up
ara
ÜYELER
DİĞER

Bağımlı Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Bağımlı geçen, Bağımlı temalı, Bağımlı tarafından söylenmiş veya Bağımlı hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Bağlanabilmek için,önce bağımsız olmak gerekir.
Oysa insanların çoğu,yeni ilişkilere eski bağlarla geliyorlardı.Geçmişten taşıdıkları ister güvensizlik,ister anlaşılamamak,isterse de çevrelerinde ördükleri savunma duvarları olsun,her bağ yeni ilişkiyi özgürce yaşamalarını engelliyordu.Daha önceki ilişkilerinde haksızlığa uğradıkları konusunda belki haklıydılar ama, haksızlık edenin karşı taraf değil de,bir türlü bırakamadıkları "geçmişleri "olduğunu göremiyorlardı.
ataç ikon Kayıp Gül
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Birine bağımlı kalmak veya birini bağımlı kılmak zayıf birinin işidir.
ataç ikon İçten Dışa
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

"...Bob'un hayatımı kurtardığını söylemiştim. İlk duyduğumda, biraz ahmakça, biraz da abartılı gibi göründüğünü düşündüm. Ama yolda yürürken her şeyi tekrar gözden geçirince, parçalar oturmaya başladı: Bu doğruydu, gerçekten de yapmıştı.
Bob'u iki yıl önce o loş ışıklı koridorda bulduğumdan beri dünyamı değiştirmişti. O zamanlar kıt kanaat yaşayan, iyileşme sürecindeki bir eroin bağımlısıydım. Ailemle iletişimimi kaybetmiştim ve hemen hemen hiç arkadaşım yoktu. Tam anlamıyla ifade etmek gerekirse, hayatım karmakarışıktı. Bunların hepsi değişmişti."
ataç ikon Sokak Kedisi Bob
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Mustafa Başaran

Mustafa Başaran

@basaran

Ruhu büyük bir güçle kendine çeken
bir şey görülürse duyulursa,
zaman bir çırpıda akıp gider,
çünkü zamanı algılayan yeti başka,
ruhu içeren yeti başkadır,
biri bağımsız, öteki bağımlıdır.
ataç ikon İlahi Komedya
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Tuğçe

Tuğçe

@askkoleksiyoncusu

Böylesine büyük bir lisenin birbirinden farklı iki dünyaya bölünebilmesi ne kadar ilginç. Yoksa başka dünyalar da mı var? Okul aslında her azınlık grubunun kendi dünyasına sahip olduğu küçük bir galaksi gibi mi? Yoksul çocuklar, zengin çocuklar, uyuşturucu bağımlıları, ayrıcalıklı uyuşturucu kullanıcıları hatta çok zengin ailelerden gelmeyen uyuşturucu bağımlıları... Hepsi için ayrı birer dünya. Hepimiz, biri diğer dünyaya adım atmadan birbirimizden habersiz yaşıyoruz. Bu bir günah mı? Yoksa asıl sorun, gerçekte ait olduğun dünyaya geri dönmeye çalışmakta mı?
3 beğen · 0 yorum