up
ara

Pınar Koç

durdurun dünyayı , inecek var ...
Doğum Tarihi : 30 Eylül Salı 1997
Katılım Tarihi : 3 Ocak Pazar 2016 14:16 - 1331 gün
Cinsiyet : Kadın
Şehir : Hatay / Antakya / Türkiye (Turkey)
Lise : İskenderun Anadolu Lisesi
durdurun dünyayı , inecek var ...
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Linton'a olan sevgim ormandaki yeşillikler gibidir. Kış gelince ağaçlar nasıl değişirse, eminim zamanla benim bu sevgim de değişecektir. Heathcliff'e olan sevgim ise o ormandaki ölümsüz kayalıklar gibidir. Kayalıkların görüntüsü pek hoş değildir, ama onlarsız da olmaz.
ataç ikon Uğultulu Tepeler
8.4 (370 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

'' Sevmek zor iş !
Ne maaşı var ne sigortası,
Bir ayrılığı var bir de gözyaşı... ''
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Yeterki isteyin, vazgeçmeyin ve sonuna kadar mücadele edin!Hayat hedeflerimize mutlaka ulaştırıyor.Hatta öyle bir ulaştırma ki bu; mücadele ettikçe, hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için tüm evren işbirliği yapıyor.
Okuduktan sonra ister istemez hayata bakışım değişiyor, daha umutlu bakıyorum ve daha güçlü hissediyorum.
Yazar daha çok kelimelerin soyutluğundan yararlanmış, eylemden çok düşünce aşılıyor.Dili sanatlı olmasına rağmen, akıcılığını etkilemiyor, ve okura gerçeklik hissi veriyor.
Ve son olarak, bu kitabı iyiki okumuşum diyebilirim.
ataç ikon Simyacı
8.5 (2407 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Atmacaları sessizce yediler.Simyacı bir şişe açıp konuğunun bardağına kırmızı renkli bir sıvı koydu.Şaraptı ve ömrü boyunca hiç içmediği en güzel şaraplardan biri.Ama şarabı Şeriat yasaklamıştı.
''Kötülük,'' dedi Simyacı, ''insanın ağzından giren şeylerde değildir.Kötülük oradan çıkandadır.''
ataç ikon Simyacı
8.5 (2407 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Bir anne...Önyargısına kurban giden gencecik bir oğul...Yanlış anlaşılmaya müsait masum bir ilişki...
İlk bakışta, döneminin, vıcık vıcık aşk ürünü kitaplardan biri sanılsa da, değil.Bu sadece bir önyargı.Önyargının esiri olan insanların, çevre unsuruyla ve tecrübesizle birleşerek, nasılda tehlikeli olabileceklerinin, en yakındakilerine bile bilinçsizce zarar verebileceklerinin açıkça kanıtı.
Olayı farklı kesitlerle aktarma tekniğini, akıcılıkla birleştirmiş Elif Şafak.Ve bence bu roman yazarın en başarılı yapıtı.Yalın bir dille yazılmış olması okunurluğunu yükseltiyor.
Tavsiye edebilceğim romanlardan biri...Pişman olmayacağınızdan eminim.
ataç ikon İskender
7.9 (759 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Heralde bazı insanlar yıllarını farkına bile varmadıkları baskıyı içlerinde büyüterek geçirirler, ta ki günlerden bir gün alakasız bir saçmalıktan dolayı kendilerini kaybedene dek.
ataç ikon Aldatmak
6.6 (271 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Her kesimden insanın izleyebileceği ve herkesin kendine göre bazı dersler çıkarabileceği bir filmdi benim için. Filmden etkilendim. Fakat bunu laf olsun diye söylemiyorum gerçekten etkilendim. Filmin sonunda, kahramanın gerçekten yaşamış olduğunu ve geçen yıl 2015 te karısıyla birlikte trafik kazasında hayatını kaybettiğini öğrendim. Ve bir kez daha olaya ve kahramanlara hayran kaldım. Çünkü inanmanın...Sevmenin...Bu denli geniş çapta değişimler yaratabileceğini düşenemezdim. Ama böyle oldu ... İster inanın ister inanmayın ; '' sevgi '' dünyanın en etkili gücü .
Akıl Oyunları
9.3 (809 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Yeni bir gün doğuyor işte ! Ne diye üzülüp duruyorsun hala, ne diye geçmişe çakılıp kalıyorsun ki .Yapma bunu... Zarar veriyor sana, mutsuz yapıyor seni . Güneş ışınlarının odaya girmesini, odayı aydınlatmasını düşün. Geleceğini düşün. İhtiyacın olan her şey senin içinde. At kafandan tüm düşünceleri, hayatın akışına bırak kendini. Ancak böyle ilerleyebilirsin, aksi takdirde yerinde sayması var insanın . Yapma ! Kendine iyilik yap. Bugün farklı bir gün olucak, bugün farklı olucak ...
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

''Ya seversin ya da sevmessin.Bir paket çayın ağırlığını belirler gibi o aşkın ne kadar ağır olacağını belirleyemezsin.Isısına da karar veremezsin; sıcak, soğuk, ılık, belirsiz.Çocuğunu seviyorsan buna razı olmalısın.Ve sevebildiğin için de memnun olmalısın.''
ataç ikon Orkestra Şefi
7.5 (4 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Bir şey istediğimiz zaman, düşümüzü gerçekleştirmemiz için bütün Evren işbirliği yapar.
ataç ikon Simyacı
8.5 (2407 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Savaşın ortasında kalan, yakıp yıkılan, yağmalanan, Afganistan' ın etkileri altında kalan insanların mücadelesi...Irkçılık adı altında yaşanan korkutucu insanlık dramı...
İki arkadaş, birbirine bağlı, birbirini seven iki çocukluk arkadaşı...ve hayatın aralarına soktuğu nifak tohumu...
Mutluluk herşeyin dört dörtlük olmasıyla tamamlanmıyor bazen.Tamamlanması için, bir çocuğun acılarını dindirmek gerekiyor belkide...Eminimki sizde okurken bunu güçlü duygularla hissedeceksiniz.
Bu roman hem bilgi hazineme birçok katkıda bulundu, hemde fikirlerimin gelişmesini sağladı.Karakterlerin tamamen halkın içinden oluşu, romanın samimiyetini yoğunlaştırıyor.Dilini oldukça yalın bulduğum bu kitabı okuduğum için mutluyum...
ataç ikon Uçurtma Avcısı
9.2 (3274 oy)
0 yorum
Pınar Koç

Pınar Koç

@pinarkoc

Genel olarak polisiye sevmem.Bu romanı, benden yaşça büyük bir sözelcinin tavsiyesiyle okumaya başladım.Ve şu anda söyleyebilirim ki; iyiki bana bu romanı tavsiye etmiş.İstanbul' un kenar mahallelerinde çürüyen insanları başarılı olarak tasvir eden yazar, öyle akıcı bir üslupla anlatmış ki , sayfaları her çevirişte, merak duygusu biraz daha kamçılanıyor.Ve kitap bittiğinde bile; Beyoğlu' nun etini satmaktan başka çaresi olmayan kadınlarını, hiçbir suçu olmayan çocukların nasılda acımasızca öldürüldüklerini, tek dertleri kolay yoldan para kazanmak olan kabadayıları unutamıyorsunuz.
Bir semt, sadece bir romanla, nasıl bu kadar iyi tasvir edilebilir ve olaylar nasıl bu kadar güçlü olarak, okuyucunun zihninde canlanabilir ...
Ve eminolabilirsiniz ki, romanı okuyunca bu sorunun yanıtını en iyi şekilde bulabileceksiniz.
0 yorum