up
ara

Enerji İle İlgili Sözler ve Kitap Alıntıları

İçerisinde Enerji geçen, Enerji temalı, Enerji tarafından söylenmiş veya Enerji hakkında sözler ve kitap alıntıları listelenmektedir.
fethiye

fethiye

@fethiye

Uyku unutturur, tedavi eder, yeniler, enerji depolar, yeni sabahlara, yeni guneslere,gunlere kavusturur.
ataç ikon Handan
6.7 (141 oy)
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Ülke gençlerini sürekli ama sürekli karşı cins ilişkileri içinde boğmak, akıllarını ve tüm duygu enerjilerini bu yolda meşgul edip içlerini boşaltmak. Tıpkı bir ceylanı öldürüp, içini boşaltıp da külle doldurmak gibi...
ataç ikon Rabbin Sana Küsmedi
8.8 (17 oy)
0 yorum
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Bu fısıltı halindeki sesle gaşyoluyor ve titriyordu. Karanlıktaki kadın çok yakında, yanı başındaydı. Selim kendi yüreğinin atışıyla birlikte onun kalb çarpıntılarını da duyuyordu. Niçin başını çevirip bakmıyordu? Çünkü içinden gelen bir kuvvet böyle emrediyordu. Bu meçhul kadının sesi şimdi daha kuvvetli, daha ürpertici, daha esrarlı ve amirdi:

Kalbin benim olsun diyorum, çünkü mukadder.
Cismin sana yetmez mi? Çabuk kalbini sök, ver!
Yoktur öte alemde de kurtulmaya bir yer!
Mutlak seveceksin beni, bundan kaçamazsın...

Selim birdenbire unutulmuş eski bir sevgiliyi hatırlar gibi oldu. Ses onun sesiydi. Enerjik bir zihin hamlesiyle eskiden az beya çok gönül yakınlığı duyduğu bütün sevgilileri aklından geçirdi. Bu ses onlardan hiçbirisinin değildi. Fakat tanıdığına o kadar emindi ki yanılmasına imkan yoktu. Hatırlamak istedikleri bir adı düşünen, bulamayan, dilinin ucuna kadar geldiği halde söyleyemeyen insanların sıkıntısı ile elini alnına götürdü. Evet, biliyordu... Bu sesi çok iyi biliyordu. Hatta işitmiş olduğu yeri de hatırlıyordu. Fakat içindeki garip bir duygu bu biliş ve hatırlayışın zamanını çok eski, inanılmayacak kadar eski zamanlara götürüyordu. Alnındaki eli yağmurla ıslanırken ses yeniden hitaba başladı:

Ram ol bana, ruhun yeni bir aleme girsin...
Yazmış kaderin: Aşkıma ömrünce esirsin.
Aklınla, şuurunla, hayalinle bilirsin:
Mutlak seveceksin beni, bundan kaçamazsın!
ataç ikon Ruh Adam
9.1 (295 oy)
0 yorum
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

O füsunkar ve güzel gözleri her kalbi deşen.
Öyle bir nazlı kızın aşkına düştüm ben ki...

Selim bunun arkasını hatırlamak istemedi. Nazlı kızlardan nefret ediyordu. Bütün kadınların ve kızların Ayşe gibi enerjik ve metin olmasını istiyordu.
ataç ikon Ruh Adam
9.1 (295 oy)
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

klındakini Okuyabilirim, gerçek yaşam ortamlarında birinin ne düşündüğünü ve neler hissettiğini anlamak için neler yapabileceğinizi adım adım açıklıyor. Örneğin, patronunuzun sizi gerçekten sevip sevmediğini, bir pazarlamacının güvenilir olup olmadığını, biriyle ilk kez buluştuğunuzda ilişkinin istediğiniz yönde mi, yoksa aksi yönde mi gittiğini kesinlikle ve kolayca anlayabileceksiniz. Risk yüksek olduğunda “pazarlıklar, soruşturmalar, taciz konuları, hırsızlık veya sahtekarlık” kendinize zaman, para, enerji kazandırmak ve hayal kırıklığından kurtulmak için kimin sizin tarafınızda, kimin karşınızda olduğunu kolayca fark etmeyi öğrenin.
0 yorum
1234

