up
ara

Bela Hakkında Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Bela geçen, Bela temalı, Bela tarafından söylenmiş veya Bela hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Ne zaman yanında olmasam basın belaya giriyor.

Eragon'un yüzünde kocaman bir gülümseme belirdi. Peki, ya sen yanımdayken?

Bela seni yemeden ben onu yiyorum.

516
0 yorum
çağla dinç

çağla dinç

@cagladinc

"Söylediğin kadar yaramaz olduğuna inanmıyorum."
Çok ciddileştim:
"Beş para etmem.Çok kötüyümdür.Noel günü,benim için bir İsa değil,bir şeytan doğar ve hiçbir armağan alamam.Belanın tekiyim yani.Küçük bir bela.Bir iblis.Bir piç.Ablalarımdan biri ,benim gibi kötü bir çocuğun doğmaması gerektiğini söyledi."
........
"İyi ama ne yapıyorsun böyle?
"Bütün bunları yapan,aslında şeytan olmalı.Birtakım şeyler yapma isteği geliyor içimden ,ve ...yapıyorum.Bu hafta Nega Efegenia'nın çitini ateşe verdim.Dona Cordelia'ya ,'Topal Ördek' diye bağırdım,çok kızdı!..Paçavradan bir topa tekmeyi yapıştırdım,batasıca top Dona Narcisa'nın penceresinden girdi ve büyük aynasını kırdı.Sapanımla üç lamba patlattım.Seu Abel'in oğlunun kafasına da taş attım."
ataç ikon Şeker Portakalı
9.1 (2434 oy)
0 yorum
serpil çakır

serpil çakır

@serpilcakir

Bela ariflerin kandili, müridlerin uyarıcısı, müminlerin kurtuluşu ve gafillerin helak olma sebebidir! Bir kimse başına bir bela gelip sabrederek rıza göstermedikçe imanın gerçek tadına varamaz.
0 yorum
mert yiğit

mert yiğit

@mertyigit

Kalın zırh , seni kendinden korumaz
En büyük dertler ve belalar kabul etmediğimiz hatalarımızdan kaynaklanır
ataç ikon Ruhi Mücerret
8.4 (737 oy)
0 yorum
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Kendinden yüksek insanlarla yapılan ittifak bela getirir daima.
ataç ikon Kibarlık Budalası
8.5 (29 oy)
0 yorum
Ömer DEMİR

Ömer DEMİR

@omerdemir

Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini, herhangi bi sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara,sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz.

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna(Sf.15)
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
Barış Altınbıçak

Barış Altınbıçak

@barisaltinbicak

Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini, herhangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara, sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
osman nuri gemici

osman nuri gemici

@osmannurigemici1

Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiği, her hangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce, bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara, sank, bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz...
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
CEREN

CEREN

@cerensahbaz0

Nedense,hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini,herhangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara, sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için,alaka ve merhamet göstermek isteriz. (sf.15)
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
İbrahim Koç

İbrahim Koç

@ibrahimkoc0

"Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini, herhangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi feraklık duyar ve o zavallılara, sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz"
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
Abdullah Göçer

Abdullah Göçer

@abdullahgocer

"Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini, herhangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara, sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz."
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
Mehmet Zeki Korkusuz

Mehmet Zeki Korkusuz

@mehmetzekikorkusuz

Bana rast geldiğinden memnun görünüyordu. İhtimal, eriştiği mertebeleri gösterebildiğine, yahut da, benim halimi düşünerek, benim gibi olmadığına seviniyordu. Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdüğümüz insanların başına bir felaket geldiğini, herhangi bir sıkıntıya düştüklerini görünce bu belaları kendi başımızdan savmış gibi ferahlık duyar ve o zavallılara, sanki bize de gelebilecek belaları kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz. (Sayfa 15)
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
9.1 (5346 oy)
0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Bela gelince sabırsızlıkla sızlanmak ancak felaketi arttırır.
Syf 219
ataç ikon Katre-i Matem
8.4 (538 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Bela ve musibetlerle imtihan edilip de bunlara karşı sabretmelerinin sonucunda mutlu sona ulaşanları ve yaşadıkları olayları düşünmek, insanı cesaretlendirir, sabra sarılmaya, Rabbine karşı edepli olmaya ve imtihanın sonunda Allah'ın mükafatına nail olacağına dair hüsnü zanna teşvik eder.
ataç ikon Üzülme
9.4 (5 oy)
0 yorum
Hep Okur

Hep Okur

@okumak

"İnsanoğlunun kendini mutsuzluktan daha fazla adadığı pek az şey vardır. Eğer kötücül bir tanrı salt acı çekelim diye bizi yeryüzüne yerleştirmiş olsaydı, görevimizi bu kadar büyük bir coşkuyla yerine getirdiğimiz için kendimizi kutlayabilirdik. Umutsuz olmamız için pek çok neden var: Bedenlerimizin kırılganlığı, aşkın kaypaklığı, toplumsal yaşamın sahtelikleri, dostluklarda verilen ödünler, kişiyi yavaş yavaş öldüren alışkanlıklar. İnsanlara musallat olan bu belalar dikkate alındığında doğal olarak şunu varsayabiliriz: Bizler hiçbir şeye, kendi yok oluş anımıza baktığımız kadar kesin gözüyle bakmayacağız."
0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Benim için asıl bela, gönlümün senin belalarına alışmış olmasıdır. Öyle ki artık gönlüme senden bir gam da gelse, benim için sevinç sebebi oluyor."
ataç ikon Aşkname
8.3 (62 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Hakkında ne kadar az dü­şünürsek bizim için o kadar apaçıktır aşk; ama etraflıca düşünmeye başladığımız anda başımızı belaya sokarız.
0 yorum
Gölge

Gölge

@golge2010

Dikkat et dedi:
Belâ aşktan büyüktür, ALLAH hepsinden...
ataç ikon La: Sonsuzluk Hecesi
8.6 (375 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Dostunun yaptığı sıkıntı ve beladan kendi yapmışcasına yüzü kızaran kişiye dost denir.
0 yorum
Ebru YAVUZ

Ebru YAVUZ

@ebrugiller

Bela budur ki alıştı belalarınla gönül
Gamın da gelse dile bâis-i meserret olur
(Benim için asıl bela, gönlümün senin belalarına alışmış olmasıdır. Öyle ki artık gönlüme senden bir gam da gelse, benim için sevinç sebebi oluyor.)
ataç ikon Aşkname
8.3 (62 oy)
0 yorum
/ 2