up
ara

Yasemin Çiftlik

Okur :)
Bitmeyen kitap
Bitmiyor, hiç bitmeyecek gibi geliyor. O kadar çok sıkıldım ki. Boşuna günler geçti. Bu kitabı okuduğum sürede 3-4 tane okurdum en azından. Fakat kötü bir huyum var. Kitap yarım bırakmam.
ataç ikon Büyücüler
kitaba 1 verdi
1 beğen · 1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Evet,kötü bir huy : Kitabı yarım bırakmamak! Bu kötü huyu bırakmalı! Kitabı da!
23.06.18 beğen cevap
Aşk
Bazen bir bakarsınız, markete gittiğinizde sizi kaçıran ve evinize sığınan bir kanun kaçağına aşık olmuşsunuz.

Bu kolay kolay ülkemizde yaşanacak bir şeye benzemiyor tabii ki. Ancak Amerika fırsatlar ülkesi :P ! :D Her neyse..

Ağır ağır işleyen, seyretmesi kolay, kafa yormayan bir filmdi.
İşçi Bayramı
filme 7 verdi
3 beğen · 0 yorum
Ah Becca ah !"
Hush Hush serisini çok beğenerek okuduktan sonra, kitabı kitapçıda gördüğümde üstüne saldırıp, eve gelerek bir çırpıda okudum. Hiç Hush Hush okumadan okusaydım, eh idare eder kategorisine girebilirdi. Ve fakat hayır. Olmamış bu kitap.
ataç ikon Siyah Buz
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
Hayal kırıklığı !
Kitabı bir arkadaşımdan aldım. Uzun zamandır okumak için hevesleniyordum. Grinin Elli Tonu'nu bu kez Ana yerine, Grey'den dinlemek ilginç olacaktı.
Evet öyleydi. Önceki kitapları gibi, yormadan, akıcı bir dille anlatmış yazar (Grey) hikayeyi. Yaşananları, bir de öteki taraftan dinlemek gayet hoştu.
Tek hayal kırıklığım ise şu. Kitabı okumaya başladığımda, 3 kitabın tümünü bir kitapta Grey'in ağzından duyacağımı sanırken, yarım kaldı. Belli ki, tüm hikaye için iki kitap daha beklemem gerekecek. Çabuk ol EL James.
ataç ikon Grey
kitaba 10 verdi
3 beğen · 2 yorum
İbrahim Koç (@ibrahimkoc0)
Bir an için kitabı kötüleyeceğini düşünüp seni sıradan okur kategorisine alacaktım. neyse ki.. :)
24.01.16 beğen cevap
Yasemin Çiftlik (@poine)
:)
24.01.16 beğen cevap
Sevgi
Köpeklerin nasıl düşündüğünü, nasıl hissettiğini, neye nasıl tepki verdiğini anlatan harika kitap. Köpeklere bakış açımı değiştirdi. Zaten çok severdim. Artık anlayarak seviyorum..
ataç ikon Can Dostum
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Kadın olmak.... spoiler içerir.
Kadın olmak her zaman, her yerde zor. Aşkı, kocası için bir çok zorluklara katlanmış, sonucunda haksız yere dayak yemiş, kendi maddi özgürlüğü elinden alınmış, aldatılmış, en sonunda da yıllarca evlatlarından ayrı bırakılmış bir kadının acısı. Diner mi ? Dinmemiş, onlara kavuşmak için elinden geleni yapmış. Güzel, akıcı bir dilde yazılmış. Sinan Akyüz'ün İncir İncir Kuşları kadar beğendiğim ve okuduğum 2. kitabı.
3 beğen · 0 yorum
Vasat
Kurgusu fena değildi, ama seslendirme filmi tamamen bozmuş. Başrol oyuncusunu seslendiren kişi, sert bir kişilik ses vermek için bütün film boyunca sesi ile oynamış.
Son Cadı Avcısı
filme 2 verdi
2 beğen · 2 yorum
Eyyubi (@eyyubi)
Eleştiriniz Türkçe dublaja, film için yorumunuz vasat ve verdiğiniz puan 2. Doğru mu anladım?
02.04.16 beğen 1 cevap
yonca oganalp (@yoncaoganalp)
Bu tarz filmleri turkce dublaj seyretmiyceksinz bu benim fikrim
15.08.18 beğen cevap
Bitsin artık.
Hayatım boyunca bir daha "Es muss sein !" kelimelerini görmek istemiyorum. Türkçe çeviri olan bir kitapta, ne demeye bu kadar yabancı kelime geçer. Ve ne demeye bu kadar sık tekrarlanır. Sırf yarım bırakmamak için, dişlerimi sıka sıka okuduğum kitap.
2 beğen · 5 yorum
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Hiçbir kitabı tam bitirmek zorunda değilsiniz. Kitap sizi sürüklemiyorsa ve okuma iştahınız yoksa okumaya devam ederek vakit kaybetmenize gerek yok.İlginizi çeken alanlarda okumanız sizin için daha faydalı olabilir.
19.01.16 beğen cevap
Yasemin Çiftlik (@poine)
Haklısınız ama kitaba verilen emeğe saygısızlık ediyormuşum gibi geliyor. :(
19.01.16 beğen cevap
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Yazdiginizdan anladığım kadarıyla bu kitapta sizin okumak için verdiğiniz emeğe saygısızlık olmuş :)
19.01.16 beğen cevap
Yasemin Çiftlik (@poine)
:) Çok beğenilen bir kitap olduğu için, acaba bende mi bir hata var diye de düşündürmüyor değil. Son 60 sayfa.
19.01.16 beğen cevap
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Sizde de bir hata olabilir tabi
19.01.16 beğen cevap
Fedailerin Kalesi Alamut
“Aldanma insanların samimiyetine! Menfaatleri gelir her şeyden önce. Vadetmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.”

Akıl almaz bir deha ile, uzun yıllar süren planlar. Acımasız, duygusuz, vicdansız ama gözü sadece hedefinde bir adam. Hasan Sabbah. Ona göre ''Hiçbir şey doğru değildir, her şey mübahtır.'' Yetiştirdiği adamların en zayıf yönlerini, cehaletlerini kullanarak onları birer ölüm makinesine dönüştürüyor. En korkulan görevlere bile gözü kapalı gitmelerini sağlıyor. İşin ilginç yanı, bu din ile oluşturduğu kontrol mekanizması öyle geniş bir ağa dönüşüyor ki. Kısa zamanda yaptıklarına hayret edeceksiniz.
Kolay bir dille anlatılmış, okurken yormayan, aksine bir sonraki sayfada ne olduğunu merak ettiğiniz için başınızı kaldırmadan okuyabileceğiniz bir kitap. Ben öyle yaptım boynum tutuldu :) Benden bu kadar.

“İnsan hayatının tamamını dört duvar arasında geçirebilir. Kendisini tutsak olarak hissetmediği müddetçe tutsak sayılmaz. Ama kainatın sonsuz büyüklüğünü , milyonlarca yıldızı , galaksiyi görüp onlara asla erişemeyeceğini bilen biri için koskoca dünya hapishaneden farksızdır. İdrak ettikleri şey zamanın ve mekanın tutsağı haline getirir.”
ataç ikon Fedailerin Kalesi Alamut
kitaba 10 verdi
16 beğen · 1 yorum
Gölge (@golge2010)
yorum gibi yorum
27.09.16 beğen cevap