1234

@ercandurak

Anlatması zor ama ben ne neşe bildim, ne dönebildiğim bir hayatım oldu. Baştan sona zehirlenmiş, tüm hayat enerjisi emilmiş gibiydim.
ataç ikon Zamanın Farkında
7.9 (12 oy)
0 yorum
1234

1234

@ercandurak

Yalnızca güneş mi; uçurtma da, doğudan yükselmiştir. Çinli rahiplerin ruhlarla buluşup gelecekten haber vermek amacıyla gökyüzüne saldığı uçurtma, denizciler tarafından Batı’ya götürüldüğünde bir oyuncağa dönüşür.
Batı’da oyuncak, bilimin öncüsüdür. Gökyüzünün öfkesi olan yıldırıma uçurtma sayesinde tasma takılır, evcilleştirilir. Bu tasmanın adı “paratoner” dir ve uçurtmanın ipi Benjamin Franklin’in elindedir. Elektriğin bir akım ve enerji olduğunu keşfeden Franklin, bilimin yolunda yeni bir kapı açmayı başarır. Bunu da uçurtmasına bağladığı bir anahtarla yapar!
ataç ikon Kule Canbazı
8.7 (35 oy)
0 yorum
Fulya

Fulya

@fulya68

Hayal kurmak göründüğü kadar kolay değildir. Tam tersi. Tehlikeli hale gelebilir. Hayal kurduğumuzda güçlü enerjileri açığa çıkarırız ve hayatımızın gerçek anlamını, kendimizden, daha fazla gizlemeyi başaramayız. Hayal kurduğumuzda ödeyeceğimiz bedeli de seçmiş oluruz.
ataç ikon Aldatmak
6.6 (272 oy)
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Yetişkin çocuk başkasına kolay kolay güvenmediği için insanların söylediklerinin onların gerçek duygu ve düşüncelerini yansıttığını kabul etmez. İnsanların art niyetli olduklarını düşünür ve sürekli kuşkuludur. Bu bir savunma mekanizmasıdır. Kişinin çok önemli miktarda psikolojik enerjisini alır. Kalıplanmış kişilerin yaratıcı olmamalarının birçok nedeni arasında psikolojik enerjinin sürekli savunma için harcanması da yer alır.
ataç ikon Yetişkin Çocuklar
8.2 (13 oy)
0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Üçüncü sevgi enerjisi, duadır. Dinler, kurumsallaşmış kiliseler, bunu yok etmiştir. Onlar sana önceden hazırlanmış dualar sunmuştur. Dua kendiliğinden oluşan bir histir. Dua ederken bunu hatırla; bırak duan kendiliğinden oluşan bir şey olsun. Eğer duan bile içten olmuyorsa, ne içten olabilir? Eğer Tanrıyla birlikteyken bile, önceden hazırlanmış şeyleri kullanıyorsan, ne zaman içten, doğal ve gerçek olacaksın? Söylemek istediğin şeyleri söyle. Tanrı ile sanki bilge bir dostla konuşuyormuşsun gibi konuş; ama sakın resmiyet katma. Resmi bir ilişki, ilişki bile sayılmaz. Tanrı ile de mi resmi olacaksın? Tüm doğallığı yitirirsin. Duana sevgi kat. O zaman konuşabilirsin. Bu çok güzel bir şey; evrenle diyalog kurmak.
0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Simülakrlar üç gruba ayrılır:
– Uyumlu, iyimser ve Tanrı’nın yarattığı ideal doğanın tıpkısını/ikizini oluşturmayı amaçlayan imgeleme, taklit ve kopyalama üstüne kurulmuş doğalcı, doğal simülakrlar,
– Tüm üretim düzenini kapsayan enerji ve güç üstüne kurulmuş, makinelerle somutlaşan, üretici özelliğe sahip, üretken simülakrlar. Evrensel boyutlara insana inanmayı hedefleyen, sürekli bir yayılma eğiliminde olan ve nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayan bir enerjiyi özgürleştirme (arzu, göreceli ütopyalarla simülakrlar grubuna aittir) peşinde koşan simülakrlar,
– Information=bilgi, model ve sibernetik oyunlardan oluşan, total bir işlemsellik, hipergerçeklik ve mutlak bir denetimi hedefleyen simülasyon simülakrları.
0 yorum
Ergün Çil

