up
ara

Uyuşturucu Sözleri ve Film Replikleri

İçerisinde Uyuşturucu geçen, Uyuşturucu temalı, Uyuşturucu tarafından söylenmiş veya Uyuşturucu hakkında sözler ve film replikleri listelenmektedir.
Coşkun

Coşkun

@drunkensailor

[JULES]
Biraz da Uyuşturucu Barlarından bahsetsene o zaman.

[VINCENT]
Peki, ne bilmek istiyorsun?

[JULES]
Uyuşturucu orada yasal, değil mi?

[VINCENT]
Evet yasal ama yüzde yüz yasal değil, demek istediğim, öylece restorana gidip kafayı çekemezsin. Uyuşturucuyu evinde veya belli yerlerde kullanmanı isterler.

[JULES]
Yani orada Uyuşturucu Barları var?

[VINCENT]
Evet, işler şöyle, satın almak yasal, sahip olmak yasal ve sen eğer barın sahibi isen satmak da yasal. Taşımak da yasal ama... ama bu önemli değil, çünkü eğer Amsterdam'da bir polis seni durdurursa, senin üzerini araması yasal değil. Demek istediğim bu Amsterdam polislerinin sahip olmadığı bir hak.

[JULES]
Ooo adamım gidiyorum ben o zaman. Kesinlikle gidiyorum.

[VINCENT]
Biliyorum bebeğim, pek çoğumuz istiyoruz. Ama Avrupa'nın en komik yanı nedir biliyor musun?

[JULES]
Nedir?

[VINCENT]
Küçük farklar. Bizde olan birçok şey, onlarda da var, ama küçük farklarla.

[JULES]
Mesela?

[VNCENT]
Pekala sen.... Amsterdam'da sinemaya gittiğin zaman, bira satın alabilirsin. Kağıt bardakta olanı demiyorum. Sana cam bardakta bira veriyorlar. Ve Paris'te, MacDonald's'ta bira satın alabiliyorsun. Paris'te Peynirli Quarter Pounder'a ne diyolar biliyor musun?

[JULES]
Peynirli Quarter Pounder demiyorlar mı?

[VINCENT]
Hayır, onlar metrik sistem kullanıyor, yani Quarter Pounder'ın ne s*kim olduğunu bilmiyorlar.

[JULES]
Ne diyorlar peki?

[VINCENT]
Peynirli Royal.
Ucuz Roman
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Şunu hiç unutmayın, bir gün bu uyuşturucu tezgahı yasal olacak. Bu işten ne kadar kazanabileceklerini anladıklarında benim gibilere bırakmayacaklar. Milyonlar değil, milyarlar! Dinlendirici Haplar Ltd. İnsanlara istediklerini verecekler. Bugün güzel anlar, yarın uyuşmuşluk.
Bir Dilim Suç
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Uyuşturucuyu bırakmanın birinci basamağı hazırlıktı. Bana gereken hiç çıkmamam gereken bir oda. Rahatlatıcı bir müzik. Domates çorbası 10 kutu, mantar çorbası 8 kutu. Belki grip olurum. Dondurma, vanilyalı 1 kiloluk. Magnezyum, öksürük şurubu 1 şişe. Parasetimol 1 kutu, vitaminler, soda, sirke, porno dergiler… Bir battaniye, bir kova işemek için, bir kova sıçmak, bir kova kusmak için. Bir televizyon ve bir kutu sakinleştirici. Böylece annemin istediği gibi toplum tarafından kabul görmeye hazır biriydim ve ayrıca bunu da istiyordum. Artık hazırdım. Şimdi yalnızca, sakinleştirici etkisini gösterene kadar acımı hafifletecek bir şeye ihtiyacım vardı.
Trainspotting
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum