up
ara
ÜYELER
DİĞER

Irvine Welsh Sözleri ve Film Replikleri

İçerisinde Irvine Welsh geçen, Irvine Welsh temalı, Irvine Welsh tarafından söylenmiş veya Irvine Welsh hakkında sözler ve film replikleri listelenmektedir.
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Hayatı seçin. İş bulun. İşinizde ilerleyin. Aile kurun. Büyük ekran bir televizyon alın. Çamaşır makinesi, araba, cd player, elektrikli konserve açacağı alın. Sağlığınıza dikkat edin. Kollesterolünüzü düşük tutun ve kendinize diş sigortası yaptırın. İpotekle ev alın. İyi bir ev için çalışın. Arkadaşlarınızı seçin. Hobileriniz için ayrı giysiler ve uyumlu çanta kullanın. Doğru dürüst bir çatısı olan, üç odalı pahalı bir daire kiralayın. D.I.Y’e gidin ve Pazar sabahı orada ne işiniz olduğunu düşünün. Kanepenizde oturun, televizyonun beyninizi yıkamasına izin verin, ruhunuzu o salak yarışmalara satın ve bir şeyler tıkının. Tüm bunları yaptıktan sonra intihar edin. Sırf neslinizi devam ettirebilmek için… Ürettiğiniz o sersem bebelerin ortalığa işemesini izleyin. Geleceğinizi seçin. Hayatı seçin. Ama neden böyle bir şey yapayım ki? Ben hayatı seçmemeyi seçtim. Ben başka bir şey seçtim. Neden mi? Hiçbir nedeni yok. Kim eroin bulabildiği sürece nedenleri düşünür ki? (Mark “Rentboy” Renton)
Trainspotting
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 1 yorum
Alp Kerat (@alpkerat)
intihar edin değil kardeşim
03.03.17 beğen cevap
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Uyuşturucuyu bırakmanın birinci basamağı hazırlıktı. Bana gereken hiç çıkmamam gereken bir oda. Rahatlatıcı bir müzik. Domates çorbası 10 kutu, mantar çorbası 8 kutu. Belki grip olurum. Dondurma, vanilyalı 1 kiloluk. Magnezyum, öksürük şurubu 1 şişe. Parasetimol 1 kutu, vitaminler, soda, sirke, porno dergiler… Bir battaniye, bir kova işemek için, bir kova sıçmak, bir kova kusmak için. Bir televizyon ve bir kutu sakinleştirici. Böylece annemin istediği gibi toplum tarafından kabul görmeye hazır biriydim ve ayrıca bunu da istiyordum. Artık hazırdım. Şimdi yalnızca, sakinleştirici etkisini gösterene kadar acımı hafifletecek bir şeye ihtiyacım vardı.
Trainspotting
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Boku başkası yerken felsefe yapmak hep kolaydır zaten.
Trainspotting
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

C vitanimi yasa dışı olsaydı, onu da kullanırdık.
Trainspotting
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum