up
ara

Destek Olmak İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Destek Olmak geçen, Destek Olmak temalı, Destek Olmak tarafından söylenmiş veya Destek Olmak hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Sonuçlar gerçeğin, deneyimin ve eğitimin değişmez bir parçasıdır. Genellikle acıtırlar ve canımızı yakarlar, utanç ve pişmanlık hissettirirler. Ama bize yardım etmek için oradadırlar ve çocuğunuzu büyütmenize de destek olurlar.
ataç ikon Bağırmayan Anne Baba Olmak
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Elif Özkaya

Elif Özkaya

@elifozkaya

"İşte ben, bu alışkanlıklarından biri olmak istemem. Senin düzenle olan bağlarından biri. Sabah ki diş fırçan, ya da kolunun altına sürdüğün deodorant, ya da yumurtalı şampuan olmak istemem. Bunların günlük mutluğunda, rahatlığında sadece ufak bir payları var. İşte ben bu gündelik mutluluğun daha büyük bir payı olmak istemem. Yani daha rahat olman, korkmaman için örneğin, destek olamam sana. Düzenle bütün bağlarını koparabildiğin zaman, ki bu cesaret ister, bu cesareti gösterebildikten sonra zaten karanlıktan korkmayan biri olursun. O zaman yine beni seversen, bu sevgi kabulümdür. Tamam mı?"
ataç ikon Yenişehir'de Bir Öğle Vakti - Bütün Eser...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Aklıma gelmişken, neşeli gençlerin sayısı arttı mı
sürüde, erkeklerini çöz;
ilk sen yolla sığırlarını Aşk’ın kollarına,
birinden ötekini doğurtarak destek ol soylarına.
Zavallı ölümlüler için yaşamın en güzel günleri
hemen geçip gider;
sinsice gelir hastalık, hüzünlü yaşlılık ve çile,
amansız ölüm kapıp götürür bizi bütün
merhametsizliğiyle.
Gövdesini değiştirmek isteyeceğin bir damızlık
hep bulunur:
Hep değiştir zaten, sonra kayıplarına oturup
ağlama,
öğüdümü tut, sakın ihmal etme, her yıl sürü için
seç yeni bir ana.
ataç ikon Sığırtmaç Türküleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Her girişimine destek olmaya sizi önceden ikna eden türde gözleri vardı.
ataç ikon Alaska'nın Peşinde
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sezgin Taşcı

Sezgin Taşcı

@sezgintasci

Sahtelik, yaşamdaki zulme destek olmuştur. İnsana yapılan zulüm giderek daha fazla sahtekarlık gerektirmiş ve böylece ikisi, yuvarlanan kartopu gibi, hiçbir sınır tanımadan büyümüştür.
0 yorum
Mecrûh

Mecrûh

@benbirokurum

Cemaat halinde yaşayan mü'minlerin; birbirlerini iyi tanımaları, Allah (cc) için din kardeşlerini sevmeleri, saymaları ve birbirlerine destek olmaları zaruridir. Bir hizmet cemaatine mensup olan müslümanların, tıpkı bir vücudun organları gibi, birbirlerinin acılarını paylaşmaları gerekir.

Sayfa 107
ataç ikon İslami Hareketin Mahiyeti
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nutellabrain

Nutellabrain

@nutellabrain

Gecenin gündüze dönmesini , günün geceye devrilmesini sağlayan sensin , ölümden dirim hasıl eden , canlıdan ölüm çıkaran sensin ; senin herşeye gücün yeter ; bağışladığın dayanma gücüyle kuluna destek olan sensin. Dayanma gücü ver , Allah'ım. Bana sabır ver .
ataç ikon Bin Muhteşem Güneş
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ömür

Ömür

@omur80

Yaşlılık, çoğu insanın sandığı gibi durağan ve değişmez bir dönem değildir. Yaşamın tüm evrelerinin zorlamalarına karşın var olabilmiş olmanın güçlülüğü ve bilgeliğini içerir. Özellikle merak ve hayret tepkilerini sürdürebilen yaşlılar gerçekten dinamizmi olan varlıklardır. Yaşlı insan, bir yandan gidenin yerine konacak kimse olmamasının yarattığı yalnızlığın ve toplumsal statüyü yitirmiş olmanın getirdiği rol yoksunluğunun acısını yaşar, bir yandan da kendini ölümsüzleştirmenin yollarını araştırır. Bu nedenle yaşlı insanın zamanla ilişkisi ölümünden sonrasını da içerir. Miras düzenlemeleri, gençlere daha çok destek olma çabaları ve hayır yapma girişimlerinin temelinde geride bir iz bırakma isteği bulunur.
ataç ikon İnsan Olmak
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ayda V. Gani

