up
ara

??RabiaNur??

Kitaplara açıkçası önceden ilgi duymuyor ön yargıyla bakıyordum taki arkadaşım bana bir kitap önermiş al demişti "Mavi Ev" adlı kitabı bana aldırmıştı ben okuyup hayran kalmış ve başka bir arkadaşıma kitabımı vermiştim oda bayılmıştı o gün bugündür kitapları seviyorum umarım herkes sever ve ön yargılı olmaz:)
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Okumadan Geçme Sevmek Nedir?
Öncelikle şunu söylemeliyim ki,ben uzun zamandır yoktum bunun sebebi sınavlara çalıştığım için neyse bu bilgiyi söylemek istedim çünkü beni çok merak etmişsiniz aslında bu benim hoşuma gitti neyse devam ediyim okuduğunuz ya da okumaya devam ettiğiniz için teşekkür ederimşimdiden neyse konuya geçelim o zaman.
Sevmek bir insana ömrünü vermektir o insana değer vermektir üşüdüğünde onu ısıtmaya çalışmaktır onun yanında güvendesindir her zaman o senin için hiçbişey yapmamış olsa da sen onun için bişey yap ve o beni sevmiyor diye sakın vazgeçme ondan savaş ve kazan eğer kazanamam deyipte bırakırsan o bir başkasının olabilir ama olsun sen ümidini yitirme hiçbir zaman o seni tanısın ya da tanımasın bunu kafana takma hayırlısı olsun inşALLAH de ve kendin içinde hayırlısnı iste biliyorum belki kabul etmek zor ama olsun denemek bedava ve denemeye değer olduğunu düşünüyorum peki insan hiç o mutsuzken mutlu olabilir mi? Asla çünkü o sanki senin bir parçan gibidir o sanki senin diğer yanındır sen sanki bir yapbozsundur ve 1 parçan eksiktir o da o kayıp parçandır aslında seni tamamlayan yanın sanki o senin süper kahramanın herşeyden koruyabilecek kadar güçlü olan biri gibidir ama ben de sevdim ben de ümitlendim olmıycak duaya amin dedim belki de hiç denemekten yılmadım o şimdi başkasıyla çıkıyo ama olsun ben artık ümidi kestim ondan hayatıma 0dan başladım format attım anılarıma bırakmadım tek kesit onu sildim kalbimden çıkardım artık eskisi atmıyo kalbim durdu onu görünce gözlerim ferli oluyordu artık o aldı gözümdeki feri aslında ona gülmeyi ama o başkasına gülümsemeyi tercih etti hayat işte kime ne yapacağını söylemiyo süprizlerle dolu dostlar düşman düşmanların dost olduğu garip bir dünya ben vazgeçtim kendimden herşeyden kötü olanlar mutlu iyi olanlar mutsuz neyseki bu dünya yalanlarla dolu ve benim yalanlara karnım tok saçların gözyaşlarından uzun neyseki dayanamazdım heralde ağlamana neyse sen bilirsin teşekkürler herşey için seni kazanamamış olsam da bana benim ne kadar iyi vir insan olduğumu hatırlattığın için şimdi ben lise sonum ve derslerim bayağı düzeldi sayende senden ayrı kalınca hayatımın düzeldiğini fark ettim teşekkğr ederim şimdi gidiyorum belki de senden çok daha uzaklara belkide olsun senin içinde hayırlısı benim içinde kendine iyi bak.
EK 1
Bence sevmek bu ve bunun gibi fedakarlık yapmak peki ya sizce? 21.02.18
1 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Bayır gülü (@bayirgulu)
Okumadan geçtim. Başlıkta bir dayatma hissettim. Hani olur ya bir şehre gidersin yemeden gitme. Bir ülkeye güdersin görmeden gelme gibi.. Denemeden etme gibi.. Bana Ne okumadan geçtim. Hatta beğendim. Saygılar..
21.02.18 beğen 4 cevap
Bayır gülü (@bayirgulu)
Madem okumadan geçtim, canlıya taşırım. Ölüyü diriltirim:) tövbe haşaaa :D
21.02.18 beğen cevap
zeynep krmm (@lonelygrl)
okudum okumaya çalıştım ama öylesine karışık ki yazdıkların.ne cümle bitiyor nede ne dediğin belli oluyor..çok düzensiz arkadaşım.ve bu kadar uzun yazınca okunmama olabilir ama akıcı bir dil kendini okutur.bence kendikendinle mırıldanmak gibi yazacağına daha net yazarsan güzel olur..sevgiler..
22.02.18 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Saygı Ve Sevgi
Saygı olmassa sevgi olmaz sevgi olmassa saygı olmaz bana göre insan ama şöyle de birşey var sevmesen bile bana göre saygı duymak zorundasın karşındaki insanın düşüncelerine fikirlerine ne biliyim söylediği kelimelerine saygı ve sevgi farklı olsa bile birbirlenin kardeşleri gibi mesela ikiz olmasalar bile normal kardeş kelime gibi geliyor bana ama saygı ve sevgi bambambaşka birşey yani saygı olmayınca sevgi olmaz ama sevgi olmassa bile azcık saygı diycem ama bu senelerde saygıyı bile bulmak çok zor gibi geliyor bana neden? Peki açıklıyım hayatımız yapmacık olmaya başladı aşklar sevgiler hatta sözler bile insanlar mesela kızlar ya da erkekler bile yapmacıklaştı o yüzden saygı olmasa bile yapmacıktan var gibi oluyor "ben sana saygı duyuyorum tabi ki" gibi cümleler karşımıza geliyor he belki gerçekten saygısı olabilir ama artık insanlar yapmacık olmaya başladığı için sanki saygı sevgileri bile yapmacıklaşmış gibi geliyor bilmiyorum ne kadar kişi bana hak veriyor ama bana göre bu sizler de yorumlara yazarsanız hak verip vermediginizi ve bu konuyla ilgili söylemek istediklerinizi çok mutlu olurum şimdiden herkese teşekkür ederim. :)
1 beğeni · 9 yorum beğen ikon
? Berjin Demir ? (@berjindemir)
Ben katılıyorum ilk yorumda yerimi alıyorum ??
15.08.17 beğen 1 cevap
MettÇk (@mettck)
Benim için saygı, sevgiden önce gelir. Çünkü saygı bitmezse sevgi de zaman içinde zedelenmez. Hem aile içinde hem de ikili ilişkilerde.
15.08.17 beğen 2 cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Sizce Emek Nedir?
Bence emek alnından terler akarken hiç durmadan özen gösterip çalıştığın bişey sen herkes uyurken semin hala çalıştığın şey emek senin sıcak ya da soğuk demeden çalıştığın şey peki ya sizce?
8 beğeni · 2 yorum beğen ikon
? Berjin Demir ? (@berjindemir)
Bencede
15.08.17 beğen 1 cevap
ALFA (@alfa)
Bence emek, saatlerce, uykundan feda ederek yaptığın stolk sonucu kaliteli ve karşındakine koz olarak kullanabileceğin bilgiler edinmektir.
15.08.17 beğen 2 cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Selam herkese
Arkadaslar bilim kurgu macerali kitaplar okumayi seviyorum mor diye kitap var kahraman tazeoglunun eserinden mavi evi cok sevmisstim oda onun gibimi ve de kitap onerirmisiniz polisiye bilim kurgu aksiyon vb fantastik kitaplar lutfen yazin...
3 beğeni · 9 yorum beğen ikon
Saturnine (@saturnine)
Pazartesi cumartesiden başlar
28.07.17 beğen 1 cevap
Promiyer (@pronuyer)
Ahmet Ümit
28.07.17 beğen cevap
fatih ozan (@fatihozan)
Adam Fewer'in Empati ve Olasılıksız kitapları beni çok etkilemişti, zaten bir çok kişi tarafından sevilen kitaplar. Fantastik kitap ise "Gedik savaşları efsanesi - Çırak" kitabını öneririm.
28.07.17 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Yalan Nedir?
İnsanın kendini kandırması ve karşındakini salak koyması ve ayrıyetten insanı insanlıktan çıkaran iğrenç bir şeydir benim için (siz siz olun kimseye beyazda olsa pembede olsa yalan söylememeye çalışın) peki sizce nedir?
4 beğeni · 1 yorum beğen ikon
dili şeyda (@diliseyda)
Yalan aslında bir insanın kendisine edebileceği en büyük ihanettir. Neden insan sırf yalan üzerine bir hayat kurar ve işlerin ters gittiğinde hemen isyana yeltenir? Oysa ki kendi çizdiği yoldur yanlış olan.
30.07.17 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Suan bunu okuyorum paylaşım fotoğrafı
Suan bunu okuyorum
Suan bunu okuyorum guzel gidiyo polisiye ama sizinde fikirlerinizi almak istedim okuyan varsa yorumlara begenip begenmedigini yazabilirmi?
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 5 yorum beğen ikon
hurriyet (@hurriyet)
Valla bana çok da güzel gelmedi. Hakkında fazlasıyla abartılmış yorum vardı ama o kadar da değilmiş
01.08.17 beğen 2 cevap
Hayâlet (@suveydaa)
Yarisini bosa yazmis.. Bence bu kitap 300 sayffa olmaliydi..
01.08.17 beğen cevap
Semih (@sc)
Güzel seri ben seviyorum. 8 puan vermişim bu kitaba. Polisiye seviyorsanız hoşunuza gidecektir.
01.08.17 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

