up
ara

dehşet Sözleri ve Kitap Alıntıları

İçerisinde dehşet geçen, dehşet temalı, dehşet tarafından söylenmiş veya dehşet hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
şevval

şevval

@sevval324

Ama yazmak iyi geliyor. Yazdıkça içimdeki zehri akıtacağım sanıyorum. Yazarsam, bütün bu dehşetin kelimeler dünyasında bir karşılığını bulursam bir parça hafifleyeceğim zannediyorum.
ataç ikon Nar Ağacı
8.6 (638 oy)
0 yorum
homoviator

homoviator

@homoviator

Bana bu güzel çiçekleri anlat
Beni mutlu eden - dehşet -
Koparıldıkları anı
Kırıldıkları anı
Taşınırken idam edildikleri anı!
Bana anlat...
0 yorum
homoviator

homoviator

@homoviator

Bana bu güzel çiçekleri anlat
Beni mutlu eden - dehşet -
Koparıldıkları anı
Kırıldıkları anı
Taşınırken idam edildikleri anı!
Bana anlat...
0 yorum
Tuğba Çelik

Tuğba Çelik

@okuryazarhatun

Ölüm korkusundan daha dehşet verici bir şey varsa, o da ölememektir..
ataç ikon 18 Saat
7.5 (4 oy)
0 yorum
Sezgin Taşcı

Sezgin Taşcı

@sezgintasci

Korku cezadan çok daha beterdir, çünkü ceza bellidir, ağır da olsa, hafif de, hiçbir zaman belirsizliğin dehşeti kadar, o sonsuz gerilimin ürkünçlüğü kadar kötü değildir
ataç ikon Korku
8.7 (253 oy)
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

"Korku cezadan daha beterdir, çünkü ceza bellidir, ağır da olsa, hafif de, hiçbir zaman belirsizliğin dehşeti kadar, o sonsuz gerilimin ürkünçlüğü kadar kötü değildir."
ataç ikon Korku
8.7 (253 oy)
0 yorum
ahmet-samsa

ahmet-samsa

@samsa

Ve Irene şimdi dehşetle farkediyordu ki, kendisi için mümkün olan tek yaşam biçimini yitirmek üzereydi.
ataç ikon Korku
8.7 (253 oy)
0 yorum
Kübra Baran

Kübra Baran

@kubrabaran

Erdem dehşetin yüzlerinden biridir. Bunu anladığımız zaman, dünyanın, Tanrı'nın bir eğlencesinden başka bir şey olmadığını da anlarız.
0 yorum
Gözde ÖZDEMİR

Gözde ÖZDEMİR

@gozdeozdemr

Erdem, dehşetin değişik yüzlerinden biridir. Bunu kavradığımız zaman, dünyanın, Tanrı'nın bir eğlencesinden başka bir şey olmadığını da anlarız.
0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Nasılsın Berke Ağbi?"
"Dehşetin dibindeyim canım. Tüp ya da su lazım mı?"
"Yok."
"Otur bir çay söyleyeyim."
"Annem merak eder."
"Neden geldin o zaman?"
"Hiç, Geçerken uğradım."
"İyi ettin."
"Hadi hayırlı işler."
"Sağ ol canım."
Gitti. Minik kalçalarına baktım. On üç yaşında, ben on yedi.
ataç ikon Erken Kaybedenler
8.4 (516 oy)
0 yorum
KEVOK

KEVOK

@elifaydogan

Hiçbir şey söylemedi ,ama gözleri dehşet ve isyanla doluydu.Yediğim dayaklardan kalan izleri, yaraları ve kabukları görmesini hiç istemezdim,ama gördü.
"Canın acıyacaksa suya girme" diye mırıldandı .
"artık acımıyor."
ataç ikon Şeker Portakalı
9.1 (2437 oy)
0 yorum
E.D