Ayda V. Gani

@aydavgani

"Günümüzde akıl yürütmeyi bilen tüm insanların tek sistemi ateizmdir. İnsan aydınlandığı ölçüde, hareketin maddeye içkin olduğunu kavradığı ölçüde, bu hareketi yaratacak bir failin gerekliliğinin yanıltıcı bir varlık olduğunu anladı; ve var olan her şey özü gereği hareket halinde olduğundan, devindirici gücün gereksizliğini hissetti; ilk yasa koyucuların özenle icat ettikleri kuruntuların ürünü bu Tanrı'nın, onların ellerinde, bizi zincirleyecek yeni bir araçtan başka bir şey olmadığı anlaşıldı ve bu hayaleti konuşturma hakkını yalnız kendilerine saklayarak, bizi köleleştirmek için başvuracakları gülünç yasalara destek olacak şeyi bu Tanrı'ya söyletmeyi iyi bildikleri de ortaya çıktı."
ataç ikon Yatak Odasında Felsefe
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Tolstoy'un dediği gibi, öncelikle "Ne yapmalıyız?" sorusu gelecektir. Öncelikle zihnimizi riyakârlıktan arındırmalı, destek olarak ortaya sürdüğümüz sahtekârlıklarımızı bertaraf etmeliyiz.
ataç ikon Eleştiri ve Deneme Yazıları
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahmet ÖZAYSIN

Ahmet ÖZAYSIN

@ahmetozaysin

“Gerçekten kitapları, kitap nedir bilmeyenlerden fazla kullanmam, diyebilirim. Cimriler nasıl günün birinde kullanacağım diye hiç dokunmazlarsa definelerine, ben de öyle saklarım kitaplarımı. Ruhum, onların benim olmasıyla doyar, yetinir. Savaşta, barışta kitapsız yola çıktığım olmaz. Yine de hiç kitap açmadığım günler, aylar olur. Biraz sonra, yarın, canım istediğinde okurum, derim. Zaman, beni dertlendirmeden yürür gider. Çünkü kitaplarımın, dilediğimde bana sevinç verecekleri, yaşamama destek olacakları düşüncesi, anlatabileceğimden daha büyük bir verir bana. İnsan yaşamı denen bu yolculukta benim bulduğum en iyi destek, kitaptır ve ondan yoksun insana acırım.” (S. 211)
ataç ikon Denemeler
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Musab bin Umeyr

Musab bin Umeyr

@musabbinumeyr

Ruhlar âleminde dost olanlar burada da dost oldular. Birbirlerini sevdiler, sırdaş oldular. Burada sevenler, sırdaş olanlar ebedi âlemde de devam edecekler sevmeye. Hem de hiç tatmadıkları kadar bu âlemde...

Bu muhabbeti kıskanan ibllis yollarımıza tuzak kurdu. Bizi birbirimizden ayırmak ve birbirimize düşman etmek için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam edecek, sakın unutma. Bir de ona destek olanlar olacak senin cinsinden. Onları da iyi tanı.

"Ben cennetimi kurmak istiyorum seninle. Seninle cennet olmak istiyorum. Kendimi tamamlamak, kemale ermek istiyorum. Cennetim olur musun?" de.
ataç ikon Aşkın Ev Hali
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

HAMLET - Ey göklerde yaşayanlar! Ey dünya! Daha ne olsun?
Cehennem önüme mi gelsin? Ne yüz karası şey bu?
Tut kendini yüreğim, tut kendini!
Ve siz, ey sinirlerim, gevşemeyin birden;
Gerilin, destek olun bana!
Beni unutma mı dedin? Hayır, zavallı ruh,
Şu çılgın kafa durdukça çıkmayacaksın içinden,
Seni unutmak ha? Aklımın kara tahtasından
Silerim de bütün boş anıları,
Bütün kitaplarda yazılan, çizilenleri,
Gençliğimden, öğrenciliğimden kalanları.
Yalnız senin buyruğun kalır.
Beynimin defterinde, yapraklarında,
Ivır zıvır bütün bildiklerimin üstünde.
Evet, yemin Allahıma, o kalır yalnız.
Ey çürümüş yürekli kadın!
Yılan, yılan, yüze gülen zehirli yılan!
Yaz aklım, yaz defterine, yaz şunu:
Güler yüzlü, hep güler yüzlü bir insan
Zehirli bir yılan da olabilir.
Danimarka'da olabilir hiç değilse, inan buna.
Ya! Demek böyle, amca, sen buymuşsun demek!
Öyleyse benim parolam da şu bundan böyle:
Tanrı seninle olsun, unutma beni!
Yemin ettim, unutmam.
ataç ikon Hamlet
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
HD.K