Ergün Çil

@erguncil

Evet, uzaktayken kafamda sadece bir hayalken seni arzuluyorum. Bugün neredeyse bir saat boyunca seninle, vücudunla, bacaklarınla, göğüslerinle dövüştüm ve dövüş enerjimin belki binde birini tüketebildi ancak. Karısını seven ve arzulayan bir erkek olmama rağmen seni arzuluyorum. Seni arzulayan ilk erkek değilim, başka kadınları arzulayan ilk evli erkek de ben değilim. Hepimiz zihnimizde aldatırız, af diler, yine aldatırız. Kollarımda yatarken sana ilişmiyorsam, günahtan korktuğumdan değil bu. Benim böyle bir suç anlayışım yok. Fakat seninle sevişmekten kat be kat önemli bir şey var. İşte bundan dolayı seninle yan yana, yandaki binanın kıvılcımlarıyla aydınlanan bu otel odasını seyrederken içim huzur doluyor.
ataç ikon Elif
6.7 (193 oy)
0 yorum
Ahmet Aykut

Ahmet Aykut

@birdirbir

Otomatikleşmiş fabrikalarımız yıllar yılı aynı malları üretiyor bizim için. Herkeste bu ürünlerin aynısı bulunduğundan,onlar vasıtasıyla kendimizi ifade ettiğimizi, onlarla kendimizi payelendirdiğimiz için, fabrika ürünlerini değiştirmek, geliştirip süslemek zorundayızdır. İşte Dünya böyle Barrent. Enerjimiz ve becerilerimiz esas itibariyle çökmüş uğraşlara yönelik. Eski mobilyaları yeniden oyarız, sınıflar ve mevkiler için kaygılanırız ve bu arada uzak gezegenlerin sınırları, keşfedilmemiş ve fethedilmemiş olarak kalır. Yayılmaktan çok uzun süre önce vazgeçtik. İstikrar bizi yenik düşüren durgunluk tehlikesini getirdi. Öylesinde ileri derecede sosyalleştik ki, bireysellik uğraşların en zararsızı haline gelmek, içe kapanmak, kendisini anlamlı bir biçimde idafe etmenin her türünden kaçınmak zorunda kaldık.
ataç ikon Mevki Uygarlığı
8.5 (2 oy)
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Bazı insanların kalbi iyilikle doludur. Size enerji verirler, yükseltirler. Bazıları da kararmış tahta masalarında sizi de yanına oturtur, kanınızı emerler. Siz tükendikçe kendilerine bağladıklarını sanırlar. Onlara gül verirsiniz, "Dikeni elime battı" derler. Siz güvenmek istersiniz, onlar "Kızım, herkes birbirini aldatır, gerçek dünyaya dön" diye sizi sarsarlar. Bu dangalaklarla uğraşırken bir de bakarız iyi olan elimizden kaçmış.
ataç ikon Kocan Kadar Konuş
7.6 (318 oy)
0 yorum
Salih Yıkmaz

