up
ara

Reşat

Un Mundo Mejor es Posible..
Doğum Tarihi : 19 Mart Cumartesi 1994
Katılım Tarihi : 13 Mayıs Salı 2014 15:42 - 1923 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : Aydın / Türkiye (Turkey)
Üniversite :
Un Mundo Mejor es Posible..
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

07.05.18

Enternasyonal ne demek?

Kelime anlamı uluslararası anlamına gelen bu kavram, dünya üzerinde milliyeti ve ülkesi fark etmeksizin tüm işçi sınıflarının birleşmesi anlamına gelir. Esas düşman diğer uluslar veya devletler değil, egemen sınıftır. Dünya üzerindeki tüm işçiler kardeştir ve birleşip, sosyalizm için birlikte hareket etmelidirler.
Örn: Sen çekiç ol, ben orak, enternasyonalizmi beraber kurak.
yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Nazilli'de Siyaset paylaşım fotoğrafı
Nazilli'de Siyaset
Haluk Alıcık, Nazilli belediye başkanı, partisi mhp, ege'de ne arar mhp demeyin, oluyormuş demek ki, Nazilli insanı partiye değil Haluk Alıcık'a oy veriyor, ama bu görüntüyü görünce de hak verdim şimdi, böyle politika yürüten bir adam nasıl seçim kaybetsin ki, Joseph Goebbels yaşasa, Haluk Alıcık karşısında diz çöker tövbe isterdi...
19 yorum
Gülcan (@gulcann)
Bizim eski chp li başkanda yapmıştı böyle bir şey. Ama ben art niyetli ya da siyasi bir düşünce olarak görmemiştim. Yani bir mahalleydi ama sonradan belediyelik olmuştu. Kendi belediyemize ait hiç hizmet aracı yoktu. Çöp arabası vs işte değişik 3 tane araç almışlar meydana da koymuşlardı. ? Bence güzel.Bizim belediye başkanı hala chp li. Demek ki işe yarıyor.
07.07.17 beğen cevap
kübra (@kkubraaa)
Çok iyi yapmıs başkanım Helal oldun iyi yapmış.
09.09.18 beğen cevap
kübra (@kkubraaa)
Komik oldugunu felan mı düşünüyorsun acab
09.09.18 beğen cevap
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

08.04.17

vatan haini nedir?

İçi tamamen boşaltılmış ve malum parti karşıtlığına evrilmiş kavram
Örn: "Efendim birileri yine yolsuzluklarımızdan bahsetmiş, ne cevap vereceğiz ?"
"Bunlar vatan haini, bunlar bizans torunu"
yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

17.02.17

çay nedir?