SİZCE ADALET NEDİR?
Bence adalet haklıyı ve haksızı ayırt edebilenin yapabilceği iştir ya sizce?
5 beğeni · 7 yorum beğen ikon
aleda (@aleda800)
bi türlü bulunamayan şeydir
17.07.17 beğen 1 cevap
Umay Umay (@fikirierkursungecirmez)
Kavramdan öteye geçmeyen bir sözcük.
17.07.17 beğen 3 cevap
Yabani (@yabani)
Sadece kuyruğuna basıldığında değil her zaman adil olabilmek demektir.
17.07.17 beğen 3 cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Kitaplar zengin eder paylaşım fotoğrafı
Kitaplar zengin eder
Kitaplar zengin eder derlerdide inanmazdim gercekten oyleymis sayfayi cevirdim ve bu goruntuyle karsilastim :)
23 beğeni · 22 yorum beğen ikon
sena (@senatasoz)
Şimdi bu para şimdiki paramızla karşılaştırınca ne kadar yapıyordu? ? 6 sıfırlı zamanlarımızdan önceki paramız mıydı bu ? ?
17.07.17 beğen 2 cevap
??RabiaNur?? (@rabianur34)
Evet o kadar degerli bir para degil 10 kurus mu ne yapiyo :) espri olsun diye koymustum
17.07.17 beğen 2 cevap
? Berjin Demir ? (@berjindemir)
Kitabı nereden aldın
15.08.17 beğen cevap
??RabiaNur??

??RabiaNur??

@rabianur34

Hak verenler?
Biz kadınlar bazı erkekler tarafından anlasılmıyo olabiliriz bazen benim bile bazı kızları anlamadığım oluyor. :)
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon