up
ara

Dedikodu Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Dedikodu geçen, Dedikodu temalı, Dedikodu tarafından söylenmiş veya Dedikodu hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Sosyolojik araştırmalar dedikodu sayesinde bir arada durabilen "doğal" bir grubun sınırının 150 kişi olduğunu göstermiştir. Grup bundan daha büyük olduğunda çoğu kişi ne diğerlerini ne yeterince yakından tanıyabilir ne de etkili bir şekilde dedikodu yapabilir.
0 yorum
Kitap Tabiri

Kitap Tabiri

@kitaptabiri

“Dedikodu bir yiyecek olsa feci kalorili, bol şekerli profitorele benzerdi muhtemelen. Yerken pek hoş gelir, ama sonra mideye oturur, geride zaralar bırakırdı.”

“Yaralarımız, berelerimiz ve görünmez dövmelerimizle yaşıyoruz şu hayatı. Bir başkasına kızarken acaba bizi eskiden incitmiş olan herkese mi kızıyoruz?”

“Birilerinin arkandan konuşmasından daha beter bir şey varsa o da kimsenin senin hakkında konuşmamasıdır” demişti Oscar Wilde… Ama ardından hemen eklemişti: “Söylenenlerin bir önemi yoktur. Söyleyenin önemi vardır.”

“Einstein’in Başarı Formülü: bol bol çalış, bol bol sev, bol bol oyna, aman dilini tut, kem söz etme kimse hakkında!”
ataç ikon Şemspare
7 (199 oy)
0 yorum
Queen

Queen

@queenoftragedies

Dedikodu, bazı görünmeyen suflörlerin, ellerinde metin olmaksızın uydurdukları veya ellerindeki metne kendi keyiflerine göre ekledikleri sözleri, sağda solda ilgili ilgisiz kişilere sufle etmeleri sonucunda ortaya çıkar.
ataç ikon Küçük Şeyler 2
8 (53 oy)
0 yorum
Özlem Karagöz

Özlem Karagöz

@yuregiminiklimi

Erkek dedikodusu kadın dedikodusunu bin beter - yuva yıkar-
Sayfa 278
ataç ikon Mücella
7.8 (156 oy)
0 yorum
deriN

deriN

@derinnn

Tembellik ve dedikodu denen iki kanat olmasa seytan asla bu kadar yuksekten ucamazdi.
ataç ikon Ustam ve Ben
7.9 (403 oy)
0 yorum
ahmtksoy

ahmtksoy

@ahmtksoy

... bizi bu sefil hayata mahkûm eden uluslararası kumpası tezgahlayanlar hakkında dedikodu etmektir. Bu dedikoduya 'tarih' dendiğini sanıyorum.
ataç ikon Yeni Hayat
7.9 (156 oy)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Yüce şeylere özlem duyan insanlardılar ve bu yüzden de, tarihi açıdan ilginç olsa da, dedikodu sayılabilecek şeylerle, genelde doğrudan estetikle veya erdemle bağlantılı olmayan herhangi bir şeyle ilgilenmeleri mümkün değildi.
ataç ikon Swann'ların Tarafı
8.7 (26 oy)
0 yorum
gulbin

gulbin

@gulbin

Biliyor musun Andrey, benim içimde ne yakıcı, ne de kurtarıcı hiçbir ateş yanmadı. Hayatımda hiçbir zaman başkalarınınki gibi gittikçe renklenen, parlak bir güne çevrilen bir sabah olmadı; bir sabah ki yakıcı öğlesi geçtikten sonra yavaş yavaş solsun ve kendiliğinden akşama karışsın. Hayır, benim hayatım sönmüş başladı. Tuhaf, fakat böyle. Kendimi bilir bilmez sönmeye başladığımı hissettim. Sönüşüm dairede, evrak başında oturduğum zaman başladı; sonra kitapları okuyup da onlarda hayatta kullanmayacağım gerçekler buldukça, dostlar arasında dedikodular, alaylar, soğuk, kötü, boş gevezelikler dinledikçe, gayesiz, sevgisiz, toplantılara katıldıkça daha da kötü oldum.
ataç ikon Oblomov
9.1 (239 oy)
0 yorum
svly inan

svly inan

@svlyinan

İnsanların aşamadığı duvarları dedikodular aşardı.
0 yorum
Hilal Özdemir

Hilal Özdemir

@cokfuzuli

Nişanlıyım, diye düşündü Arzu. İşaret parmağını yara bandına sürttü. Geri dönüşün zor olması onu rahatlatıyordu. 23 Temmuz, diye düşündü Arzu. Merdivenlerden nikah masasına doğru alkışlarla şamatayla yüzlerinde sabun gibi gülüşlerle ve parlak simsiyah bıyıklı nikah memuru kırmızı pelerinin içinde şahitlerin ve seyircilerin ve bahşiş bekleyenlerin ve kaçırılmış bir fırsatın önünde gizlenen gerginliklerin törenden hemen sonra başlayacak dedikoduların önünde elleri sıkarken yanaklara yanaklarıyla dokunurken elden kayıveren sabun gülüşlerle dişler ortada gülüyormuş gibi çünkü Allah mesut eder. Ruhu teslim etmeden önce.
0 yorum