Her evde bulunan, cafelerde 1 liraya içilebilecek bir içecek, ama şu çay edebiyatı yok mu, gına getirdi artık, çaydan soğutacak artık beni, burak aksak başlattı şu akımı, önünü alamıyoruz artık, umarım kısa sürede kurtuluruz şu çay edebiyatından.
yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Mutluluk
Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu, hayatın "sen bakarken soyunamıyorum" deme şeklidir
Mutlu olmaktan vazgeçersek eğer mutlu olur muyuz acaba?
7 yorum
Z.Barış Tığlı (@zihnibaristigli)
kendimizi mutlu olmaktan vazgeçtiğimize inandırdığımız an...belkide evet denemek lazım şayet ben hiç başaramadım çünkü insan ne zaman vazgeçerse umut fısıldıyor ''bir kere daha dene'' galiba bunun cevabını hiç öğrenemeyeceğim :)
23.07.15 beğen cevap
Havva kutukcu (@havvakutukcu)
Beklerken kaybettiklerimiz ağlarken guldurduklerimiz kaybederken kazandirdiklarimiz keşke bizi mutlu etseydi çünkü ben şunu keşfettim insan en çok hatalarıyla mutlu oluyor ilk veya son
11.02.17 beğen cevap
Reşat (@resatdemirbilekli)
İnsan mutluluğun ne olduğunu öğrenip, onu kabullenince mutlu oluyor
11.02.17 beğen 1 cevap
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Ak Saray'ın açılışına papayı çağırdıklarına göre bundan sonra dükkan açılışlarına da papaz çağırırlar heralde. #açılış
4 yorum
ELEGANCE (@kirpapatyasi)
Herkesin görüşü farklı @edaduru
16.08.17 beğen cevap
Eda Duru (@edaduru)
aynn ama o yorumu bn yapmadım @kirpapatyasi
16.08.17 beğen cevap
ELEGANCE (@kirpapatyasi)
Peki kim yazdı .d
16.08.17 beğen cevap
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Eski medeniyetlerde, alt tabaka için sinek yakıştırması kullanılırmış. Alt tabakaya, yani köylü sınıfına sinek denirmiş. İskambil kağıtlarında da sinek, köylü sınıfını temsil eder bu yüzden. Sinek denilen bu tabakayı isyana yönlendiren kişilere de sineklerin tanrısı(lord of flies) denirmiş. Şeytan da insanları, Tanrı'ya karşı isyana yönlendirdiğinden, şeytan'a da lord of flies, yani sineklerin tanrısı denir. Sineklerin tanrısı, bir nevi kötülüğün kaynağıdır. Nükleer savaştan kaçırılan ingiliz çocukları taşıyan uçak, ıssız bir adaya düşer. Adanın dört bir yanına dağılmıştır çocuklar. Ralph isimli bir çocuk, domuzcuk denilen bir çocuğun bulduğu deniz kabuğuna üfleyince, çıkan ses, tüm çocukları bir araya toplar. Eskiden beri, tüm medeniyetler, ortak mitler veya değerler etrafında örgütlenmiştir. Adaya dağılan çocuklar, deniz kabuğundan çıkan ses sayesinde birleşince, deniz kabuğuna bir kudsiyet atfedilir. Kutsal olarak görülen bu deniz kabuğunu elinde tuttuğu için de ralph, şef seçilir. Ralph, doğuştan lider yaradılışlı, sert ve otoriter bir çocuktur. Ama adada, en az ralph kadar otoriter, lider yaradılışlı ve insanlara hükmetme arzusuyla dolu biri daha vardı. Jack. Kilise korosu lideri olan jack, aynı zamanda sert ve acımasız biriydi. Adadakileri ileri zamanda, lider olan ralph'e karşı isyana sürükleyecek olan jack, kitapta, sineklerin tanrısı'dır. Kitapta saf iyi olan tek karakter simon'dur. Ve simon, gerçek sineklerin tanrısı ile konuşur. Yani şeytanla. Şeytan, kötülüğü bana bağlamayın, asıl kötülük içinizde diyerek, insanların, doğaları gereği kötülüğe meyilli olduğunu söyler. Issız bir adaya düşen 3 ingiliz gencin, tekrardan ingiliz medeniyetini kurdukları mercan adası kitabına, bir eleştiridir, bu kitap. İnsanlar, medeniyetten uzaklaştıklarında, içlerindeki kötülük meydan çıkar, tüm gerçekliğiyle. Nitekim jack ve tayfası, yüzlerini boyayarak, tanrılara kurban vermeye başlayıp, sevmedikleri kişileri öldürmeye başlarlar. Kitapta, onlarca güzel mesaj olsa da, asıl verilmek istenen mesaj, insanların aslında kötü olduğu ve medeniyetten uzaklaştıkları an, içlerindeki tüm vahşiliği kusmaya başladıklarıdır.
ataç ikon Sineklerin Tanrısı
kitaba puan vermedi
0 yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Hissizlik, toplumdan uzaklaşma, duygusuzluk, değer ve kuralları küçümseme, insanları umursamama vs vs. İnsan egosu... Mersault'u yalnızlığa ve hissizliğe iten aslında egosuydu. Toplumu ve şahısları kendisinden küçük gördüğü için, insanları ve olayları umursamıyordu. İnsanları kendisinden küçük gördüğü için, sıradan insanların önem verdiği olaylar ve konular onun için değersizdi. Şu basit insanların önemli gördüğü şeyler, ne kadar önemli olabilirdi ki? Başkasının ölümü de önemsiz bir olaydı bu yüzden. Bu yüzden annesinin cenazesi yanında hiçbir şey olmamış gibi, rahat rahat sigara içmesi. Onun için komşusunun hayatını o derece ilgilendiren o mevzu, mersault için önemsizdi. Onu toplumdan ayıran ve uzaklaştıran egosuydu. Bu yüzden, mersault'un en büyük korkusu, yok olmaktı. Binlerce defa yanmak, yok olmaktan iyiydi. Çünkü yanarken bile egonu okşayabilirsin, ama yok olursan, hiçliğe karışırsan, seni hayata bağlayan yegane şey olan egon da yok olacaktır.
ataç ikon Yabancı
kitaba puan vermedi
1 yorum
E.A. (@ea)
Bunu mu anladın yani o kitaptan?
24.12.17 beğen cevap
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

16.04.17

enkaz edebiyatı nedir?

Genelde belediyelerde kullanılır, yeni gelen belediye başkanı, önceki dönem belediye başkanı üzerinden siyaset yapar.
Örn: Bir önceki belediyeden 'enkaz' devraldık, işimiz çok zor.
yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

 paylaşım fotoğrafı
You can't judge a book by its cover
5 yorum
ELEGANCE (@kirpapatyasi)
Cool
16.08.17 beğen cevap
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

11.02.17

zengin ve mutsuz nedir?

Fakirlerin, fakirlikten memnun olup isyan etmemeleri için, zenginler tarafından uydurulmuş bir yalan. İstisnalar olabilir tabi, ama fakir ve mutsuz olan insanların da olduğunu bilmek lazım. Fakir ve mutsuz olmaktansa varsın zengin ve mutsuz olalım
yorum
Reşat

Reşat

@resatdemirbilekli

Suruç'ta katliam var
Görev süresi dolmuş bir köpek için bu katliamı gerçekleştirenler kınanmayı dahi haketmiyorlar(Zalimler için yaşasın cehennem)
2 yorum
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
O donemin Suruç kaymakamı Abdullah Çiftçi bey şu anda Sur kaymakamı olarak görevde. Liyakatin ve maseri vicdanin hukuka yansimadigi devletler uygarlik kurabilirler ama gelecege aktardiklari bir medeniyetleri olamaz. Anadolu uygarliklar coplugudur.
https://mobile.twitter.co...968912009805829
02.02.19 beğen cevap
öldü (@quaresma7)
Kime laf anlatıyorsun be babacım duvara konuşuyorsun adamlar şeyinin ucuna bile takmıyor
02.02.19 beğen cevap