E.D

@yabanci

Masama gelen iş sahipleriyle dişlerimi gıcırdatarak konuşur, içlerinden birinin canını sıktım mı, dehşetli bir zevk duyardım. Bunu çoğu zaman becerirdim de. Bilirsiniz, ricacıların çoğu ödlekçe olur.
ataç ikon Yeraltından Notlar
8.8 (1023 oy)
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Neredeyse hiç acı çektirmeden bedeni öldürmekle övünüyorlar. Hey! İşte bundan söz ediliyor! Manevi acının yanında fiziki acının ne önemi var? Dehşet ve merhamet, yasalar böyle yapılmış!
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bu tür deliliğin çok kendine özel bir iç sızısı, coşkunluğu, yapayalnızlığı, dehşeti var. Uçtuğunuz zaman harikasınız. Düşünceler olsun, duygular olsun müthiş bir hızla, yoğunlukla üst üste geliyor, aynı kayan yıldızlar gibi siz bu yıldızların peşine düşüp her an daha iyisini daha parlağını buluyorsunuz. Çekingenlik diye bir şey kalmıyor, aradığınız sözcükleri, jestleri tak diye buluyorsunuz, başkalarını büyülediğinizin kesinlikle bilincindesiniz. Tekdüze insanlarda ilginç yanlar keşfediyorsunuz. Gövdenizin her yanını müthiş bir duyarlık sarıyor, baştan çıkarmak, baştan çıkarılmak karşı konulmaz bir istek heline geliyor. Her şey çok kolay, siz çok güçlüsünüz, parasal açıdan da her şeyi yapabilecek durumdasınız, üst düzey bir keyif, coşku, mutluluk iliklerinize kadar dolmuş. Ama bir noktadan sonra bütün bunlar değişiyor. Kafanıza üşüşen fikirler çok fazla, çok hızlı; biraz önce açık seçik gördüğünüz şeyler birbirine onulmaz şekilde karışıyor. Bellek yok oluyor. Arkadaşlarınızın yüzündeki ilgi ve keyif yerini endişe ve korkuya bırakıyor. Önceleri düzgün bir akış içinde olan her şey birden tersine dönüyor, sinir, öfke, korku birbirini izliyor, denetimi tümüyle elden kaçırıyorsunuz, kafanızın en karanlık mağaralarına dalıyorsunuz. O mağaraların orada olduklarını bilmiyordunuz o ana dek. Bunun sonu hiç gelmeyecek, çünkü delilik kendi gerçekliğini yaratıyor.
ataç ikon Durulmayan Bir Kafa
9.3 (11 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Şiirlerim Hiroşima’dan bahsetmiyor ama karanlıkta karış karış kendisini yaratan çocuk hakkındalar. Toplu kıyımın dehşeti hakkında değiller, ama yakınlardaki bir mezarlıktaki porsukağacının tepesinde duran ayın çıplaklığı hakkındalar. İşkence görmüş Cezayir'lilerin son sözleri hakkında değiller, ama yorgun bir cerrahın geceleri düşündükleri hakkındalar.
0 yorum
Quaf

Quaf

@quaf

Ne oluyordu da dehşet saçmaya gelmişken dehşete düşüyordu?
İnanmak ile inanmamak arasında ibretlik bir hâl idi.(41)
ataç ikon Mihmandar
8.8 (269 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Düşünmek, en büyük zevk olabilir. En büyük dehşet de olabilir. Ya da bir şekilde ikisi birden olabilir. Hem zevk, hem dehşet.
ataç ikon Kader
8.8 (4 oy)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Hayvanlardan iğrenmekte hakim duygu, dokunulduğu zaman onlar tarafından tanınma korkusudur. İnsanın derinliklerinde dehşete düşen şey iğrenti uyandıran o hayvana pek az yabancı olan bir şeyin kendi içinde varolduğu ve hayvanın bunun farkına varabileceği yolundaki belli -belirsiz bilinçtir-. Her iğrenti, kaynağında, dokunmaktan iğrenmedir.
ataç ikon Tek Yön
8.6 (9 oy)
0 yorum
Dilara Artar

Dilara Artar

@dilaraartar

Her zaman bekleyen daha kötü şeyler vardır. En korkuncunu gördüğünüzü sanırsınız, bütün kabuslarınızı birleştirip gerçekten var olan tüyler ürpertici bir dehşete dönüştüren zirveye ulaştığınızı düşünürsünüz ve tek teselliniz, ondan kötüsünün mümkün olamayacağıdır. Varsa bile zihniniz onunla karşılaştığında kısa devre yapacaktır ve bilmeyeceksinizdir. Ama daha kötüsü mümkün ve zihniniz kısa devre yapmıyor ve bir şekilde devam ediyorsunuz. Hayatın tüm neşesini yitirdiğinizi biliyorsunuz, yaptığınız şeyin, ümit ettiklerinize ulaşma ihtimalini ortadan kaldırdığını fark ediyorsunuz, ölenin kendiniz olmasını diliyorsunuz ama her nasılsa devam ediyorsunuz. Kendi yarattığınız bir cehennemde yaşamakta olduğunuzu görüyorsunuz ama yine de devam ediyorsunuz. Çünkü yapacak başka bir şey yok.
0 yorum
Mustafa Başaran

Mustafa Başaran

@basaran

Derin düşünebilen insanlara ne mutlu! Ama bu derinlikte düşünmek bir lanettir. Bunu nasıl tarif etmeli? Dehşet üzerine dehşet. Müzikte biraz vardır bundan; müzikte bu olumlu bir şey olur, onun dişi parçasıdır.
0 yorum
/ 2