up
ara

Işık Sözleri ve Film Replikleri

İçerisinde Işık geçen, Işık temalı, Işık tarafından söylenmiş veya Işık hakkında sözler ve film replikleri listelenmektedir.
Sıradan Biri

Sıradan Biri

@mrcyldz41

Işıklandırmana dikkat et. Işığın üzerinde her zaman karanlık vardır, her zaman...
Amelie
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay

İnsan ışığa, kendisi de aydınlanana kadar bakabilir.
Cennetin Krallığı
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay

Doğu'da iki kişi arasına sadece ışık girer !
Cennetin Krallığı
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Size bir hikaye anlatayım. Başlangıçta, hiçbir şey yoktu. Sonsuz karanlığın sessizliğinden başka bir şey yoktu. Ancak Yaradan’ın nefesi dünyaya doğru geldi, fısıldayarak; “Işık olsun.” dedi. Ve ışık oldu. Hem de çok güzel oldu. İlk gün. Ve sonra, şekilsiz ışıklar şekillenmeye başladı. İkinci gün. Ve Dünyamız doğdu. Güzel, narin evimiz. Ve büyük, sıcak bir ışık günlere hükmetti. Ve daha az bir ışık, gecelere hükmetti. Ve sabah ve akşam oldu. Bir gün daha. Ve dünyanın suları bir araya toplandı ve tam ortasında kuru toprak ortaya çıktı. Bir gün daha geçti. Ve yerde yeni şeyler yetişmeye başladı. Yaradılışın üzerinde; yeşil, kalın bir örtü oluştu. Ve sular da, hayat ile doldu. Artık var olmayan büyük deniz canavarları vardı. Çok kalabalık balık sürüleri oldu, bazıları hala bu denizlerin altında yüzüyor olabilir. Ve sonrasında, gökyüzü kuşlarla doldu. Ve akşam oldu. Ve sabah oldu. Beşinci gün. Şimdi tüm dünya hayatla doluydu. Sürüngenler, emekleyenler ve yürüyen hayvanlarla… Ve iyiydi de. Hepsi çok iyi olmuştu. Işık, hava, su ve toprak vardı. Hepsi de temiz ve lekesizdi. Bitkiler ve balıklar, kuşlar ve hayvanlar vardı, hepsi kendi türünden sonra. Hepsi, harika bir bütünün parçasıydı. Her şey yerli yerindeydi. Tam bir cennetti. Yaradan’ın avucundaki bir mücevher. Sonra Yaradan, erkeği yarattı. Yanında da kadını. Hepimizin anne ve babasını. Onlara bir seçim sundu. Ya karanlığa kapılıp gideceklerdi, ya da ışığa tutunacaklardı. Ama onlar yasak meyveyi yediler. Masumlukları yok olmuştu. Ve Adem’den bu yana, on nesil boyunca günah aramızda yürüdü. Kardeş kardeşe karşı… Millet millete karşı… İnsanlık, Yaradılış’a karşı… Birbirimizi öldürdük. Dünyayı kirlettik. Bunu biz yaptık. Bunu insanlık yaptı. Her şey çok güzeldi, her şey çok iyiydi ama biz mahvettik. Şimdi… Yeniden başlıyor. Cennet geri dönüyor. Ama bu sefer, bu sefer insan filan olmayacak. Bahçe’ye bir kez daha girersek, onu bir kez daha mahvederiz. Hayır. Yaradan bizi yargıladı. İnsanoğlunun sonu gelmeli.
Nuh: Büyük Tufan
filme 2 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Karanlıktan korkuyorum patron lütfen ışığı kapatma…
Yeşil Yol
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Sözün boşlukta seyahat edip benim yıldızlarım olan hücrelerime ulaşıyor, sonra senin hücrelerine gidiyor ki onlar da benim ışığım.
Frida
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sesin, gözlerin, ellerin, dudakların, sessizliğimiz, sözlerimiz, giden ışık ve dönen ışık... İkimiz için tek bir gülümseme... Bilme ihtiyacıyla, bizim görünüşümüz değişmeden gecenin gündüzü yaratmasını izledim. Ey herkesin sevgilisi ve tek bir kişinin sevgilisi ağzın sessizce mutlu olma sözü verdi. "Uzaktan uzağa" der nefret, "yakından yakına" der sevgi. Okşanmak bizi çocukluğumuzdan çıkarır. İnsanın şeklini git gide aşıkların karşılıklı karşılıklı konuşması olarak görüyorum. Her şey hareket halinde... Yaşamak için ilerlemek yeterli, sevdiklerine doğru ilerlemek... Sana doğru gidiyordum, durmaksızın, ışığa doğru. Gülümsemense, bu beni iyice ele geçiriyor. Kollarınsa sisi deliyor.
0 yorum