up
ara
ruhadam

ruhadam

@ruhadam

YENİ BİR BETİK DAHA paylaşım fotoğrafı
bu kitabı @buderinnbirtutku'ya ithaf ediyorum.

Bozkır başka bir yer. Bozkırın ruhu var, canı, kanı ve aşkı ve sevdası ve hasreti ve bereketi. Bozkır dediğin herhangi bir şey değilmiş anladım ben onu. Bozkır sadece coğrafya değilmiş.

---

Bu dünya o kadar kibar ki ipini çekerken bile teşekkür ediyorlar insana.

---

Sen sokakta olsan, ben şiddetli bir yağmur gibi yağsam üzerine... Aksam saçlarından, kirpik uçlarından...

---

Kıskanmak, değer vermenin en üst katıdır. Aşkın en yüksek, en kırıldan noktasıdır.

---

Tüm acı, bütünüyle keder, hepsi yerli yerinde. Yeri yüreğim...

---

Orta Anadolu'nun ortasında, o başı dumanlı dağa sırtını vermiş, kadim zamanların başkenti. Kitaplara konu, sevdalara beşik, ayrılıklara yuva, hasretlere mabet olmuş bir şehir. Özgür açısından eski sevgili. Terk edilen, unutulan, tekrar dönülmeyen yahut dönülemeyen... Kök salmamak için, köksüz kalmak için, öksüz ve yetim yaşamak için terk edilmiş bir şehir. Binlerce yıldır aynı yerde abide gibi durduğu halde, yok sayılan, adı anılmayan, rüzgarı, karı, yağmuru, havası hatırlanmayan ama hep kalbi kanatan o şehir.

---

Turna demek aşk demek, vefa, sadakat, bereket demek. Turna, cesaret demek. Ne yazmıştı bu adam bir yerde, "Turnalar çift çift uçar, turna aşıktır eşine, biri öldü mü öbürü yaşamaz. Önce katarın en ardına geçer, turna avazı derler acı bir çığlığı vardır, yürek parçalar o feryatlar. Ağıt yakar turna sevdiğine. Sonra bir kayalıkta bırakır kendini ölüme. Döne döne iner kanat çırpmadan, döne döne, döne döne... Eşinden ayrı yaşamaktansa bırakır kendini ölümün koynuna. Düşer turna keskin kayaların üstüne. Turna kan içinde teslim eder ruhunu. Turna sadakattir. Ben bir turnadan ödünç aldım sevdayı.

---

Sıkılan insan harcıdır okumak.
11 yorum
Hande Ç. (@handec)
Bu kitabı bütün güzel kızlara ithaf etmelisiniz.
04.07.19 beğen 1 cevap
Müzeyyen (@buderinnbirtutku)
@ruhadam ithafi rastgele yaptığını söylemiş olsan da tesekkur ediyorum 😊 ne kadar güzel alıntılar ne kadar güzel bir fotoğraf. Şu sıralar kitabi çektiğin yerlere ihtiyaç duyuyorum. Yalnızca kafa dağıtmak doğayla ic ice olmak istiyorum. Ve öyle yerlerde kitap okumak. Yakin zamanda gerçekleştireceğim inşallah. Kim bilir belki ben de bir kitabi sana ithaf ederim. 🎈
09.07.19 beğen 1 cevap