Salih Yıkmaz

@salihyikmaz1

Zihnini sürekli ânı yaşamaya yöneltirsen sınırsız enerjiye sahip olursun, saat kaçı gösterirse göstersin.
0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Hiç yaptığın şeyleri izledin mi? Sürekli sigara içiyorsun. O zaman zekâya ihtiyaç vardır; ne yapıyorsun?
Sadece dumanı içine çekiyor ve dışarı atıyorsun ve aynı zamanda ciğerlerini mahvediyorsun. Ve gerçekten
ne yapıyorsun? Paranı boşa harcıyorsun, sağlığını boşa harcıyorsun. Sigara içerken, yemek yerken zekâ
kat. Erkeğinle ya da kadınınla sevişmeye gittiğinde zekâ götür. Ne yapıyorsun? Gerçekten hiç sevgin var
mı? Bazen sadece alışkanlıktan sevişirsin. O zaman o çirkindir, ahlaksızcadır. Sevgi son derece bilinçli
olmak zorundadır, ancak o zaman o bir duaya dönüşür.
Kadınınla sevişiyorken tam olarak ne yapıyorsun? Kadının bedenini senin için çok fazla hale gelen enerjiyi
dışarı atmak için mi kullanıyorsun? Yoksa kadına saygı gösteriyor, seviyor musun, bu kadına hürmet
ediyor musun?
Ben bunu görmüyorum. Kocalar karılarına saygı duymuyor, onları kullanıyorlar. Kadınlar kocalarını
kullanıyor, onlara saygı duymuyorlar. Eğer hürmet sevginin içinden yeşermiyorsa o zaman bir yerlerde
zekâ eksik demektir. Böyle olmadığında diğerine çok derinden şükran duyacaksın ve sevişmen çok
muhteşem bir meditasyona dönüşecek.
ataç ikon Zeka
10 (4 oy)
0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Gerçek sorun yaşlanıp bastırılanlar infilak etmeye başladığında ortaya çıkar ve her türlü çirkinliği yaratır.
Beş bin yıllık bastırmadır tüm nevrozlarımızı ve sapkınlıklarımız yaratan. Seksi bastır ve sen daha çok
cinselliğe sahip olacaksın; tüm hayatın seks ile boyanacak. Sürekli aklın fikrin sekste olacak, başka hiçbir
şeyle değil. Seksi bastır ve çirkin fahişelik müessesesi ortaya çıkacak; ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bir
toplum ne kadar baskıcıysa, orada o kadar çok fahişe bulunacaktır, bu oran her zaman sabittir. Rahiplerini
ve rahibelerini say ve onları sayarak ülkende kaç tane erkek ve kadın fahişe olduğunu bileceksin. O aynı
sayıda olacaktır çünkü doğa dengeyi korur. Ve sapıklıklar...cinsel enerji yolunu, kendi yollarını bulur. O ya
nevroz ya da ikiyüzlülük yaratacaktır. Her ikisi de hastalıklı hallerdir. Yoksul nevrozlu olacaktır ve zengin
de ikiyüzlü olacaktır.
ataç ikon Zeka
10 (4 oy)
0 yorum
Beşer

Beşer

@ado

Koltuğunda ya da kendini rahat hissettiğin bir pozisyonda oturabilirsin. Sonra ellerini kucağının üstünde,
sağ elin sol elinin altında olacak şekilde kavuştur. Bu pozisyon önemli çünkü sağ el sol beyine bağlıdır ve
korku her zaman sol beyinden gelir. Sol el sağ beyine bağlıdır ve cesaret sağ beyinden gelir.
Sol beyin, muhakemenin oluştuğu yerdir ve muhakeme her zaman korkar. O yüzden hem cesur, hem de
entelektüel bir insan bulamazsın. Ne zaman cesur biriyle karşılaşsan onun entelektüel olmadığını
göreceksin. Mantıksız davranacaktır, bu kaçınılmazdır. Sağ beyin sezgiseldir; o yüzden bu sadece sembolik
bir pozisyondur. Sadece sembolik de değil, enerjiyi belirli bir konuma, belirli bir i l i ş k i ye sokar.
0 yorum
Halil Yakut

Halil Yakut

@liveyourlife

Sonuç olarak, Arjantin ayaklanmacıları eski hatalardan koparken ortaya büyük bir zenginlik ve enerji çıkmıştır; ancak bu, teori, program, strateji ve iktidar hedefinden kopmaya kadar savrulunca yenilgi ve erime kaçınılmaz olmuştur. Sosyalizmin yıkılışıyla devrimci mücadelenin önüne çıkan devasa görevin sadece ilk adımını atan Arjantin ayaklanmacıları, ikinci adımı atamadıkları için, yeni diye sarıldıkları hemen her şeyin hızla buharlaştığını hayretle gördüler. Eski hatalardan cesaretle kopmak ilk adımdı, değişen koşullarda iktidar hedefine yürürken yeni strateji ve programlar inşa etmek ise ikinci yaşamsal adımdı. Bu ikinci adımı Arjantin ayaklanmacıları atamadı; fakat Latin Amerika'da bir kez kıvılcım parlayınca ikinci adımı omuzlayacak güçler fazla gecikmeden ortaya çıkmıştır.
0 yorum
Mustafa Başaran

Mustafa Başaran

@basaran

Ben bir tehdidim onlar için çünkü varlığım, cinssiz bir bebek, rolünü bulamamış, iyi ezberlenememiş bir hayvan, her yöne savrulabilir, dağılabilir bir atom... Bu Atomik kuvvetten korkuyorlar, enerjisinden, çekirdek enerjiden, çünkü onlar potansiyeli ekonomik...
0 yorum
/ 2