HD.K

@satyagraha

Yalan, yaşamdaki zulme destek oluyor, zulüm giderek daha çok yalan gerektiriyor ve böylece ikisi, yuvarlanan kartopu gibi, hiçbir sınır tanımadan büyüyorlar. Ama her şeyin bir sonu var. İnanıyorum ki Hristiyan ulusların şuandaki yıkımları da bir gün sona erecek.
ataç ikon Din Nedir
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Hiç kimse tek başına olmak istemez. Herkes bir kalabalığa ait olmak ister; sadece tek bir kalabalığa da değil, birçok kalabalığa. Kişi , dini bir kalabalığa, bir siyasi partiye, bir rotary kulübüne ait olur ve daha ait olunacak bir sürü başka küçük gruplar da vardır. İnsan günde yirmi dört saat desteklenmek ister çünkü sahte bir destek olmadan ayakta duramaz. İnsan tek başına kaldığı zaman, garip bir delilik hissetmeye başlar. Yıllar boyunca birisi olduğuna inandın ve birden bire, tek başına kaldığın zaman aslında o kişi olmadığını hissetmeye başlarsın. Bu durum korku yaratır: O zaman sen kimsin?
0 yorum
Melis Cengil

Melis Cengil

@meliscengil

Yalnızız bu yeryüzünde ve ancak birbirimize destek olarak yol alabiliriz.
ataç ikon Tiran ve Genç Kız
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Melanie, yaptığın doğruydu, diye onayladı. O hatalı. Domuzluk ediyor.
Teşekkür ederim.
Biz kızlar, birbirimize destek olmalıyız.
ataç ikon Göçebe
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

"Eğer bana destek olamıyor ve harekete geçiremiyorlarsa artılar çok uzak demektir."
ataç ikon Her Gün Biraz Daha Yakın
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Vaktiyle İslam'ın erken dönemlerinde Hz.Ali, İslam'ın adalet ve hakkaniyet davasında ısrar etmesine rağmen;Muaviye, halkı ''güzel yiyelim, güzel içelim'' vaadiyle bugünün deyimi ile 'real politik' yaratarak kendi yanına çekmişti. Bugün de ABD ve AB, Müslüman dünyanın halkını, siyasi elitlerini -hatta bir zamanların ''İslamcı'' entelektüellerini''-''kârı maksimize etmek'' (güzel yemek-içmek) için kolayca ayartabiliyor. Şiddetin zuhurundan özünü gizleyen bu insanın ''Hevasını ilahlaştırmasını''(25/43) önce görmek, daha sonra da ona direnmek ve alternatifini ortaya koymaya çalışmak zorundayız. Marifet (Müslümanlık), bu feleğin (liberal kapitalizm) çarkının dönmesine el vermek, destek olmak değildir; çomak sokmaktır. Ama siz arabaya güle oynaya binmişseniz, çarkına nasıl çomak sokarsınız? Ve arabanın sürücüsüne durun bakalım:''Nereye gidiyorsunuz?''(81/26) sorusunu soramıyorsanız,''Tanrı size ne diye değer versin?''(25/77).

Güler, Direniş Teolojisi,'İktisat İtikattır:Çağdaş Ekonominin Metafizik Kritiğine Giriş', Ankara 2011,s.64.
ataç ikon Direniş Teolojisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
maide yılmaz

maide yılmaz

@tozzerresi

"Beni bana gönderdiğiniz için teşekkür ederim... Bu arada, bir önerim olacak. Bence, sokaklara umumi tuvalet yerine, umumi hücreler yapılmalı. İsteyen içine girmeli ve kendini kapatabilmeli. Tuvalet kabinlerindeki gibi, kilitte kırmızı bir işaret olunca, içlerinin dolu olduğu anlaşılır. Sonra da başka insanlar, o yalnız kalmak isteyen kişiye destek olmak için, kapıdaki delikten içeri, yemek ya da su gibi şeyler bırakır. Ne güzel olur, değil mi? Bence harika olur!"
ataç ikon Daha
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
/ 1