaklı olmayı, kibar davranmayı, sabırlı olmayı ve kişilere karşı sevgi beslenmeyi öğrenirsek dine gerek kalmaz düşüncesindeyim.
Önce kendimizden başlayıp, çocuklarımızı da ahlaklı, bilgili, sevgi ve saygılı bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Ahlak ve hukuk sistemimiz işlediği sürece hiçbir dine kimsenin ihtiyacı kalmayacaktır.
EK 1: Sizleri de görmek isteriz efendim @karacurin @semihoktay @okuyankoala @hayataagulumse @lizbon @the 14.06.19
119 yorum
BUKALEMUNUS (@karacurin)
Valla ne diyeyim; Dinleri bilmem fakat Sn.@semihoktay beği bu siteden yadaklamak gerekir🤔🙄
14.06.19 beğen 3 cevap
Davete icabet etmek gerek.Ben de kesinlikle @semihoktay gibi düşünüyorum.Eğitim her şeyin başıdır.Ve bence bu kadar fazla dinin ortaya çıkması çok yanlış.Gerçek hayatta gerçek dine ulaşmamış insanlar var,olacakta.Davet için çoook teşekkür ederim.Ama sizin düşüncesiz de haklı ve doğru.
14.06.19 beğen cevap
Müberrâ (@muberramb)
Dine gerek kalmaz ha? Din insanı tamamlar , ebedi refaha kavuşmasının tek aracıdır. İyi bir dünya ve toplum için uymamız gereken kuralların bütünüdür. Aksine herkes hak dine riayet etse dediğiniz olur. Dinsiz insan tam anlamıyla mutlu olamaz.
Size dinsizlik aşılanmış , bu aşikar ama öğrendiğiniz bir düşünceyi araştırmadan savunmayın , bu salaklığı yapmayın!
14.06.19 beğen 1 cevap