up
ara
ÜYELER
DİĞER

Cinsel Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Cinsel geçen, Cinsel temalı, Cinsel tarafından söylenmiş veya Cinsel hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Beyhude

Beyhude

@mamafih

Her ne kadar yüksek ve ulvi görünürse görünsün, her türlü aşkın kaynağı cinsel güdüdür.
ataç ikon Aşka ve Kadınlara Dair
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Freedom

Freedom

@freedom

Her ne kadar yüksek ve ulvi görünürse görünsün, her türlü aşkın kaynağı cinsel güdüdür.
ataç ikon Aşka ve Kadınlara Dair
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Genç kadın vücudunun ‘’cinsel’’, yüzünün de ‘’güzel’’ olabileceği ve bu nitelikleriyle de erkek için tabii olarak ‘’çekici’’ olduğu doğrudur. Kur’an bu tabiiliğe şöyle atıf yapar:’’… ve kadınlara karşı cinsellik arzusu erkeklere hoşlandırıldı’’ (Ali İmran 3/14). Ancak, kadının vücudunun ‘’cazip’’ yerlerini teşhir ederek erkekleri ‘’tahrik’’ etmesi doğru olmadığı gibi; namusunu ve iffetini onun vücudunu inkar ederek koruma yolu da doğru değildir. Bunlar ifrat ve tefrittir. Normal ve doğru olan orta yoldur. Orta Çağların sonuna kadar bütün dünyada (dinlerde ve kültürlerde) kadın tepeden tırnağa örtülü idi. Şu andaki dünya ortalaması boyun-bilek ve diz altıdır. Çarşaf ve peçe, cinselliğin ‘’aşırı’’ ve ‘’belirgin’’ bir şekilde geri çekilmesidir. Zihinlerde durduk yere cinselliğin hatırlatılmasıdır. Amiyane deyimle ‘’eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmektir’’. Kaldı ki, peçe ve çarşafın bazı insanlarda tersinden zihinsel bir fantezi olarak ‘’erotizm’’ doğurabileceği de söylenebilir.

İlhami Güler, Direniş Teolojisi,’Peçe ve Çarşaf Neyi Örtüyor?’, Ankara 2011, s.124.
ataç ikon Direniş Teolojisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Yeats'in kitabından beni çarpan birkaç alıntı yağmak istiyorum: Dryden'ın Lucretius çevirisi üzerine: "Cinsel birleşmenin trajik yanı ruhun daimi bekâretidir." "Cinsel birleşme, ebedi zıtlığı çözme teşebbüsüdür; başarısızlığa mahkûmdur çünkü girdabın yalnızca bir tarafında hayat bulur." Swedenbord: "Meleklerin cinsel birleşmesi tüm benliğin felaketidir..."
ataç ikon Günlükler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Gül Rana Soydan

Gül Rana Soydan

@glranasoydan

Cinsel içgüdülerinin etkilerine kapılıp onun tuzaklarına düşmeseler, oyuna gelip kölesi olmasalar, insanlar ne büyük bir özgürlük içinde olurlardı! Yalnız bu özgürlüğün tek aksayan yanı, cinsel duygulardan kurtulunca, insanın insan olmaktan çıkması, bir canavar olması.
ataç ikon Cennetin Doğusu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Black Garden

Black Garden

@blackgarden

Kadınların psiko-cinsel gereksinimlerinin aile yaşamında ve evlenmede doyurulmamış olduğu yerlerde, karı koca ilişkisinin eksik bir biçimde son bulması ve kadının cinsel heyecanlarını yaşayışının tekdüzeleşmesi sonucunda , sürekli bir doyumsuzluk durumunun ortaya çıkma tehlikesi vardır. Yaşlanmakta olan anne , çocuklarının yaşamını yaşama yoluyla kendini onlarla bir sayma, onların heyecanlarını kendi heyecanı yapma yoluyla kendini bu tehlikeye karşı korur.
.....................

Kızıyla bu duygu katılımını anne o kadar ileri götürebilir ki , kızının sevdiği adama bile aşık oluverir.
ataç ikon Totem ve Tabu
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum